Seks. Dlaczego jest taki ważny?

2ryby

Seksualność człowieka jest nierozerwalnie związana z płodnością, wszyscy to wiemy. Jednak czy oprócz przekazywania życia sfera ta pełni również inne istotne funkcje?

 

W przeciwieństwie do zwierząt, sfera seksualna człowieka nie ogranicza się wyłącznie do przekazywania życia. Bóg, stwarzając człowieka, nadał seksualności dodatkowe znaczenie i sens. Życie seksualne służy bowiem tworzeniu więzi, co znajduje swój szczególny wyraz w więzi małżeńskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.83

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (16)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

barszczewska95 11:56:44 | 2016-05-07
Myślę, że nie chodziło tu o usprawiedliwienie przemocy ale o to, że jeśli nie ma tego wzajemnego dobrowolnego oddania się sobie wówczas następuje przemoc seksualna w małżeństwie.

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Doris 10:13:30 | 2015-05-07
Nie zgadzam się bądź też nie zrozumiałam jednego w przekazie Ojca- a mianowicie chodzi o wyrażenie, że gwałt seksualny na wojnie jest przemocą i z tym jak najbardziej się zgadzam, ale potem to kolejne zdanie- czy może być przemoc seksualna w małżeństwie i odpowiedź, że tu chodzi o wzajemne oddanie..??Myślę, że potrzebą "oddawania się małżonków" w małżeństwie nie można tłumaczyć przemocy seksualnej, jeśli ta ma miejsce.. 

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gość 07:58:28 | 2015-05-07
"Dlaczego jest taki ważny?"

A co, jeśli tak na prawdę nie jest ważny?

Oceń 11 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wioletka_blondynka 16:51:59 | 2015-05-06
Na oo.benedyktynów jak zawsze można liczyć, dziękuję za ten mądry filmik i ciekawa jestem już kolejnego zapowiedzianego odcinka czyli 'miejsce płci w strukturze osoby ludzkiej'.

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~X 13:51:54 | 2015-05-06
Seks na przestarzeni całego życia jest różny w różnych momentach naszego życia. Namiętnośc, temperament nigdy nie jest na tym samym poziomie przez całe zycie i podlega wielu zmiennym czynnikom takim jak wiek, relacje w związku, długośc związku, zdrowie, poziom stresu, spełnienie aspiracji życiowych i kondycja psychiczna. Młodym wydaje się że będą to robic codziennie az do końca swoich dni a w życiu jest tak wiele innych aspektów że trudno cały czas dokładac do tego pieca. Dlatego trzeba się otworzyc na różną intensywnośc co nie jest od razu patologią i w istocie wcale nie jest najważniejsze.Po okresach wyciszenia przychodzi kolejne szaleństwo po czym znowu jest spokojniej...Miłosc cierpliwa jest...

Oceń 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Zour3141 13:44:54 | 2015-05-06
Ta strona znowu się robi zbyt liberalna.

Jak niby można pogodzić katolickość z liberalizmem? Wątpię, by się dało.

Oceń 7 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tomek 10:00:19 | 2015-05-06
Ech, seks jest najważniejszy na początku znajomości i tak to już zostało przez naturę wymyślone.  Pierwsze 3-4 lata związku to czas, o którym zawsze się myśli z niekłamaną przyjemnością. Wtedy buzują hormony, skłonni jesteśmy do wszelkich szaleństw, które potem wspomina się z pewną nutą zazdrości o samego siebie sprzed lat. A potem? No wiecie... To jak z obiadami. Niby człowiek jest głodny, niby coś tam sobie przygotował, odgrzał, ale tak naprawdę od święta jest o czym mówić. Taki lajf jak to mówią...

Oceń 11 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook