III Chrześcijański tydzien społeczny w Gdańsku

Chrześcijański Tydzień Społeczny to miejsce spotkania organizacji, związku zawodowego NSZZ „Solidarność”, ruchów, inicjatyw, grup nieformalnych oraz osób budujących sprawiedliwość społeczną w swoich społecznościach.

 

Wydarzenie to jest płaszczyzną spotkania i dialogu inicjatyw na rzecz dobra wspólnego. Jego celem jest refleksja na temat życia społecznego w Polsce i w Europie, prezentacja zaangażowania społecznego katolików, dyskusja nad ważnymi problemami społecznymi w Polsce i poszukiwanie dróg ich rozwiązania w duchu nauczania społecznego Kościoła.


Tegoroczna edycja Tygodnia odbywać się będzie pod hasłem: Niezależny i samorządny naród. Polskie społeczeństwo w XXX lat po powstaniu „Solidarności”. W czasie Tygodnia rozmawiać będziemy o odpowiedzialność społecznej w czasach globalizacji, o współczesnych wyzwaniach stojących przed chrześcijanami i demokracją, o drogach podmiotowości pracowniczej, o sytuacji polskiego państwa i społeczeństwa w 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Podjęta zostanie próba bilansu etycznego wymiaru życia publicznego w Polsce, a także miejsca rodziny w systemie społeczno – gospodarczym po 1989r.


Współorganizatorem III Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego jest Fundacja Pomorska, założona przez śp. Macieja Płażyńskiego, Marszałka Sejmu RP. Chcemy by III Chrześcijański Tydzień Społeczny był również czasem refleksji nad myślą społeczną i polityczną Macieja Płażyńskiego.


III Chrześcijański Tydzień Społeczny został objęty honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Janusza Śniadka.

 

 

Formularz, szczegółowy program oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.tydzienspoleczny.org.pl

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook