Wolontariusze ŚDM rozdawali studentom pączki

(fot. shutterstock.com)

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży wolontariusze w intensywnym czasie sesji egzaminacyjnej na Politechnice Łódzkiej postanowili z okazji Tłustego Czwartku częstować zestresowaną egzaminami młodzież pączkami.


Zdaniem wolontariuszy ŚDM, nie można tylko mówić o Światowych Dniach Młodzieży. Trzeba także zachęcać młodych - studentów i uczniów - do wzięcia udziału w tych wydarzeniach, zarówno w Krakowie, jak i wcześniej w Łodzi, w czasie dni w diecezjach.

 

W trakcie akcji można było również dostać długopis w wizerunkiem Łodzi Piotrowej oraz obrazek z Jezusem Miłosiernym i św. Janem Pawłem II, inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Na odwrocie obrazka zapisano modlitwę o dobre zdanie egzaminu i miłosierdzie egzaminatorów.

 

Chętni mogli ponadto otrzymać specjalne błogosławieństwo na czas egzaminów, którego udzielał ks. Przemysław Góra.

 

Rozdawanie pączków to już kolejna inicjatywa Diecezjalnego Centrum ŚDM w Łodzi. Wcześniej wolontariusze częstowali studentów kawą, jabłkami, czy popcornem. Zawsze też rozdawali ulotki, długopisy i inne gadżety Łodzi Piotrowej oraz odpowiadali na pytania młodych dotyczące przygotowań do ŚDM.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook