Mahomet - sługa Boga czy oszust i zbrodniarz?

Mariusz Maciak
Środa, 28 czerwca 2017, godz. 09:00
Być może nie ma dziś postaci, która bardziej niż Prorok islamu wywołuje tak przeciwstawne uczucia i postawy. Jednych fascynuje, u drugich wzbudza gniew i odrazę. Kim był naprawdę?
więcej

Ksiądz w relacji do kobiet

Życie Duchowe
Józef Augustyn SJ
Poniedziałek, 19 czerwca 2017, godz. 08:51
Dobre, dojrzałe relacje księdza z kobietami wymagają przede wszystkim przejrzystości moralnej. Kapłan o czystym sercu wie, że kobiety, z którymi ma do czynienia, są mu powierzone jako owieczki, które z nakazu Jezusa ma paść w duchu troski i miłości.
więcej

Z pamiętnika rodzica dziecka komunijnego

Katecheta
Czwartek, 15 czerwca 2017, godz. 08:00
Mój proboszcz popełnił rzecz szaloną. Po prostu nie wytrzymał i postanowił, że w nowym roku szkolnym nie będzie tradycyjnej I Komunii Świętej. W parafii zawrzało.
więcej

Medjugorie: sakrobiznes czy miejsce święte?

Jakub Kubica / KAI / kw
Czwartek, 15 czerwca 2017, godz. 07:00
Dla mieszkańców tych tradycyjnie rolniczych, ubogich terenów turystyka religijna stała się szansą na lepszy los. Wzdłuż głównej ulicy miasteczka oraz przy drogach na wzgórza stoją dziesiątki straganów pełnych mniej lub bardziej gustownych dewocjonaliów i pamiątek.
więcej

Ks. Halik: czułość jest znakiem Bożej obecności

WAM
ks. Tomáš Halík

Środa, 14 czerwca 2017, godz. 15:00
Co jest największym problemem dzisiejszej wiary? Że częściej wyciągamy ręce, by rzucić kamieniem, niż go odłożyć. Chrześcijanie zaś są powołani do bliskości. Pozbierajmy te kamienie z naszego świata!
więcej

5 lekcji od prześladowanych chrześcijan

Catholic Gentleman
Sam Guzman
Wtorek, 13 czerwca 2017, godz. 07:02
Irak. Okrucieństwa popełniane wobec naszych braci i sióstr w Chrystusie na terenach, które od prawie 2000 lat były zamieszkane przez chrześcijan, są przerażające. Co mówi to nam o nas jako chrześcijanach? Oto 5 ważnych lekcji od tych, którzy nie mają głosu.
więcej

Szyici to "katoliccy" muzułmanie [WYWIAD]

konserwatyzm.pl / Mehdi Hadavi Tehrani / Agnieszka Piwar
Wtorek, 23 maja 2017, godz. 09:00
Tak jak ekstremizm żydowski jest przeciwko judaizmowi, chrześcijański przeciwko chrześcijaństwu, to ekstremizm muzułmański występuje przeciwko islamowi - mówi ajatollah Tehrani.
więcej

Specjaliści od anatomii dusz

Niedziela
Ks. Marek Łuczak
Wtorek, 16 maja 2017, godz. 09:00
Kapelani przestrzegają, by nie czekać z sakramentami do ostatniego momentu. Zdarza się, że ludzie dzwonią po księdza, gdy już jest za późno. Można jednak coś zrobić jeszcze bezpośrednio po śmierci.
więcej

Czy Ewangelia potępia bogatych?

WAM
Józef Puciłowski OP

Piątek, 5 maja 2017, godz. 09:00
Jezus gościł u różnych ludzi, także bogatych. Nie tylko nie wyrzucał im tego bogactwa, ale i sam korzystał z tego, że bogate niewiasty sponsorowały Jego misję. Czy chrześcijanin może być bogaty?
więcej

Ks. Tomáš Halík: taki Kościół byłby sektą

WAM
ks. Tomáš Halík

Czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 09:00
Jedną z podstawowych różnic między Kościołem a sektą jest to, że sekta - a nie Kościół - ogranicza się do "twardego rdzenia" złożonego z absolutnie wyrazistych członków. Co to znaczy?
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook