1/8
poprzednie zdjęcie pierwsze zdjęcie
W niedzielę, przez krótki czas, znowu był czynny dworzec kolejowy w Watykanie. Na przystanku papież Franciszek spotkał się z pas
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
następne zdjęcie ostatnie zdjęcie

W niedzielę, przez krótki czas, znowu był czynny dworzec kolejowy w Watykanie. Na przystanku papież Franciszek spotkał się z pasażerami pociągu - 450-osobową grupę dzieci i ich opiekunów.


Pociąg szybkiej prędkości typu "srebrna strzała" (Frecciargento) wyjechał w godzinach porannych z Mediolanu. Kolejne grupy dzieci wsiądały na przystankach w Bolonii i Florencji. Akcja obyła się pod hasłem "Pociąg dzieci: podróż przez piękno".

 

Podczas jazdy mali pasażerowie w wieku 6-10 lat mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Dzieci pochodzą z rodzin ubogich, rozbitych, a część z nich cierpi na zaburzenia osobowości.

 

Niemal dla wszystkich z tych dzieci była to ich pierwsza podróż pociągiem i pierwsza wizyta w Watykanie. Skład siedmiu wagonów oraz personel ochotników oddała do dyspozycji włoska kolej państwowa. 

 

Po spotkaniu z papieżem "pociąg dzieci" udał się w drogę powrotną do Mediolanu. Wjazd "srebrnej strzały" i wyjazd z Watykanu umożliwiła specjalna lokomotywa dieslowska, ponieważ watykańskie tory nie są wyposażone w elektryczną trakcję wysokiego napięcia.

 

 

 

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

lista galerii poleć znajomemu

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook