Dbajmy o rodzinę, w niej jest nasza przyszłość

Przewodnik Katolicki
ks. Dariusz Madejczyk
Poniedziałek, 17 maja 2010, godz. 07:22
O dialogu, ludziach niewierzących i współczesnych zadaniach Kościoła w Polsce, mówi bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz włocławski, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi KEP.
więcej

Europa - skrzyżowanie duchowości i kultur

Życie Duchowe
Marko I. Rupnik SJ
Czwartek, 13 maja 2010, godz. 06:41
Nowoczesność jest pewną wizją, systemem myślowym, sposobem bycia, w którym bardzo duże znaczenie przypisuje się racjonalności, jednak krytyka nowoczesności pokazuje racjonalność bardziej jako pewien redukcjonizm.
więcej

Moje spotkanie z JP II

Wielka księga cudów / psd
Sobota, 8 maja 2010, godz. 03:16
Druga niedziela maja to pierwsza odsłona duchowych przygotowań do wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. W ten dzień przypomnijmy niezwykłe świadectwa i wspomnienia o Papieżu Polaku. Wspomnijmy chwile, gdy odszedł i zostawił w smutku miliony ludzi na całym świecie.
więcej

Jan Paweł II

Joanna Wilkońska
Sobota, 8 maja 2010, godz. 02:47
W wigilię Święta Miłosierdzia Bożego o godzinie 21.37 świat zamarł. Wszystkie stacje radiowe i telewizyjne przerwały swoje programy, by obwieścić światu, że Jan Paweł II powrócił do domu Ojca.
więcej

Katolik a wybory

Ks. Andrzej Zwoliński
Piątek, 7 maja 2010, godz. 13:38
W katolickim nauczaniu społecznym wielokrotnie pojawiał się postulat aktywnego uczestniczenia katolików w wyborach. Negując bowiem wybory, obywatel nie korzysta z okazji do pomnożenia dobra społecznego.
więcej

Każde powołanie ma swoją odrębną historię

Ks. Tadeusz Borutka
Czwartek, 29 kwietnia 2010, godz. 07:57
Każdy kapłan powołany jest do uczestnictwa w dziele zbawienia, a żeby się przyczynić do jego wykonania, codziennie na nowo musi potwierdzać swój pierwotny wybór i wciąż na nowo dawać odpowiedź na Boże wezwanie.
więcej

Nie ma miłości ponad Miłość - o kryzysie powołań

Różaniec
Ewa Polak-Pałkiewicz
Środa, 28 kwietnia 2010, godz. 07:14
Sprawa powołań do kapłaństwa i życia zakonnego to w gruncie rzeczy także sprawa żywotności i autentyczności wiary całej wspólnoty chrześcijańskiej- mówi ks. prof. dr. hab. Waldemar Chrostowski, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich
więcej

W głoszeniu Ewangelii polityka nie ma znaczenia

Życie Duchowe
Józef Augustyn SJ
Wtorek, 27 kwietnia 2010, godz. 07:13
Ludzie potrzebują dziś dwóch rzeczy. Po pierwsze, trzeba być blisko nich: nie wolno mówić ex catehdra, lecz być w każdej chwili otwartym na ich problemy. Po drugie, mówiąc do nich, nie należy odwoływać się do swojego autorytetu, lecz do autorytetu słowa Bożego. Nie można wdawać się w akademickie dyskusje, lecz odwoływać się do Ewangelii.
więcej

Fundamentalizm w polskim odcieniu

Posłaniec
Krzysztof Ołdakowski SJ
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, godz. 15:59
W świadomości opinii publicznej zjawisko fundamentalizmu niemal całkowicie utożsamiło się z islamem i światem muzułmańskim. A tak nie jest. I w Polsce istnieje wiele form fundamentalizmu - pisze Krzysztof Ołdakowski SJ.
więcej

Kryzys powołań czy powołanych?

Różaniec
ks. Marek Dziewiecki
Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, godz. 07:26
Nie ma kryzysu powołań i nie ma ludzi bez powołania, gdyż Bóg, który powołuje, nigdy nie jest w kryzysie. Kryzys mogą przeżywać jedynie ci, którzy są powołani. Warto sprecyzować znaczenie podstawowych pojęć, którymi posługujemy się, gdy mówimy o powołaniach w Kościele i o ludziach powołanych.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook