Nie ma sensu interesować się uchodźcami [WIDEO]

Syria jest daleko od Polski. Poza tym wobec Syryjczyków nie mamy żadnych zobowiązań moralnych. Dlaczego mamy im pomagać, skoro sami na siebie zarobią? Obejrzyj do końca zanim skomentujesz.

 

 

Znany youtuber - Karol Paciorek - pisze:

 

PCPM zabrał mnie i kilku dziennikarzy do Libanu, na północ, do regionu Akkar, żeby pokazać, jak właściwie wygląda sytuacja w kraju, który przyjął do siebie najwięcej (proporcjonalnie do liczby ludności) uchodźców z Syrii. Spędziliśmy tam kilka dni na rozmowach z ludźmi mieszkającymi w różnych miejscach, mogliśmy słuchać ich historii. To oczywiście sytuacja, której wiele osób nie ma, ale daje background do rozmowy na dwa tematy: uchodźców w Europie, oraz tego jak i czy w ogóle powinniśmy Syryjczykom pomagać.


I jak się okazuje jest trzecia opcja pomiędzy przyjmowaniem uchodźców do Polski a zamykaniem granic na amen - można dużo taniej budować strefę humanitarną pod polską flagą tam - na miejscu. Pomagać syryjczykom bez obaw i w ramach ich sąsiedzkiego kraju.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.87

Liczba głosów:

55

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Rade3k 18:24:42 | 2016-07-13
Pomagać? Jak najbardziej. Ale nie w sposób liberarnej części kościoła. Pomagać na miejscu W Turcji, Libanie, a nie sprowadzać ich przez morze, przy okazji firmując zło w postaci przemytu ludzi, handlu ludźmi, prostucji, gwałtów itd. Każdy pseudo-uchodźca powinien być zawracany na morzu. Do europy należy wpuszczać jedynie tych, którzy naprawdę potrzebują miłosierdzia: np. mocno chorym powino zapewniać się specjalistyczne leczenie. Pomagać na miejscu, nie tworzyć socjalnych patologii i nie wspirać zła w postacji przemytu ludzi. Z resztą każdy wie jak naprawdę jest.

Oceń 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

makingthematrix 09:33:33 | 2016-07-13
* "wobec Syryjczyków nie mamy żadnych zobowiązań moralnych."
* "Syryjczycy ,,leżą całymi dniami"."
* "chodzi o zastąpienie chiristianitas, czyli cywilizacji chrześcijańskiej, poprzez tzw. społeczeństwo otwarte. A wiemy na co ma być ta "otwartość": na zboczeńców, na rozbójników, na wszelkie patologie,"
* "Ale cóż, ale jesli papiez otacza sie- jak mozna dziś tu poczytac- ludzmi nawołującymi (czy tylko?) do zbrodni i błogosławi im na ich działalnośc to czego sie spodziewać? Wszak papiez to tez SI..:)"

Ja tu nowy jestem, więc może się nie znam, ale wydawało mi się, że to jest chrześcijański portal. Wiecie, pomaganie bliźnim, dobry samarytanin, co uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, te sprawy.

Oceń 4 19 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pawelsz521 09:19:57 | 2016-07-13
Ciężko nie interesować się uchodźcami, skoro żyją z zasiłków całej Unii Europejskiej. Gwałcą, kradną i nie pracują. Polacy powinni skupić się na pomocy Ukraińcom którzy nie oczekują zasiłków darmowych mieszkań ani niczego, pracują ciężko żeby tylko się utrzymać. A Syryjczycy ,,leżą całymi dniami". Chcemy pomóc Syryjczykom to trzeba przywrócić porządek w ich kraju a nie przenosić ich kraju do naszego.

Oceń 18 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ray 21:50:55 | 2016-07-12
Nawet za poznego PRLu nie było tak nachalnej, odrażającej propagandy jak tu...
Ale cóż, ale jesli papiez otacza sie- jak mozna dziś tu poczytac- ludzmi nawołującymi (czy tylko?) do zbrodni i błogosławi im na ich działalnośc to czego sie spodziewać? Wszak papiez to tez SI..:)

Oceń 30 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

nickname 17:43:48 | 2016-07-12
Infantylna propaganda epatująca klasycznie obrazami dzieci, kobiet i starców z typowo indoktrynacyjnym komentarzem nie liczącym się zupełnie z faktami i realiami.

Na takie dictum szybki zjazd na ziemię tylko informacją z dnia wczorajszego:

Wyciekł dokument z prawdziwą skalą napaści seksualnych w Niemczech

Te liczby (długo ukrywane) szokują. Dopiero teraz poznajemy skalę seksualnych napaści imigrantów w samych tylko Niemczech i zaczyna wychodzić na światło dzienne prawdziwa skala napaści: ponad 2000 napastników i 1200 ofiar. Zidentyfikowano tylko 120, skazano aż 4.

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/07/10/leaked-document-says-2000-men-allege...

Najpierw próbowano - z powodów absurdalnej ideologii multikulti i dyktatury poprawności politycznej - całkowicie ukryć, że podczas sylwestrowej nocy doszło w Niemczech do wielu napaści seksualnych na kobiety, a sprawcami byli imigranci. Później manipulowano liczbami, umniejszano skalę problemu. Dopiero teraz, po ponad pół roku, na jaw zaczyna wychodzić prawda.

Oceń 35 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook