6 powodów, dla których warto wytrwać do ślubu

Magda
Czwartek, 23 stycznia 2014, godz. 13:43
Walczyła razem ze swoim facetem o czystość przez 4 lata. Udało im się. Magda dzieli się teraz 6 rzeczami, które dowodzą, że było warto czekać z seksem do ślubu.
więcej

Szatan nie próżnował - świadectwo walki o czystość

Dominika i Piotr
Wtorek, 21 stycznia 2014, godz. 12:02
Kilka tygodni dawaliśmy rade. Niestety nie udało się. Doszła kolejna pokusa, pornografia. Wpadłam w nią bardzo łatwo, już jako młoda dziewczyna oglądałam te filmy, nie widząc w tym nic złego. Kiedy spotykaliśmy się z Piotrkiem wszystko było ok, nie powiedziałam mu, że mam problem. Ale długo nie potrafiłam żyć w kłamstwie. Doszło do tego, że i jego wciągnęłam w mój grzech.
więcej

Dlaczego mąż po ślubie staje się potworem?

Maskacjusz
ks. Piotr Pawlukiewicz

Wtorek, 21 stycznia 2014, godz. 11:38
Pani mówi: "Proszę Pana, mój mąż jest potworem, po prostu potwór". "To dlaczego Pani za takiego wyszła?. "On przed ślubem taki nie był!". Czyli co się stało? O problemach w związkach mówi ks. Piotr Pawlukiewicz.
więcej

5 sposobów na przepraszanie

2ryby
fr. Paul Hrynczyszyn
Środa, 15 stycznia 2014, godz. 11:40
Nie tylko miłość mówi różnymi językami. Podobnie jest z przeprosinami - można wyróżnić pięć sposobów przepraszania. Istotne jest by orientować się, którym z nich mówi druga osoba. Jak się tego dowiedzieć? Zobaczcie.
więcej

Oboje walczymy z nieczystością - świadectwo

Magdalena
Niedziela, 12 stycznia 2014, godz. 08:48
Okazało się, że mamy wspólny problem. Oboje walczymy z masturbacją. Przez lata stała się ona dla nas ucieczką, sposobem na radzenie sobie z emocjami, z którymi w inny sposób nie potrafiliśmy dać sobie rady.
więcej

Ciało jako przedmiot kultu i pogardy

Joanna Petry-Mroczkowska / "Życie Duchowe"
Piątek, 10 stycznia 2014, godz. 14:53
W świecie kurczącego się humanizmu i ekspansji techniki ciało pojmowane jest jako maszyna do wywoływania przyjemności, która urosła do rangi złotego cielca. Dziś do ciała podchodzi się jak do towaru o wymiernej wartości monetarnej. Używa się go zbyt często jako środka do celu, jakim jest kariera czy uzyskanie satysfakcji.
więcej

Kłótnia w związku i co dalej?

2ryby
fr. Paul Hrynczyszyn
Środa, 8 stycznia 2014, godz. 14:44
Nawet w najlepiej dobranym związku prędzej czy później dojdzie do konfliktu. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Dlaczego samo "przepraszam" nie wystarczy?
więcej

Czystość przedmałżeńska - przykry obowiązek?

Marta i Krystian
Niedziela, 22 grudnia 2013, godz. 10:02
Ona 21 lat, on 22. Zaczęli być ze sobą w liceum i od tego czasu minęło już ponad 4,5 roku. Nie są "święci". Co myślą o czystości przedmałżeńskiej?
więcej

Pięć języków miłości

2ryby
fr. Paul Hrynczyszyn
Środa, 18 grudnia 2013, godz. 09:14
Można wyróżnić pięć głównych sposobów, na które zwykle ludzie okazują miłość. Czym charakteryzują się poszczególne z nich? Co robić w sytuacji gdy ukochana osoba mówi innym językiem miłości?
więcej

Zaczekamy do nocy poślubnej - świadectwo Natalii

Natalia
Niedziela, 15 grudnia 2013, godz. 12:08
Każdego dnia toczymy walkę ze złym. Nie opuszcza nas, ale my wiemy Kto z nim wygrywa. Ciężko czasem utrzymać czystość. Przychodzi pokusa i zły próbuje nas zwieść. Nie dajemy się. Walczymy, bo wiemy, że…
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook