Czasem można nawet zabłądzić

List
"List"

Piątek, 3 września 2010, godz. 13:28
Na początku nigdy nie mamy pewności, czy człowiek, który stoi przede mną, jest "moim powołaniem". Bywa że ludzie sami siebie oszukują, że znaleźli wybranka lub wybrankę. Zakochują się raczej w swoim wyobrażeniu o osobie, którą poznali - mówi o. Andrzej Kamiński OP
więcej

Służyć Bogu przy mikrofonie

Przewodnik Katolicki
Teresa Majchrzak / "Przewodnik Katolicki"
Piątek, 3 września 2010, godz. 13:24
W obliczu sekularyzacji, licznych barier kulturowych i politycznych potrzeba głosu przewodniego, który zamiast burzyć, będzie budował mosty. Z takim założeniem powstało Radio Watykańskie.
więcej

Instrukcja (nad) używania symboli

Przewodnik Katolicki
Łukasz Kaźmierczak / "Przewodnik Katolicki"
Piątek, 3 września 2010, godz. 13:17
Wojna na symbole to najbardziej niszczycielska z bezkrwawych batalii. Bezlitosna, niebiorąca jeńców, zostawiająca głębokie rany. Wystarczy popatrzeć dziś na ulice Nowego Jorku i Warszawy.
więcej

Sukcesy i porażki katechety

Różaniec
ks. Paweł Broński / "Różaniec"
Piątek, 3 września 2010, godz. 13:08
Posługa katechety jest wyjątkowa. Jeżeli można mówić o sukcesach katechety, to zamierzonym i oczekiwanym sukcesem jest właśnie sytuacja, kiedy uczeń zaczyna żyć tym, co usłyszał na katechezie.
więcej

Pedagogika ignacjańska wczoraj i dziś

Andrzej Niczypor SJ, Iwona Małek
Środa, 1 września 2010, godz. 07:23
Wspominając w Kościele Katolickim świętych i błogosławionych, dodajemy niekiedy przydomek wielki wychowawca. I o ile nie budzi to określenie żadnego zdziwienia gdy mówimy o takich postaciach jak św. Jan Bosko czy bł. Edmund Bojanowski, znak zapytania pojawia się gdy mowa o św. Ignacym z Loyoli. Czy i jemu przysługuje owo określenie? Co dzisiaj ma do zaoferowania młodym ludziom pedagogika ignacjańska?
więcej

Nie bądźmy nadąsani

Być dla innych
Wojciech Żmudziński SJ / " Być dla innych"
Piątek, 20 sierpnia 2010, godz. 10:06
Niewielu spotykam uśmiechniętych polityków, urzędników, nauczycieli. Czyż nie szkoda życia na ciągłe przygnębienie i utyskiwania. W pracy narzekamy, w rodzinie zrzędzimy a w kościele spuszczamy z powagą oczy, by nie zmącić grobowej ciszy.
więcej

Spotkałem wielkich księży

Magazyn Familia
Michał Góral / "Magazyn Familia"
Czwartek, 19 sierpnia 2010, godz. 09:31
Nie wierzę w hierarchię kościelną, która przez samą swoją hierarchiczność miałaby sprawić, że jest moim nauczycielem. Wierzę pojedynczym księżom, pojedynczym ludziom - mówi aktor, Kazimierz Kaczor.
więcej

W zasadzie - nie należy

Magazyn Familia
Zbigniew Żbikowski / "Magazyn Familia"
Środa, 18 sierpnia 2010, godz. 11:06
Małżeństwa mieszane wyznaniowo nie są dobrze widziane w żadnej religii. Młodzi różnych wyznań, którzy chcą się pobrać, muszą być przygotowani na pokonanie wielu przeszkód – tak przed ślubem, jak i w życiu małżeńskim.
więcej

TEO i EKO - logia

Ryczerz Niep.
Cezary Ritter / "Rycerz Niepokalanej dla Polonii" lipiec-sierpień 2010
Piątek, 13 sierpnia 2010, godz. 07:17
Krótko po ogłoszeniu przez Jana Pawła II encykliki Evangelium vitae (1995) odbyło się na KUL-u sympozjum na jej temat. Jeden z uczestników dyskusji, po wysłuchaniu referatów ukazujących panoramę zagadnień podjętych w papieskim dokumencie, wyraził odczuwany niedosyt, że mało jest w nim mowy o ekologii, a przecież ona także jest ważna, gdy mówimy o problematyce życia. Pamiętam odpowiedź ks. prof. Andrzeja Szostka, jednego z głównych prelegentów tego sympozjum: w encyklice nie jest mało na temat ochrony środowiska; tam po prostu nic o tym nie ma! Dlaczego autor encykliki chciał w niej pisać wyłącznie o życiu ludzkim?
więcej

Owoce męczeństwa

Magazyn Familia
Milena Kindziuk
Czwartek, 12 sierpnia 2010, godz. 13:24
Ksiądz Jerzy Popiełuszko za życia opiekował się wszystkimi potrzebującymi. Także teraz, ponad ćwierć wieku po swojej tragicznej śmierci, nie przestaje pomagać tym, którzy proszą go o duchowe wsparcie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook