"Świat jest teatrem, aktorami ludzie"

Przewodnik Katolicki
Michał Bondyra / "Przewodnik Katolicki"
Piątek, 2 lipca 2010, godz. 07:15
Nie można być trochę wiernym, trochę niewiernym. Ortodoksyjność nie podlega też stopniowaniu – albo się jest ortodoksyjnym czyli wiernym, albo się nie jest. Ta wierność doktrynie polega na swego rodzaju dojrzałości, której człowiek nabiera z czasem - mówi Przemysław Babiarz, znany prezenter telewizyjny, komentator sportowy, z wykształcenia teatrolog i aktor.
więcej

Wybory? Ale po co?

David Cook
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 11:50
Żyjemy w demokratycznym ustroju, to zaś oznacza, że każdy obywatel ma prawo głosowania. Jednakże frekwencja wyborcza, zwłaszcza na lokalnym poziomie, jest zdumiewająco niska. W konsekwencji rządy wybierane są przez mniejszość społeczeństwa.
więcej

Religia łamana etyką - kreska dyskryminuje?

Przewodnik Katolicki
ks. Artur Stopka / "Przewodnik Katolicki"
Piątek, 25 czerwca 2010, godz. 07:13
„Kreska dyskryminuje” - krzyczał wielki tytuł na pierwszej stronie jednej z gazet dzień po tym, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu rozpatrzył złożoną osiem lat temu skargę państwa Urszuli i Czesława Grzelaków z Wielkopolski.
więcej

Wpływ psychodynamiki osobowej na powołania

Krzysztof Dyrek SJ
Sobota, 12 czerwca 2010, godz. 11:45
Istnieje jedność pomiędzy naszą przeszłością oraz teraźniejszością i przyszłością. Doświadczenia przeżyte w przeszłości, pozytywne i negatywne, pozostają w nas, znacząc naszą osobę i niesiemy je w sobie przez całe życie. One składają się na naszą wewnętrzną psychodynamikę osobową, która jest różna dla każdego z nas. Ma ona wpływ na nas, nasze życie, decyzje, osąd rzeczywistości i ludzi. Jest ona jakby naszą wewnętrzna matrycą, wzorcem, który przykładamy do rzeczywistości i w jej świetle ją odczytujemy.
więcej

Wierność kapłana – w Sercu Jezusowym

Różaniec
ks. Mariusz Pohl
Piątek, 11 czerwca 2010, godz. 07:22
Kapłan, który wszystkie trudne i przykre doświadczenia przyjmuje bez nienawiści i złorzeczeń, lecz w duchu przebaczenia i ofiary, jednoczy się z Chrystusem w samym centrum Jego Serca.
więcej

Dlaczego młodzi nie chodzą do kościoła?

List
Bartłomiej Dobroczyński

Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 15:06
Nastolatkom trudno jest dzisiaj znaleźć powód, by chodzić do kościoła. Świat, w którym żyją, kieruje się wartościami zupełnie nieprzystającymi do tych, które proponuje religia. Z tego punktu widzenia polski nastolatek ma właściwie tylko jeden powód, by nazwać siebie katolikiem: to, że jest Polakiem.
więcej

Kapłaństwo - droga, na którą zaprosił mnie Bóg

Różaniec
ks. Marek Dziewiecki
Czwartek, 10 czerwca 2010, godz. 07:11
Nie objawił mi się w żadnej postaci, nie posłał do mnie żadnego anioła i nie przemówił do mnie ludzkim głosem, a mimo to – ku memu zaskoczeniu – stało się dla mnie oczywiste, że Bóg proponuje mi kapłaństwo.
więcej

Kościelna etykieta - godnie czy wygodnie?

Przewodnik Katolicki
Weronika Stachura / "Przewodnik Katolicki"
Wtorek, 8 czerwca 2010, godz. 07:09
Z przykrością trzeba stwierdzić, że próżno dziś szukać sfery życia niezainfekowanej gangreną braku kultury. Co gorsza, przekroczyła już i próg Kościoła.
więcej

Misja „Moje Miasteczko” dopiero się rozpoczęła...

Katarzyna Zduniak
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, godz. 11:32
Już ponad tydzień minął od zakończenia akcji „Misja Moje Miasteczko”, którą na Miasteczku Studenckim AGH zorganizowali studenci z duszpasterstwa akademickiego, działającego przy parafii księży Misjonarzy pod wezwaniem NMP z Lourdes w Krakowie. Czy Misja zakończyła się powodzeniem?
więcej

Spór o człowieka

Andrzej Derdziuk OFMCap
Czwartek, 27 maja 2010, godz. 07:49
Gdziekolwiek jestem, nie przestaję dopominać się w imię Chrystusa o to najbardziej podstawowe prawo każdego człowieka, o prawo do życia - Jan Paweł II
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook