Orędzie Boga miłosiernego

Papież z pełną świadomością tego, co się dzieje na świecie napisał, że Orędzie Boga miłosiernego łączy trzy wielkie religie - mówi bp Grzegorz Ryś.

 

"Orędzie Boga miłosiernego" to temat kolejnego spotkania z cyklu "Dziedziniec Dialogu", które odbędzie się w czwartek 3 grudnia b.r. o godz. 18:00 w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W rozmowie, którą poprowadzi ks. prof. Łukasz Kamykowski, udział wezmą rabin Natan Levy (Londyn), imam Janusz Aleksandrowicz (Kruszyniany) oraz biskup Grzegorz Ryś (Kraków).

 


Okazją do spotkania jest 50 rocznica ogłoszenia podczas Soboru Watykańskiego II deklaracji "Nostra Aetate" o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Temat debaty nawiązuje do Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia b.r. w Kościele katolickim. "Miłosierdzie - napisał papież Franciszek w bulli ustanawiającej Jubileusz - posiada wartość, która przekracza granice Kościoła. Pozwala nam ono wejść w relację z Judaizmem i z Islamem, które to religie uważają miłosierdzie jako jeden z najistotniejszych atrybutów Boga". 

Niedawne tragiczne wydarzenia mające miejsce w Paryżu, nadają rozmowie przedstawicieli trzech religii monoteistycznych niezwykle aktualny charakter.

Idea "Dziedzińca Dialogu" nawiązuje do planu Świątyni Jerozolimskiej, której dziedziniec był dostępny dla każdego jako miejsce spotkań i rozmowy. W 2011 r. papież Benedykt XVI zwrócił uwagę na potrzebę tworzenia takich miejsc dialogu, wzajemnego słuchania, doświadczenia wspólnoty i odkrycia wspólnych wartości. Pierwsza edycja "Dziedzińca Dialogu" w Krakowie odbyła się w czerwcu 2012 r.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.36

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:56:25 | 2015-12-02
Kiedy wreszcie papież i biskupi przejrzą na oczy?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,ti<x>tle,Marek-Orzechowski-nasi-wspolmieszkancy-w-muzulm...

Oceń 3 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook