Właśnie tak może Cię zmienić Wielki Post

(fot. shutterstock.com)

W Środę Popielcową podczas posypania głowy słyszymy słowa kapłana: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!". Wielki Post to doskonały czas by te słowa wcielić w życie i podzielić się swym doświadczeniem.

 

Kościół zaprasza nas w Wielkim Poście do doświadczenia wyjścia z Jezusem na pustynię. Na co dzień raczej nie brak pokarmu czy napoju, rzeczy o które trudno na pustyni. Raczej doświadczamy dostatku, lecz pustynia to nie tylko stan poczucia kruchości fizycznej. To także stan duszy, który pozwala na zobaczenie siebie w nowym świetle.

 

Pustynia jest miejscem odosobnienia, ale też skierowania w głąb siebie - doświadczenia tego kim naprawdę jestem i zadania sobie pytania o to jak wygląda moja relacja z Bogiem.

 

Często mówi się, że Wielki Post to okres nawrócenia. W jaki sposób spotykam wtedy Jezusa? Być może to czas kiedy podejmę się odbudowy relacji z bliskimi? A może przez wyrzeczenie się uzależnień uda mi się odnowić siebie?

 

Post może być czasem wielkiej odmiany. Dlatego chcemy zaprosić Was do złożenia świadectwa. Dlaczego? Bo świadectwo to najskuteczniejsza i najbardziej inspirująca metoda do wzajemnego budowania się w wierze.

 

***

 

Jeśli czujesz, że Wielki Post zmienił coś w Twoim życiu, że dzięki niemu wydarzyło się coś, czego nie możesz zachować tylko dla siebie, ale powinieneś się tym z innymi podzielić, to… nie zastanawiaj się dłużej, tylko po prostu siadaj i pisz.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook