MwD - tego słuchajcie!

Od 9 marca na falach blisko 20 katolickich stacji radiowych usłyszymy znanych aktorów i dziennikarzy, m. in. Małgorzatę Kożuchowską, Krzysztofa Globisza, Wojciecha Malajkata czy Krzysztofa Ziemca, którzy czytać będą wielkopostne rozważania "Modlitwy w Drodze."

 

Katolickie stacje każdego dnia emitować rozważania przygotowane specjalnie na okres Wielkiego Postu. Redakcja współpracować będzie w tym czasie z regionalnymi stacjami radiowymi od Przemyśla po Poznań, od Wrocławia i Kalisza po Białystok. Na mapie nie zabraknie oczywiście stolicy.

 

Inne propozycje na Wielki Post 2011

 

Autorami rozważań wielkopostnych są ojcowie jezuici. Redakcja włączyła do realizacji projektu, w charakterze lektorów, znanych aktorów oraz prezenterów telewizyjnych: Małgorzatę Kożuchowską, Annę Cieślak, Agnieszkę Mandat, Krzysztofa Globisza, Wojciecha Malajkata, oraz Krzysztofa Ziemca.

- Głównym celem tej współpracy jest przyciągnięcie nowego grona odbiorców, również takich, którzy nie sięgają na co dzień po Pismo Święte, a modlitwę kojarzą jedynie z nudnym i męczącym pacierzem. Rozważania czytane przez aktorów mogą przykuć ich uwagę i ukazać im nieznaną wcześniej duchowość - mówią twórcy "Modlitwy w Drodze".

 

Chcesz być na bieżąco? Zostań fanem "Modlitwy w Drodze" na Facebooku

 

"Modlitwa w Drodze" to propozycja dla wszystkich, którzy w swoim intensywnym, pełnym pośpiechu życiu szukają przestrzeni do spotkania z Bogiem. Tą przestrzenią są około 10-minutowe rozważania łączące nastrojową muzykę i wersety z Biblii. Muzyka pozwala uspokoić i skupić myśli, a krótkie rozważania i fragmenty z Pisma pomagają usłyszeć Boże wezwanie i dostrzec, jak On działa w naszym życiu.


Pomysłodawcami tej formy modlitwy są jezuici z Wielkiej Brytanii. W 2006 roku zapoczątkowali oni projekt pod nazwą Pray-as-you-go. Idea, która im przyświecała, była prosta: znaleźć odpowiedź na szybki rozwój nowoczesnych sposobów komunikacji, które znacznie kształtują życie współczesnego człowieka. Ten pomysł podjęli także młodzi jezuici z Krakowa.


W rozważaniach jezuici dzielą się swoim własnym doświadczeniem modlitwy, a czasami zmaganiem z Bogiem. Nie próbują przekazywać wiedzy teologicznej, nie używają języka katechezy, a raczej starają się zaprosić odbiorcę do wejścia w przeżycie indywidualnej relacji z Panem.


Rozważania "Modlitwy w Drodze" można pobrać nieodpłatnie ze strony -  www.modlitwawdrodze.pl - i zapisać na komputerze, zgrać na odtwarzacz MP3 lub telefon komórkowy, a także odsłuchać bezpośrednio ze strony. Do tej pory z rozważań "Modlitwy w Drodze" każdego dnia korzysta ponad tysiąc użytkowników, których liczne świadectwa i komentarze pozwalają twierdzić, że ta forma modlitwy wychodzi naprzeciw współczesnemu człowiekowi.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~W-ojciec-h 17:02:22 | 2011-03-11
Bardzo się cieszę i gratuluję ekipie MwD pomysłu i wykonania. Panowie, tak trzymać! AMDG

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~migotka 12:58:51 | 2011-03-10
Modlitwy w drodze słucham od pierwszego dnia kiedy się pojawiła, jest to wspaniałe 10 minut modlitwy i wyciszenia się mimo tego, że biegnę na uczelnie. :)
Rozważania poruszają, NAPRAWDĘ!!!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 11:29:43 | 2011-03-10
Przekleństwo jest grzechem, jest gorszeniem dzieci i jako takie nie może mieć ukrytych dobrych intencji.

Czy aktor nie jest człowiekiem?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~k2 10:01:14 | 2011-03-10
 Rozróżniaj Globisza-człowieka od Globisza-aktora i nie pisz bzdur 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alfista 09:57:29 | 2011-03-10
Globisz akurat nie jest zbyt dobrze trafiony pamiętam jakiś film z w/w panem którego nie dało się oglądać z powodu jego przekleństw.
Nie każdy aktor wchodzi w takie produkcje może warto byłoby poszukac kogoś innego/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~taisa 19:48:44 | 2011-03-09
z niecierpliwością czekam na te rekolekcje :)
Od stycznia korzystam z rozważań z "Modliwty w drodze". Jak wiele osób doświadczam w swoim życiu zabiegania i  zmaterializowania różnych sfer mojejo życia. Widzę,że taka forma modliwty pomaga mi i jest jakaś cząstką, a raczej krótką formą medytacji ignacjanskich, które dają wiele owoców w moim życiu.
Cieszę się bardzo i dziękuję za pomysł i realizację w Polsce

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tyc 19:19:12 | 2011-03-09
Nie dość, że nie masz czasu słuchac radia na żywo, to jeszcze brak ci chwili na uważne czytanie. 

Odsyłam do ostatniego akapitu tego tekstu lub na stronę modlitwy

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~R 18:29:41 | 2011-03-09
Gdyby tak Doda czytała, to sukces murowany.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krakus2010 16:30:37 | 2011-03-09
Rzeczywiście, czasu brakuje na wiele istotnych rzeczy, w tym na modlitwę. Nie dotyczy to tyko mnie, ale także i wielu moich znajomych. O Modlitwie w drodze już słyszałem, chociaż do tej pory nie zaryzykowałem...
Mam wiele wątpliwości, ale niech będzie. Posłucham kilka dni i zobaczymy, w końcu rozpoczęliśmy dziś Wielki Post...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook