Wspólnota z Taize podziękowała poznaniakom

Piątek, 1 stycznia 2010, godz. 21:20
Wspólnota z Taize podziękowała za gościnę mieszkańcom Poznania i organizatorom 32. Europejskiego Spotkania Młodych (ESM) w tym mieście. Wdzięczność wyraził także w trakcie ostatniej wspólnej modlitwy brat Alois, przeor wspólnoty.
więcej

Chrześcijanie błagają o pokój w Ziemi Świętej

J. Kraj OFM / Radio Watykańskie / slo
Piątek, 1 stycznia 2010, godz. 20:13
„Gdy zawodzi dyplomacja – powiedział zebranym abp Twal – trzeba złożyć nadzieję w Panu Bogu”. Troska o pokój w rejonie Bliskiego Wschodu to nie tylko dialog i negocjacje, ale przede wszystkim modlitwa i otwarcie się na uzdrawiającą łaskę Boga. Łaciński patriarcha wezwał wszystkich chrześcijan do ufnej modlitwy przez przyczynę Maryi, Bogarodzicy o odmianę serc i budowanie przyszłości na miłości niosącej szczęście i pokój.
więcej

Ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli

KAI / ad
Piątek, 1 stycznia 2010, godz. 17:33
Trzecim stycznia w samo południe z Placu Zamkowego wyruszy kolorowy Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie na czele trzech barwnych orszaków: europejskiego, afrykańskiego i azjatyckiego – stanie arcybiskup Kazimierz Nycz. Sukces poprzedniego pochodu z udziałem kilkutysięcznej grupy kolędujących warszawiaków sprawił, że Orszak Trzech Króli na stałe wpisał się w kalendarz imprez stolicy.
więcej

Abp Zimoń: rozwój wymaga troski o środowisko

PAP / slo
Piątek, 1 stycznia 2010, godz. 13:01
Do poszanowania środowiska naturalnego we wszystkich działaniach związanych z rozwojem człowieka wezwał podczas noworocznej mszy w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla metropolita katowicki abp Damian Zimoń.
więcej

Konsekracja biskupa Kościoła luterańskiego

PAP/ slo
Piątek, 1 stycznia 2010, godz. 13:00
6 stycznia odbędzie się w kościele luterańskim Świętej Trójcy w Warszawie konsekracja i wprowadzenie na urząd nowego zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (luterańskiego), biskupa elekta Jerzego Samca.
więcej

Zapowiedź 25-lecia Światowych Dni Młodzieży

KAI / ad
Piątek, 1 stycznia 2010, godz. 07:08
25 marca 2010 r. odbędą się w Rzymie obchody 25. rocznicy ustanowienia Światowych Dni Młodzieży oraz 10. rocznicy pamiętnego spotkania Jana Pawła II z młodzieżą całego świata na terenie uniwersytetu Tor Vergata. Poinformował o tym Benedykt XVI w kazaniu podczas tradycyjnych nieszporów na zakończenie roku, którym przewodniczył w Bazylice Watykańskiej. Nabożeństwo zakończyło odśpiewanie dziękczynnego Te Deum za mijający rok, który papież określił jako „bogaty w wydarzenia w Kościele i świecie”.
więcej

W Irlandii zmarł były prymas kard. Cahal Daly

Radio Watykańskie / slo
Piątek, 1 stycznia 2010, godz. 00:01
W wieku 92 lat zmarł wczoraj w Belfaście były prymas całej Irlandii, kard. Cahal Brendan Daly. Posługę tę pełnił w latach 1990-96 jako arcybiskup Armagh.
więcej

Te Deum na zakończenie starego roku

Radio Watykańskie
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 19:41
Pierwsze nieszpory uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i dziękczynne Te Deum na zakończenie starego roku to spotkanie Papieża przede wszystkim ze społecznością rzymskiej diecezji i całego Wiecznego Miasta.
więcej

Życzenia prymasa Muszyńskiego na Nowy Rok

PAP / ad
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 19:40
Jak najpełniejszego otwarcia się na miłość bożą i miłość drugiego człowieka życzył w czwartek Polakom z okazji Nowego Roku arcybiskup Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński, prymas Polski.
więcej

Noc sylwestrowa rodzin na Placu Św. Piotra

Radio Watykańskie
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 19:32
Po raz siódmy na Placu Św. Piotra w sylwestrową noc odbędzie się czuwanie modlitewne rodzin. Organizatorem spotkania jest włoski Ruch Miłości Rodzinnej. Zebrani będą się modlić o jedność i pokój w rodzinach oraz między narodami.
więcej

Rosja: patriarcha coraz popularniejszy

Radio Watykańskie / W. Raiter, Moskwa
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 19:31
Rosjanie zaliczyli patriarchę Moskwy i Wszechrusi Cyryla do grona pięciu najbardziej znaczących osobistości w Rosji. Na pierwszych miejscach uplasowali się premier Władimir Putin, prezydent Dmitrij Miedwiediew i piosenkarka Ałła Pugaczowa. Sondaż przeprowadził Wszechrosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej.
więcej

150 "sylwestrów" w ramach spotkania Taizé

KAI / ad
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 15:05
150 "sylwestrów" zorganizują dziś młodzi Europejczycy podczas spotkania Taizé w Poznaniu. Będą wspólnie przeżywać tzw. Święto Narodów, modląc się w kościołach, śpiewając i bawiąc się pod gołym niebem.
więcej

Stolica Apostolska – wydarzenia roku 2009

KAI / Paweł Bieliński
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 12:49
Wykaz najważniejszych wydarzeń roku 2009 w Watykanie wg Katolickiej Agencji Informacyjnej.
więcej

Wzmaga się antychrześcijański terroryzm w Iraku

Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 12:33
Niespokojnie kończy się rok dla chrześcijan Mosulu. Jedna osoba zabita i ciężko raniony diakon, to kolejny bilans ofiar islamskiego terroru.
więcej

Kościół w Polsce 2009 - wydarzenia

KAI / demart
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 11:40
Oto opracowany przez Katolicką Agencję Informacyjną wykaz najważniejszych wydarzeń 2009 roku w Kościele katolickim w Polsce.
więcej

Prezydent Senegalu przeprosił chrześcijan

Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 10:02
Władze Senegalu przeprosiły chrześcijan za obraźliwe słowa o ich wierze, jakie wypowiedział prezydent tego kraju Abdoulaye Wade. W imieniu szefa państwa jego syn, minister ds. współpracy międzynarodowej i transportu lotniczego, zwrócił się z przeprosinami do arcybiskupa stołecznego Dakaru, kard. Théodore-Adrien Sarra.
więcej

Jaka jest prawdziwa data narodzin Jezusa

Magazyn Familia
Michał Wojciechowski
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 06:03
Jezus urodził się podczas spisu ludności. Jeden z takich spisów zarządził w państwie rzymskim cesarz August w roku 8.
więcej

Jak dziś głosić Ewangelię

Wieczernik
Ks. Ryszard Nowak
Czwartek, 31 grudnia 2009, godz. 06:00
Jako chrześcijanie mamy najbardziej wartościową Nowinę do przekazania i często trudno nam zrozumieć i zaakceptować fakt, że tak niewielu chce nas słuchać
więcej

Hierarchowie o Europejskim Spotkaniu Młodych

PAP / demart
Środa, 30 grudnia 2009, godz. 23:40
Kościół wierzy w młodzież i młodzież to czuje - powiedział dziennikarzom w środę po wieczornej modlitwie watykański prefekt Kongregacji Wiary kardynał Zenon Grocholewski. W środę wraz z młodzieżą na Europejskim Spotkaniu Młodych modliło się kilkudziesięciu kardynałów, arcybiskupów i biskupów.
więcej

Abp Gądecki: czy w Europie myślimy o wolności?

PAP / ad
Środa, 30 grudnia 2009, godz. 21:07
Jaki sens nadać wolności? - takie pytanie zadał metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, witając uczestników Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu. Środa była drugim dniem spotkania, w którym uczestniczy około 30 tys. młodych chrześcijan z całego świata.
więcej

Watykan: katecheza o Piotrze Lombardzie

Radio Watykańskie / tc
Środa, 30 grudnia 2009, godz. 18:50
O potrzebie calosciowego wykladu prawd wiary mówil Ojciec Swiety 30 grudnia podczas ostatniej w tym roku audiencji ogólnej. Przedmiotem papieskiej katechezy byla postac sredniowiecznego filozofa i teologa Piotra Lombarda.
więcej

Boże życzenia na początek roku - kazanie

Dariusz Piórkowski SJ
Środa, 30 grudnia 2009, godz. 17:05
Nowy Rok obwieszcza nadzieję lepszego jutra. Dlatego składamy sobie życzenia pomyślności i pokoju. A czego na progu kolejnego etapu naszej życiowej wędrówki życzy nam Bóg?
więcej

Jezuicka szkoła modlitwy

Życie Duchowe
Robert Janusz SJ
Środa, 30 grudnia 2009, godz. 13:56
W Towarzystwie Jezusowym są trzy tzw. probacje, czyli momenty specjalnej troski zakonu o rozwijające się powołanie. Ta troska przejawia się nie tylko szczególnym wyborem miejsca, czasu i osób odbywających probację.
więcej

Śladami Jezusa

Życie Duchowe
Jerzy Sermak SJ
Środa, 30 grudnia 2009, godz. 13:17
Świadomość tego, kim jest Jezus, musi stać się odkryciem w pełni osobistym. Chrześcijaństwo nie polega bowiem na wiedzy, ale na poznaniu Jezusa. Nie można powtarzać przez całe życie tego, co o Jezusie powiedzieli nam rodzice czy ksiądz na katechezie.
więcej

Rozważania na temat Słowa - Łk 2, 36-40

Mieczysław Łusiak SJ
Środa, 30 grudnia 2009, godz. 06:02
Gdy Rodzice przynieśli Dzieciątko Jezus do świątyni, była tam prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook