Św. Rita - patronka od bardzo trudnych sytuacji

Św. Rita (1380-1457)

Święta Rita, choć żyła w tak odległym czasie, nie przestaje fascynować i należy do jednej z bardziej znanych świętych Kościoła. Przed jej obrazami i figurami modlą się wierni, by wspierała ich w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym. Jest patronką matek, które heroicznie budują jedność w rodzinie, zwłaszcza gdy ich mężowie są mało odpowiedzialni i niełatwi w kontakcie. Do niej zwracają się z prośbą w sprawach beznadziejnych.

 
Rita urodziła się ok. 1380 r. Była jedynaczką w rodzinie górali w Rocca Porena, niedaleko Cascii. Choć doświadczała powołanie do życia zakonnego, jej rodzice zdecydowali, że ma wyjść za mąż. Nie było to udane małżeństwo. Jej mąż był człowiekiem porywczym i gwałtownym. Rita przez cały czas trwania tego związku okazywała wprost anielską cierpliwość. Mieli dwóch synów. Mąż Rity zginął z rąk mafii, wendety.
 
Rita sama wychowywała  synów, a kiedy zobaczyła, że i oni, podobnie jak jej zmarły mąż, zaczęli schodzić na złą drogę, prosiła Boga, by ich raczej zabrał z tego świata, niżby mieli stać się zabójcami. Pan Bóg wysłuchał jej próśb i wkrótce zmarli podczas epidemii.
 
Po śmierci synów Rita mogła już bez przeszkód zrealizować pragnienie wstąpienia do klasztoru augustianek w Cascii. Nie umiała ani czytać ani pisać dlatego przeznaczano ją do bardzo prostych posług, które chętnie wypełniała. Podczas prac często całowała obrączkę, znak swojej więzi z Jezusem - Oblubieńcem. Wiele się modliła, a Pan obdarzał ją mistycznymi łaskami. Święta Rita miała wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej, wyprosiła sobie dar stygmatów. Na swojej głowie odczuwała ranę po jednym cierniu z korony Jezusa, który przypominał jej o Męce Zbawiciela. Trwało to 15 lat. Rita prosiła też Boga, by rana ta nie była widoczna dla otoczenia i została wysłuchana.
 
Św. Rita zmarła 22 maja 1457 r. w Cascii, gdzie można zobaczyć jej nienaruszone ciało. Do sanktuarium w Rocca Porena oraz do Cascii przybywa bardzo wielu pielgrzymów, dla których św. Rita jest przewodniczką, nauczycielką. A ona, wielbiąca Boga, wstawia się za wszystkimi, którzy przedstawiają Bogu za jej pośrednictwem wiele spraw po ludzku trudnych do rozwiązania.
 
Św. Rito, módl się za nami!

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.73

Liczba głosów:

73

 

 

Komentarze użytkowników (74)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jola_290161 13:04:03 | 2018-04-01
Św.Rtiko,proszę Cię o wstawiennictwo za moim synem,aby wyszedł z nałogu narkomani i aby jego życie stało się wartościowe,przepełnione szczęściem i miłością.Chroń go proszę od wszelkich nałogów i zawiści złych ludzi.Módl się za nami.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ks3405 23:35:05 | 2018-01-16
Świeta Rito. 
Pomóż mi w tym moim nieudolnym życiu. Zawsze pod górkę.
A teraz dochodzi kolizja drogowa, moja wina , za którą szczerze ubolewam.
Módlmy się

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

joasia.klon 12:44:24 | 2017-03-20
Święta Rito proszę Cię o pomoc w nauce dla mojego syna, o zaliczenie egzaminów i ukończenie pierwszego roku studiów.
Proszę Cię również w intencji mojej córki i jej poczętego dziecka o to, aby się prawidłowo rozwijało , zdrowe urodziło oraz o szczęśliwy poród dla niej i dla dziecka.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Iwona 16:15:45 | 2015-05-22
Święta Rito proszę Cię, wstaw się za moim bratem, aby zerwał z nałogiem alkoholizmu i za mną, abym spotkała dobrego mężczyznę z którym założę rodzinę. Módl się za nami!

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aga 16:32:08 | 2015-05-18
proszę o pomoc w uzyskaniu środków finansowych oraz wyjścia z trudnej sytuacji materialnej

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Joanna 16:15:53 | 2015-04-26
Św. Rito patronko spraw beznadziejnych i trudnych, proszę Cię o pomoc........ , pomóż mi znaleść stałą pracę....... , którą straciłam wyniku choroby nowotworowej. Postaw mi na drodze życiowej dobrego człowieka , który będzie moim mężem. Błagam Cię o przemianę mojego taty, który nadużywa alkoholu, i znęca się psychicznie, i fizycznie nad naszą rodziną. Błagam Cię o siły , abym mogła tą ciężką próbę przejść z Twoją pomocą.

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~matka 11:41:02 | 2015-04-11
Syn ktory mnie sie wyparl Sw Rito zeby mnie szukal jak syn moze wyprzec sie matki ktory ja bil razem ze swoja zona prosze Cie Sw Rito

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~corka 11:38:48 | 2015-04-11
Sw.Rito to co zrobila mi matka a najgorsza matka nie wyprze sie swego dziecka prosze Cie zeby jeszcze mnie zechciala dopoki zyje

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agnieszka 20:04:39 | 2015-03-26
Św. Rito  prosze Cię o pomoc w odnalezieniu pana Witka S .Wyczerpały się możliwosci ,które by mogły wskazac gdzie sie znajduje.Zachowaj go w zdrowiu i poprowadz do powrotu do rodziny i znajomych.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~siostra 20:58:36 | 2015-03-24
św.Rito prosze Cie o wstawiennictwo dla mojej siostry Marty aby dostala prace aby odzyskala spokoj wewnetrzny.Otocz ja swoim matczynym plaszczem milośći.

Oceń 1 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook