Św. Rita - patronka od bardzo trudnych sytuacji

Św. Rita (1380-1457)

Święta Rita, choć żyła w tak odległym czasie, nie przestaje fascynować i należy do jednej z bardziej znanych świętych Kościoła. Przed jej obrazami i figurami modlą się wierni, by wspierała ich w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym. Jest patronką matek, które heroicznie budują jedność w rodzinie, zwłaszcza gdy ich mężowie są mało odpowiedzialni i niełatwi w kontakcie. Do niej zwracają się z prośbą w sprawach beznadziejnych.

 
Rita urodziła się ok. 1380 r. Była jedynaczką w rodzinie górali w Rocca Porena, niedaleko Cascii. Choć doświadczała powołanie do życia zakonnego, jej rodzice zdecydowali, że ma wyjść za mąż. Nie było to udane małżeństwo. Jej mąż był człowiekiem porywczym i gwałtownym. Rita przez cały czas trwania tego związku okazywała wprost anielską cierpliwość. Mieli dwóch synów. Mąż Rity zginął z rąk mafii, wendety.
 
Rita sama wychowywała  synów, a kiedy zobaczyła, że i oni, podobnie jak jej zmarły mąż, zaczęli schodzić na złą drogę, prosiła Boga, by ich raczej zabrał z tego świata, niżby mieli stać się zabójcami. Pan Bóg wysłuchał jej próśb i wkrótce zmarli podczas epidemii.
 
Po śmierci synów Rita mogła już bez przeszkód zrealizować pragnienie wstąpienia do klasztoru augustianek w Cascii. Nie umiała ani czytać ani pisać dlatego przeznaczano ją do bardzo prostych posług, które chętnie wypełniała. Podczas prac często całowała obrączkę, znak swojej więzi z Jezusem - Oblubieńcem. Wiele się modliła, a Pan obdarzał ją mistycznymi łaskami. Święta Rita miała wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej, wyprosiła sobie dar stygmatów. Na swojej głowie odczuwała ranę po jednym cierniu z korony Jezusa, który przypominał jej o Męce Zbawiciela. Trwało to 15 lat. Rita prosiła też Boga, by rana ta nie była widoczna dla otoczenia i została wysłuchana.
 
Św. Rita zmarła 22 maja 1457 r. w Cascii, gdzie można zobaczyć jej nienaruszone ciało. Do sanktuarium w Rocca Porena oraz do Cascii przybywa bardzo wielu pielgrzymów, dla których św. Rita jest przewodniczką, nauczycielką. A ona, wielbiąca Boga, wstawia się za wszystkimi, którzy przedstawiają Bogu za jej pośrednictwem wiele spraw po ludzku trudnych do rozwiązania.
 
Św. Rito, módl się za nami!

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.73

Liczba głosów:

73

 

 

Komentarze użytkowników (77)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ks3405 23:35:05 | 2018-01-16
Świeta Rito. 
Pomóż mi w tym moim nieudolnym życiu. Zawsze pod górkę.
A teraz dochodzi kolizja drogowa, moja wina , za którą szczerze ubolewam.
Módlmy się

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

joasia.klon 12:44:24 | 2017-03-20
Święta Rito proszę Cię o pomoc w nauce dla mojego syna, o zaliczenie egzaminów i ukończenie pierwszego roku studiów.
Proszę Cię również w intencji mojej córki i jej poczętego dziecka o to, aby się prawidłowo rozwijało , zdrowe urodziło oraz o szczęśliwy poród dla niej i dla dziecka.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Iwona 16:15:45 | 2015-05-22
Święta Rito proszę Cię, wstaw się za moim bratem, aby zerwał z nałogiem alkoholizmu i za mną, abym spotkała dobrego mężczyznę z którym założę rodzinę. Módl się za nami!

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aga 16:32:08 | 2015-05-18
proszę o pomoc w uzyskaniu środków finansowych oraz wyjścia z trudnej sytuacji materialnej

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Joanna 16:15:53 | 2015-04-26
Św. Rito patronko spraw beznadziejnych i trudnych, proszę Cię o pomoc........ , pomóż mi znaleść stałą pracę....... , którą straciłam wyniku choroby nowotworowej. Postaw mi na drodze życiowej dobrego człowieka , który będzie moim mężem. Błagam Cię o przemianę mojego taty, który nadużywa alkoholu, i znęca się psychicznie, i fizycznie nad naszą rodziną. Błagam Cię o siły , abym mogła tą ciężką próbę przejść z Twoją pomocą.

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~matka 11:41:02 | 2015-04-11
Syn ktory mnie sie wyparl Sw Rito zeby mnie szukal jak syn moze wyprzec sie matki ktory ja bil razem ze swoja zona prosze Cie Sw Rito

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~corka 11:38:48 | 2015-04-11
Sw.Rito to co zrobila mi matka a najgorsza matka nie wyprze sie swego dziecka prosze Cie zeby jeszcze mnie zechciala dopoki zyje

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agnieszka 20:04:39 | 2015-03-26
Św. Rito  prosze Cię o pomoc w odnalezieniu pana Witka S .Wyczerpały się możliwosci ,które by mogły wskazac gdzie sie znajduje.Zachowaj go w zdrowiu i poprowadz do powrotu do rodziny i znajomych.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~siostra 20:58:36 | 2015-03-24
św.Rito prosze Cie o wstawiennictwo dla mojej siostry Marty aby dostala prace aby odzyskala spokoj wewnetrzny.Otocz ja swoim matczynym plaszczem milośći.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pokusa 21:54:00 | 2015-03-23
św.Rito;proszę o pomoc w beznadziejnej sytuacji.Mam z mężem bardzo duży problem z sąsaidką,która nie daje nam normalnie żyć.Mało tegochce nam je zupełnie zniszczyć.Jesteśmy kochającą się rodziną,mamy śliczną córeczkę.Dobudowaliśmy niewielką kuchnię do naszego mieszkanka,aby lepiej nam się żyło niestety nie mieliśmy pieniędzy aby zrobic to legalnie zgodznie z prawem.Sąsiadka od wielu lat nas zastrasza ,że zgłosi nas do nadzoru budowlanego .Gdyby tak się stało ,czeka nas bardzo wysoka kara.Niktz urzędników nie jest w stanie nam pomoc,choć staraliśmy sie prosić ich o pomoc.Błagamy ,św.Rito miej nas w swojej opiece.Spraw abyśmy znaleźli rozwiązanie tej trudnej sytuacji ,niech nam ktoś pomoże.inaczej nasze życie zamieni się w koszmar.Prosimy łaskawa pani ;pomóż nam!!!

Oceń 1 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook