Dziewczynka z Iraku: Wybaczam im, bo tak mówił Jezus

Bezpośrednio przed Świętami popularna stacja ABC News opublikowała poruszające świadectwo 10-letniej Miriam. Obejrzyj coś, czego nie zobaczysz w telewizji.

 

Młoda Irakijka żyje od kilkunastu miesięcy w obozie dla uchodźców, po tym jak uciekła wraz z rodziną przed ISIS. Mieszkała w Bachdidzie, największym mieście chrześcijan w Iraku, zajętym przez dżihadystów w 2014 roku.

 

- Wielu przebaczy, ale wielu też nie przebaczy. Brak przebaczenia przyniesie złe skutki - mówi dziewczynka. Stwierdza również, że to próba od Boga: - Bóg chce sprawdzić, czy im przebaczymy - mówi - bo Boże błogosławieństwo będzie większe dla tych, którzy przebaczyli.

 

- Nie jestem zła na nich o utratę pieniędzy czy domu. Nie troszczę się o takie sprawy. Jestem zła, bo utraciłam ziemię, utraciłam nasze kościoły.

 

- Mówi, że wybacza terrorystom i ma nadzieję na przyszłość: - Tak, wybaczam im - mówi Miriam - bo tak mówił Jezus: "Przebaczajcie, a będzie wam przebaczone", "Miłujcie się tak, jak ja was umiłowałem". To jest coś czego musimy się nauczyć: przebaczenie - dodaje dziewczynka.

 

Dziennikarka pyta ją również, o czym teraz marzy, na co ma teraz nadzieję. Miriam odpowiada: - Mam nadzieję, że nie będzie więcej wojen - mówi Miriam - Bez wojen będzie tu miłość. A bez miłości nie ma sprawiedliwości, która uszczęśliwia ludzi.

 

Obejrzyj świadectwo Miriam:

 

 

Z Miriam wywiad przeprowadziła również organizacja Open Doors. Zobacz, co dziewczynka powiedziała wtedy o Bogu, miłości i wybaczeniu posłuchaj jej piosenki.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook