Nie hejtuj, proszę!

ks. Mateusz Tarczyński
ks. Mateusz Tarczyński

Środa, 22 listopada 2017, godz. 08:30
"Krytykujemy" tylko po to, by wyśmiać, zgnoić, zdeptać czy zniszczyć kogoś w oczach innych. Mocne stwierdzenie, ale tak często okazuje się jednak prawdziwe.
więcej

Czy papież chciał tego samego, co "porąbana baba"?

s. Małgorzata Chmielewska
Wtorek, 21 listopada 2017, godz. 09:00
Nie przypisuję sobie wpływu na Ojca Świętego. Po prostu Papież chciał tego samego co jakaś tam porąbana baba z wioski 1720 km od Watykanu. Lub odwrotnie
więcej

Owce bez pasterza

Wojciech Żmudziński SJ
Wojciech Żmudziński SJ

Poniedziałek, 20 listopada 2017, godz. 09:07
Odszedł pasterz, który niczego nie narzucał, nie stawiał warunków, nie zamykał przed nikim drzwi. Człowiek Bożego miłosierdzia. Za kim teraz pójdą ludzie tęskniący za takim Kościołem, niepogodzeni ze światem, zbuntowani, zbyt wrażliwi, by żyć w obłudnym świecie?
więcej

Kurs Alfa - zagrożenie dla wiary katolickiej?

Julia Płaneta
Julia Płaneta

Niedziela, 19 listopada 2017, godz. 09:00
Kardynał Burke twierdzi, że Kurs Alfa jest poważnym zagrożeniem dla katolickiej wiary. Natomiast abp Grzegorz Ryś w ostatnim wywiadzie podkreślał, że kurs ten jest metodą pierwszej ewangelizacji. Powstał w Kościele anglikańskim i jest oparty na kerygmacie wspólnym dla wszystkich Kościołów.
więcej

Duch fałszywej religii na Marszu Niepodległości

Radosław Siewniak
Radosław Siewniak

Sobota, 18 listopada 2017, godz. 09:49
Kiedy słyszę ludzi, którzy mówią o Jezusie Chrystusie i Jego krzyżu, a jednocześnie nienawidzą innych, to widzę, że Ewangelii robi się krzywdę - pisze Radosław Siewniak.
więcej

Odpusty i samotność

Jacek Siepsiak SJ
Jacek Siepsiak SJ

Piątek, 17 listopada 2017, godz. 09:00
Złe rozumienie odpustów grozi lenistwem tu i teraz. Warto więc zweryfikować to, jak na nie patrzymy. Inaczej możemy zaniedbać wiele dobra.
więcej

Pomóż bezdomnemu i zadaj mu to jedno pytanie

Karol Wilczyński
Środa, 15 listopada 2017, godz. 09:00
Wiele osób boi się osób bezdomnych, omija je i lekceważy ich prośby. Pewnie nie znają sekretu, który zawsze przynosi niezwykłą metamorfozę. Potwierdzone info!
więcej

Ksiądz i porsche

ks. Jacek WIOSNA Stryczek
Wtorek, 14 listopada 2017, godz. 09:00
Pewien ksiądz kupił porsche, a potem sprzedał porsche. A ile było gadania. Samochody księży - temat jak najbardziej OK. Chętnie się do tego odniosę. Ponieważ w grę wchodzą liczne punkty widzenia, po prostu je wypunktuję.
więcej

Jezus Ubogi Król Wszechświata

Piotr Żyłka
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 09:56
To jest naprawdę absolutnie fundamentalne święto. Bez przeżycia go świadomie i głęboko, triumfalne pokazywanie Jezusa w czerwonym płaszczu i koronie jest po prostu groteską.
więcej

Czy chcemy być znakiem miłosierdzia?

Wojciech Żmudziński SJ
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 09:00
Jak to jednak możliwe, że osoba wierząca w Chrystusa nie doświadczyła Bożego zmiłowania? Bo go nie potrzebowała. Zawsze uważała się za sprawiedliwą. Takie osoby mówią: "To nie ja ukrzyżowałem Jezusa, lecz źli ludzie".
więcej

Szanuję ludzi, którzy zbierają ketchupy z McDonalda

Szymon Żyśko
Szymon Żyśko

Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 09:00
"Zgłupiałeś? Zostaw to. Zbierasz to jak jakiś biedak" - powiedziała kiedyś żona do swojego męża. "Frajer. Co ty nie masz w domu cukru?" - usłyszał student od roześmianego kumpla. "Patrz. Ludzie to się jednak nie szanują" - mówiły między sobą dwie eleganckie kobiety, widząc, jak matka z dzieckiem wybiera zakupy z lodówki oznaczonej napisem "produkty z krótkim terminem". Co jest z nami nie tak?
więcej

Miłość do Polski jest częścią dziedzictwa, jakie zostawił nam brat Roger

brat Alois z Taizé
brat Alois z Taizé

Sobota, 11 listopada 2017, godz. 09:00
"Wiara i modlitwa tak wielu Polaków jest dla nas oparciem. Chciałbym powiedzieć, jak ważne jest to, żeby skarb wiary tego narodu był ciągle żywy. (...) Ufam, że Polacy odnajdą tę drogę" - pisze brat Alois z Taizé.
więcej

Francuski pomnik pełen ważnych pytań

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Piątek, 10 listopada 2017, godz. 09:00
Na sprawę pomnika św. Jana Pawła II w bretońskim miasteczku Ploërmel można i trzeba patrzeć z wielu płaszczyzn i warto mieć świadomość, że ma ona mnóstwo aspektów.
więcej

Niewygodna intencja papieża

Zygmunt Kwiatkowski SJ
Zygmunt Kwiatkowski SJ

Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 09:00
Czy jest możliwe, aby zaproponować, tak jak to papież czyni w stosunku do Azjatów, aby szukali "dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia" uczestnicy wojny polsko-polskiej, ci, którzy popierają reformy PiS-u, i ci, którzy się im sprzeciwiają?
więcej

Kapłaństwo to nie starokawalerstwo z wyboru

s. Małgorzata Chmielewska
Środa, 8 listopada 2017, godz. 09:00
Podobnie jak śluby zakonne nie są drogą do zgorzkniałego staropanieństwa, tylko do macierzyństwa całą parą. Nawet w klasztorze kontemplacyjnym.
więcej

Cierpliwości, towarzyszu, cierpliwości!

ks. Mateusz Tarczyński
ks. Mateusz Tarczyński

Wtorek, 7 listopada 2017, godz. 09:00
W jaki sposób skutecznie głosić Ewangelię? Czy do Prawdy chcesz kogoś zawlec, czy przekonać? Towarzyszenie to najlepszy możliwy wybór. Z pewnością wymagający, ale za to niezwykle skuteczny. Wybrany przecież przez samego Jezusa.
więcej

Inni

bp Jerzy Samiec
bp Jerzy Samiec

Poniedziałek, 6 listopada 2017, godz. 09:00
Gdy ktoś poniża, gnębi, atakuje, bije, nienawidzi, szykanuje, dręczy, niezależnie od tego jakie podaje powody swego zachowania, nawet jeżeli robi to z Bogiem na ustach, pod sztandarami chrześcijaństwa, nie jest naśladowcą Chrystusa.
więcej

Spanie u chłopaka

Wojciech Żmudziński SJ
Sobota, 4 listopada 2017, godz. 18:22
Zgorszenie czy zbudowanie? Narażanie się na pokusy czy chrześcijańskie świadectwo? Jak widzą to młodzi ludzie i jakich rad im można udzielić?
więcej

Arcybiskup metropolita ludzki

Bartłomiej Sury
Bartłomiej Sury

Sobota, 4 listopada 2017, godz. 09:00
Nowy arcybiskup metropolita łódzki jest również arcybiskupem metropolitą ludzkim: takim, który nie odstrasza swoim biskupim dostojeństwem. Do arcybiskupa Grzegorza Rysia jak ulał pasuje słynny cytat ze świętego Augustyna: "Dla was jestem biskupem, z wami jestem chrześcijaninem". A jednak odnoszę wrażenie, że swoim nauczaniem i sposobem bycia mówi jeszcze więcej: "wśród was jestem zwyczajnym człowiekiem".
więcej

Dlaczego Bóg pozwolił Kościołowi się podzielić?

ks. Artur Stopka
ks. Artur Stopka

Sobota, 4 listopada 2017, godz. 08:00
Komentując w prywatnej rozmowie rocznicę Reformacji ktoś zauważył, że chrześcijanie muszą się teraz uczyć ze sobą rozmawiać. Być może o to chodziło Bogu, gdy dopuszczał na wyznawców Jezusa Chrystusa doświadczenie podziału.
więcej

Paliusz

Piotr Nowina-Konopka
Piotr Nowina-Konopka

Piątek, 3 listopada 2017, godz. 09:00
Przy całej miłości dla papieża Franciszka mam do niego jednak żal, że zaniechał w ostatnich latach osobistego nakładania paliuszy nowym arcybiskupom, odstępując ten gest nuncjuszom apostolskim.
więcej

W Łodzi czekamy na ingres

Remigiusz Recław SJ
Remigiusz Recław SJ

Czwartek, 2 listopada 2017, godz. 09:10
Czas oczekiwania na ingres ks. abp Grzegorza Rysia wiąże się z wieloma nadziejami. Nie mam wątpliwości, że wszyscy odczuwają, że idzie coś nowego. Nie wiem, czy to "coś" można nazwać. To powiew Ducha, który można odczuć.
więcej

Skąd się wzięło "święto zmarłych"?

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Środa, 1 listopada 2017, godz. 09:00
Jako dziecko nie musiałem mieć kalendarza, żeby wiedzieć, że zbliża się 1. listopada. W sklepach pojawiały się nieznane rodzaje zniczy, a w mediach zaczynał się przegląd czarno-białych wizerunków znanych i lubianych, którzy odeszli w ubiegłym toku. Nadchodziło "święto zmarłych".
więcej

Petycja powinna lepiej bronić życia

Zygmunt Kwiatkowski SJ
Zygmunt Kwiatkowski SJ

Wtorek, 31 października 2017, godz. 09:00
Życie ludzkie jest święte i trzeba go bronić. Właśnie, chodzi o OBRONĘ ŻYCIA. To jest podstawowa zasada. Bronić go, dlatego że stanowi ono podstawową wartość, bez której nie mają sensu wszystkie inne wartości.
więcej

Jestem katoliczką, mój mąż ewangelikiem

Joanna Uchańska
Joanna Uchańska

Poniedziałek, 30 października 2017, godz. 09:00
Nawet jeśli nie żyjesz jak my w związku mieszanym, spotkanie niedzielne z Jezusem jest Twoim wolnym wyborem. Stoisz po tej stronie drzwi, gdzie jest klamka i to Ty te drzwi otwierasz. Dla nas wyborem wolności jest coniedzielne spotkanie z Chrystusem. Nawet jeśli wybór i jego realizacja muszą być przemyślane, przedyskutowane i zrozumiałe dla naszych dzieci.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook