Hiszpania: duże zainteresowanie ŚDM

(fot. shutterstock.com)

Hiszpanie będą masowo uczestniczyć w organizowanych w Krakowie Światowych Dniach Młodzieży. W lipcowej imprezie weźmie udział co najmniej 20 tys. młodych obywateli tego iberyjskiego kraju.


Jak poinformował ksiądz Jose Maria Gil Tamayo, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Hiszpanii, z danych tej instytucji wynika, że oficjalnie zarejestrowanych już zostało 7 tys. osób. - W tegorocznej imprezie weźmie jednak udział zdecydowanie wyższa liczba naszych rodaków. Z szacunków parafii wynika bowiem, że wstępnie zapisanych na wyjazd do Polski jest już ponad 20 tys. - powiedział ks. Gil Tamayo.

 

23 i 24 lutego podczas odbywającej się w Madrycie dwudniowej sesji komisji stałej Konferencji Episkopatu Hiszpanii miejscowi biskupi uznali za udane trwające na terenie tego kraju przygotowania do ŚDM. Odnotowali wówczas, że przygotowania do krakowskiej imprezy zbiegły się w czasie z obchodzonym w tym roku 50-leciem Konferencji Episkopatu Hiszpanii, a także z rozpoczynającym się w Kościele tego kraju programem duszpasterskim na najbliższe pięć lat.

 

W przeddzień inauguracji ŚDM Hiszpanie wezmą udział w Mszy św. w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. 25 lipca, w dniu wspomnienia świętego Jakuba, patrona ich kraju, odbędzie się uroczysta liturgia, podczas której przybysze z Półwyspu Iberyjskiego będą modlić się w łączności z wiernymi biorącymi udział w obchodach w Santiago de Compostela. Poza wspólną modlitwą zaplanowano w tym dniu w Częstochowie także wydarzenia kulturalne, m.in. festyn i koncerty. Na uroczystościach na Jasnej Górze młodzieży towarzyszyć będzie 48 hiszpańskich biskupów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook