Modlitwa św. Faustyny, która przemienia

WAM
ks. Leszek Mateja

Sobota, 17 czerwca 2017, godz. 15:00
Ten fragment modlitwy św. Siostry Faustyny jest podsumowaniem. Proś Jezusa w ten sposób, a zobaczysz, jak szybko zmienia się Twoje życie.
więcej

Ostatnie życzenie brata Alberta

Michał Rożek
Poniedziałek, 5 czerwca 2017, godz. 15:00
Nękany okropnym bólem, brat Albert chciał jednak ostatni wieczór spędzić w Krakowie, pośród współbraci. W tę noc wyraził tylko jedno życzenie, które wprawiło wszystkich w zdumienie.
więcej

5 najmłodszych świętych, których życie porusza

KAI / kw
Piątek, 2 czerwca 2017, godz. 07:00
Są najlepszymi nauczycielami. Nie do wiary, że w chwili śmierci byli nastolatkami.
więcej

Komu patronuje św. Marek?

jp
Wtorek, 25 kwietnia 2017, godz. 12:26
Kim był tajemniczy nagi młodzieniec, który uciekł, kiedy pojmano Jezusa? Kim był jeden z apostołów i co mówi Ewangelia napisana przez niego?
więcej

Czy szatan jest największym zagrożeniem człowieka?

bp Grzegorz Ryś
Niedziela, 5 lutego 2017, godz. 08:00
Czy szatan ma moc zniszczenia człowieka? Czy tak naprawdę to jest dla nas największym zagrożeniem? - sprawę wyjaśnia bp Grzegorz Ryś.
więcej

Św. Franciszek Salezy, patron prasy katolickiej

KAI / drr
Wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 09:01
24 stycznia Kościół wspomina św. Franciszka Salezego, doktora Kościoła. Jest on patronem dziennikarzy oraz prasy katolickiej.
więcej

Święty z "wyobraźnią miłosierdzia"

Marek Wójtowicz SJ
Wtorek, 6 grudnia 2016, godz. 10:00
Święty Mikołaj nie jest legendarną postacią z bajki Tysiąca i jednej nocy, nie jest Dziadkiem Mrozem z krainy PRL-u czy na czerwono ubranym klaunem rozdającym cukierki na krakowskim Rynku. Poznaj historię tego niezwykłego świętego.
więcej

Kim był św. Franciszek Ksawery?

Marek Wójtowicz SJ
Sobota, 3 grudnia 2016, godz. 08:00
3 grudnia, wspominamy w Kościele św. Franciszka Ksawerego, patrona wszystkich misjonarzy katolickich. Święty z Xavier w sposób doskonały naśladował Jezusa i dlatego, jak On, przemierzał wioski, docierał do miast, by spotykać ludzi spragnionych zbawienia. Franciszek jak nasz Pan zawsze był w drodze, z Dobrą Nowiną na ustach i z sercem rozpalonym miłością Jezusa i do Jezusa. Zachęcony przez św. Ignacego rozmawiał z Panem "jak przyjaciel z przyjacielem", pragnąc coś wielkiego dla Niego uczynić. On istotnie usłyszał wezwanie Pana z Ewangelii: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody".
więcej

Z takim charakterem trudno zostać błogosławionym, a jednak!

Alicja Straszecka
Czwartek, 1 grudnia 2016, godz. 10:50
W życiu Karola jest coś, w czym każdy może się odnaleźć niezależnie od tego, czy żyje samotnie, w małżeństwie, czy jako osoba konsekrowana. Nie był świadkiem żadnej prawdziwej konwersji, żadnego głębokiego nawrócenia. Wierzył jednak, że Jezus ma swoje sposoby.
więcej

Męczennik za Chrystusa Króla

Ignazio Echaniz SJ
Środa, 23 listopada 2016, godz. 06:33
Prześladowanie religijne w pierwszym ćwierćwieczu XX w. w Meksyku było nie mniej okrutne niż prześladowanie w Rzymie na początku ery chrześcijańskiej, a katolicy meksykańscy byli nie mniej heroiczni niż chrześcijanie rzymskich katakumb i igrzysk.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook