James Martin SJ do katolików LGBT: bądźcie pełni nadziei

Kontakt
(fot. America - The Jesuit Review / youtube.com)

"Biblia jest żywym Słowem Bożym i - jeśli jesteśmy na Nie otwarci - głos Boga zawsze się przed nami odsłoni, gdy czytamy lub słyszymy te fragmenty, bez względu na to, jak wiele mają lat" - mówił James Martin SJ w homilii skierowanej do katolików LGBT.

 

W kazaniu wygłoszonym na mszy poprzedzającej nowojorski Marsz Równości, Martin próbował odpowiedzieć na pytania o to co znaczy być uczniem, chrześcijaninem i człowiekiem wolnym jako katolik będący osobą LGBT lub też przyjaciel takiej osoby.

 

James Martin przywołał czytania, by zasugerować słuchaczom trzy postawy. Po pierwsze bycie twardym jak Jezus i wiara w zmianę w przyszłości, którą zdaniem jezuity niesie pontyfikat papieża Franciszka. Również coraz więcej osób LGBT ujawnia swoją tożsamość, czym realnie wpływają na zmianę sytuacji lokalnej.

 

Celebrują msze, chrzczą dzieci, odprawiają pogrzeby waszych rodziców. James Martin SJ o księżach-gejach >>

 

Jednocześnie zaznaczył, że "nie są to łatwe czasy dla katolików LGBT". "Jeśli jesteś ochrzczonym katolikiem i jesteś osobą LGBT, jeśli jesteś rodzicem osoby LGBT lub innym członkiem jej rodziny, to jesteś tak samo częścią Kościoła jak papież, twój biskup, twój duszpasterz albo ja. Zakorzeniaj się w chrzcie i domagaj się miejsca w swoim kościele" - przypominał Martin, który nalegał na to, by osoby LGBT oczekiwały "uczestnictwa we wszystkich posługach w kościele".

 

Jezuita zachęcał słuchaczy, by "byli wolni", bo taką lekcję daje Jezus. "Jezus jest wolny od potrzeby bycia kochanym, lubianym i akceptowanym. (…) Jest doskonale wolny. Wolny do czego? Do pełnienia woli Ojca" - stwierdził Martin. Ten przykład ma dawać oparcie osobom, które czują się wykluczone i zachęcać je, by nie pragnęły zemsty - bo i Jezus jej nie pragnął.

 

James Martin SJ: nie obalajmy kapłaństwa >>

 

"Po trzecie wreszcie, bądźcie pełni nadziei" - podsumowywał kaznodzieja. Jego zdaniem katolicy LGBT i ich rodziny mogą ulec pokusie mówienia o Kościele "to się nigdy nie zmieni", albo "to nie miejsce dla mnie".

 

"Czasami katolicy LGBT mówią, że skończyli z Kościołem, wiarą i Bogiem. Jednak, gdy szukają Chrystusa w Kościele, często widzą tylko teraźniejszość. A cierpienie i śmierć nie są jedynymi rzeczami, których Jezus doświadczył w Jerozolimie. Nie są nawet tymi najważniejszymi. Najważniejsze jest zmartwychwstanie" - zestawiał James Martin SJ.

 

Całość homilii opublikował Magazyn "Kontakt" >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.08

Liczba głosów:

53

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Andrzej 10:17:00 | 2019-08-03
Były homoseksualista idzie na cały świat i głosi Ewangelię! Andrew Comiskey doświadczył homoseksualizmu a dzięki uzdrowieniu i nawróceniu ewangelizuje. Jest mężem i ojcem czwórki dzieci. Jest twórcą programu "Strumienie Życia" - http://strumieniezycia.pl . Zobacz jego niezwykłe świadectwo uzdrowienia:
- część 1: https://youtu.be/31nQSTRn-ag
- część 2: https://youtu.be/gXX7GIW8_DI

KAI: "Nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu" - https://ekai.pl/nauczanie-kosciola-na-temat-homoseksualizmu-2/
Nauka Kościoła o Homoseksualiźmie: Joseph Kard.Ratzinger Prefekt (papież Benedykt XVI) - http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20030731_homos...

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 06:19:10 | 2019-08-03
James Martin SJ już tylko na jeden temat, w kółko... nawet nie trzeba klikać...

Oceń 7 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jacodpst 02:20:37 | 2019-08-03
Kochani, kościół katolicki wypaczył nauki Jezusa w 99%, zmienił Boże Prawo, dekalog, Boże Święta zastąpił pogańskimi odpowiednikami, zmienił nawet kalendarz z Biblijnego na słoneczny. Przykładem wypaczenia Słowa Bożego jest chęć wprowadzenia polityki zboczeń, tak jak to miało miejsce w Sodomie i Gomorze. Braćmi i siostrami powinniśmy nazywać ludzi trzymających się Bożego Prawa, a nie grzeszników i ludzi żyjących w przeciwieństwie do natury, którzy obnoszą się z tym publicznie.

Podstawy Prawa Bożego:

1 Kor 6:9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,

Kpł 18:22
Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

Rz 1:25-28.32

Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?