Kilka tys. osób na koncercie "Wiara. Nadzieja. Miłość"

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Kilka tysięcy osób wzięło udział na pl. Piłsudskiego w Warszawie w specjalnym koncercie "Wiara, Nadzieja, Miłość". Wydarzenie to było oficjalnym przywitaniem pielgrzymów ŚDM, przebywających w stolicy.


Na scenie pojawiło się w sumie ok. 200 artystów z całego świata, w tym m.in. Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór "Gaudium" Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

 

Młodzi uczestnicy "Dni w Diecezji" przyszli na pl. Piłsudskiego z flagami własnych państw. Niektóre utwory - specjalnie z myślą o gościach - zaśpiewano w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim.

 

Podczas samego koncertu działała grupa ok. 50 wolontariuszy, którzy wspierali pielgrzymów przede wszystkim "tłumaczeniowo" i informacyjnie. Jak przyznała Karolina Dudek-Rączka z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy atmosfera była wspaniała, pielgrzymi czują, że to radosne spotkanie młodych osób.

 

Organizatorom zależało, aby stworzyć wielokulturowy charakter wydarzenia, który ułatwi zabawę i integrację. Sylwia z Bułgarii jest w Polsce już po raz piaty. Jak przyznała po raz pierwszy jednak wybrała się na Światowe Dni Młodzieży. - To coś wspaniałego, organizacja też jest doskonała - podkreśliła.

 

Na scenie pojawili się młodzi artyści z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Kolumbii oraz Meksyku. Z polskich artystów można było usłyszeć m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Artura Gadowskiego, Piotra Cugowskiego, czy Janusza Radka. Pielgrzymi uczyli się nawet "klaskać jak Rubik", bowiem drugą część koncertu wypełniły kompozycje Piotra Rubika.

 

Na zakończenie spotkania głos zabrał m.in. abp Henryk Hoser. Ordynariusz warszawsko-praski zachęcał młodych, by płynęli pod prąd, nawet Wisłą. - Trzeba płynąć tą wielka rzeką do źródła, tego uczył nas Jan Paweł II - przekonywał abp Hoser. Jak dodał, trzeba płynąć do Krakowa, na wielkie święto, bo stamtąd wyjdzie iskra, która zapali świat cały, iskra Miłosierdzia Bożego. - Iskra, którą my poniesiemy w świat - powiedział ordynariusz warszawsko-praski.

 

Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 13:28:10 | 2016-07-22
Lepiej żeby Hoser nie wspominał o iskrze która zapali świat. Już raz taką iskrę wykrzesał. Ilość ofiar była ogromna.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kaleam 08:33:14 | 2016-07-22
"bo stamtąd wyjdzie iskra, która zapali świat cały, iskra Miłosierdzia Bożego"

To już teraz to wiadomo?

Oceń 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook