Cisza i milczenie w wychowaniu dziecka

Wychowawca
Bogumiła Ewertowska / "Wychowawca" / slo
Poniedziałek, 30 maja 2011, godz. 07:13
Czy cisza może mieć znaczenie w wychowaniu? Czy w swoich działaniach wychowawczych korzystamy z daru, jakim jest cisza, lub umiejętność milczenia?
więcej

Niesakramentalni. Jak im pomóc?

Czas Serca
ks. dr Jan Abrahamowicz / „Czas Serca”
Środa, 25 maja 2011, godz. 07:14
Doświadczenie, którym pragnę się podzielić, jest doświadczeniem duszpasterza praktyka. U jego początku jest Jubileuszowy Rok 2000. Wówczas to zrodziło się w mojej duszy pytanie: Co powinienem zrobić, aby otworzyć człowieka na Chrystusa w tym szczególnym roku? Chrystusowe poszukiwanie zagubionych, ludzi o zagmatwanym losie, życiowych rozbitków przyniosło podpowiedź: spróbuj pomóc tym, „którzy się źle mają”. Ale jak im pomóc?
więcej

Z Bogiem w sercu - o rodzinnym szczęściu

Różaniec
ks. Marek Dziewiecki
Wtorek, 24 maja 2011, godz. 07:15
O losie rodziny rozstrzyga to, w jaki sposób małżonkowie i ich dzieci przeżywają więź z Bogiem.
więcej

Autorytet Jana Pawła II w wychowaniu dziecka

Wychowawca
Katarzyna Olbrycht
Środa, 13 kwietnia 2011, godz. 07:15
Wychowanie do wartości odbywa się głównie poprzez kontakt z autorytetami, naśladowanie wzorów, obserwowanie konkretnych przykładów uosabiających te wartości. Jan Paweł II jest jedną z najbardziej znaczących postaci XX i początku XXI wieku. Jego osoba, życie i nauczanie wywarły niezwykły wpływ na wiele środowisk i ogromną liczbę pojedynczych ludzi na całym świecie.
więcej

"Dzieci dają mi nieprawdopodobną siłę"

Życie Duchowe
Anna Gringo
Czwartek, 3 marca 2011, godz. 07:16
To z miłości mają dużo dzieci. Nie dlatego, że ciągle zdarzają się im „wpadki”. I nie dlatego, że są tacy zacofani. Jedni patrzą na nich ze współczuciem, inni z zazdrością. Bo w ich domach nikt nigdy nie jest samotny, chociaż nie zawsze wystarcza na kino.
więcej

Ksiądz nie decyduje za narzeczonych

Izabela Matjasik / KAI / psd
Piątek, 18 lutego 2011, godz. 07:17
Duszpasterz nie może zdecydować za narzeczonych czy mają się pobrać, każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzje i budowanie własnego małżeństwa - mówi w rozmowie z KAI o. Mirosław Pilśniak, dominikanin, który od lat zajmuje się przygotowywaniem narzeczonych do ślubu. I podkreśla, że prawo kanoniczne nie stoi na drodze do małżeństwa, trzeba je jednak poznać, by wiedzieć jak zawrzeć ślub ważnie.
więcej

Świadomy wybór - "tak" na całe życie

Życie Duchowe
Lucyna Słup
Środa, 16 lutego 2011, godz. 07:17
Amerykański psycholog zarządzania i autor poczytnych książek, Stephen R. Covey, porównuje dzisiejsze wysiłki zbudowania trwałej małżeńskiej i rodzinnej więzi do ćwiczeń akrobatycznych wykonywanych na wysoko zawieszonym trapezie, które nie dość, że wymagają od ćwiczących niebywałych umiejętności i ogromnej wzajemnej zależności, to równocześnie prowadzone są przy całkowitym braku rozciąganej rutynowo na dole siatki zabezpieczającej.
więcej

Maryja i Józef - tajemnica zrozumienia

Aristide Fumagalli
Poniedziałek, 14 lutego 2011, godz. 07:11
Zrozumienie jest podstawą życia małżeńskiego. Do takiego zrozumienia jest konieczne, aby małżonkowie posługiwali się tym samym językiem słów i gestów. Jego przeciwieństwem jest brak wspólnego języka.
więcej

...oraz, że nie otworzymy jej aż do końca...

Przewodnik Katolicki
ks. Andrzej Ziółkowski, misjonarz św. Wincentego a Paulo
Piątek, 11 lutego 2011, godz. 14:08
Na niebieskiej kłódce czarnym, niezmywalnym flamastrem wypisane imiona: Asia Wojtuś oraz data - 6.11.2010. Domyślam się, że jakaś Joanna i jakiś Wojciech 6 listopada roku 2010 coś sobie powiedzieli i uwiecznili na kłódce.
więcej

Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej

Życie Duchowe
Dariusz Kowalczyk SJ
Czwartek, 14 października 2010, godz. 07:17
Kiedy miałem cztery lata, zostałem zapisany do eksperymentalnej grupy dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Do Komunii przystąpiłem jeszcze przed pójściem do szkoły. Podczas egzaminu ksiądz wziął mnie na kolana i zapytał, w jakim sklepie dostaje się łaskę uświęcającą. Po chwili namysłu odpowiedziałem, że w konfesjonale.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook