Abp Pontier: na ŚDM Francuzi mogą swobodnie wyrażać wiarę

(fot.youtube.com)

W Krakowie młodzi Francuzi mogą swobodnie i z radością wyrażać swoją wiarę, bez obaw, że zostaną potraktowani jak psychicznie chorzy czy zagrożenie dla otoczenia - przyznaje przewodniczący Konferencji Biskupów.

 

Francji abp Georges Pontier z Marsylii, który przyjechał do Krakowa wraz ze 160-osobową grupą młodzieży ze swej archidiecezji i wygłosi tu trzy katechezy.

 

O doświadczeniach młodych arcybiskup opowiada w kontekście tego, co dzieje się obecnie we Francji po kolejnych zamachach islamistów. Z jednej strony panuje powszechne przekonanie, że terroryści nie mogą się powoływać na islam; z drugiej jednak coraz wyraźniej stygmatyzuje się wszystkie religie, jakby to one były źródłem wszelkiego zła.

 

Tymczasem w Polsce Francuzi mogą swobodnie wyrażać swą wiarę w spotkaniu z młodymi z innych krajów. Jest to piękne i radosne doświadczenie duchowe. Światowe Dni Młodzieży to czas szczególnej łaski, która w wyjątkowy sposób spływa do ludzkich serc - zapewnia przewodniczący episkopatu Francji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

amiko 17:05:53 | 2016-07-29
Smutne to.
Takie sa skutki krwawej rewolucji, która wciaż francuzi uważają za powód do dumy ... zamiast wstydu. Za moment nie będzie można nic powiedziec bo będzie ryzyko, ze jeden z miliona będzie zachęcał do dżihadu... Niestety lata na to pracowali.
Ale dzisiaj niech się cieszą i radują ... bo dość ma dzień swej biedy ;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 08:42:46 | 2016-07-27
Nie dziwię się, że w innych państwach wiara w mity to tochę obciach.

Oceń 12 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook