Zbrodnia doskonała - posłuchaj

Tablica upamiętniająca miejsce zamachu na Jana Pawła II

- Siedziałem wtedy w jeepie papieża, ale ani nie widziałem pistoletu, ani nie słyszałem strzału. Pamiętam tylko, jak nagle poderwały się wszystkie gołębie, raptem nad placem pojawiły się setki ptaków - mówił Arturo Mari, długoletni fotograf Papieża.

 

Jeden cud dokonany po śmierci bł. Jana Pawła II zdecydował o jego beatyfikacji. Ale były także inne, jeszcze za życia Papieża.


Andreas Englisch przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się uzdrowieniom, jakie wydarzyły się za przyczyną Jana Pawła II. Na życzenie Papieża zachowywał wszystko w tajemnicy. Po raz pierwszy napisał o tym w 2011 roku. Zapis rozmów z osobami, które dzięki modlitwie Ojca Świętego wróciły do zdrowia, dowodzi niezwykłej relacji Jana Pawła II z Bogiem i ludźmi. Przedstawia fakty, których jeszcze nie znamy...


Książka niemieckiego dziennikarza jest też opowieścią o jego poszukiwaniu Boga, dlatego na początek Roku Wiary przygotowaliśmy dla użytkowników DEON.pl 8 fragmentów z audiobooka "Uzdrowiciel". Szukaj kolejnych odcinków w czwartki. 

 

 

Zbrodnia doskonała

 

 

Mehmet Ali Agca, pomimo wyroku wieloletniego więzienia, nigdy nie zdradzi, kto zlecił mu to zabójstwo i skąd płynęły setki tysięcy dolarów finansujące jego długoletni pobyt we Włoszech przed zamachem, kto załatwił mu broń i kto kazał mu zameldować się 12 maja 1981 roku w pensjonacie Isa przy Via Cicerone, nieopodal placu św. Piotra. Do dziś nie wiemy także, czy tylko przypadkiem zatrzymał się akurat w hotelu mającym w nazwie arabski odpowiednik imienia Jezus. W dniu 13 maja 1981 roku opuścił pensjonat około godziny szesnastej, mając za pasem brytyjski pistolet typu Browning Automatic, kaliber dziewięć milimetrów, i wmieszał się w tłum czekający na audiencję papieża. Na miejsce ataku wybrał prawą stronę placu, w pobliżu wejścia do tak zwanej Spiżowej Bramy, obok której miał przejechać papież. Dziś w tym miejscu znajduje się pamiątkowa płyta...

 

 

Wysłuchaj dalszego ciągu opowieści - czyta Jerzy Zelnik

 

 

 

 

 

Fragment książki i audiobooka "Uzdrowiciel. Jan Paweł II"

 

 

Andreas Englisch, jeden z najwybitniejszych niemieckich watykanistów w Rzymie, przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się nadzwyczajnym uzdrowieniom, jakie wydarzały się za przyczyną Jana Pawła II. Papież nie chciał, by o tym mówić lub pisać, a wszystkim świadkom owych niezwykłych zdarzeń nakazał milczenie.

 

Andreas Englisch dotrzymał obietnicy złożonej papieskiemu rzecznikowi, że dopóki papież żyje, nie napisze o swoich odkryciach. Dopiero z chwilą beatyfikacji Jana Pawła II poczuł się zwolniony z przyrzeczenia. W tej książce po raz pierwszy przedstawia wyniki swoich wieloletnich poszukiwań.

 

Wzruszające rozmowy z uzdrowionymi i ich bliskimi pozwalają autorowi lepiej zrozumieć fenomen Papieża. Dzięki tym poruszającym świadectwom sceptycyzm niemieckiego dziennikarza przeradza się w fascynację Janem Pawłem II i jego niezwykłą relacją z Bogiem i bliźnimi.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.92

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook