Papież Franciszek "Cyrenejczykiem" Syrii?

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Wtorek, 2 kwietnia 2013, godz. 18:00
Choć Kościół żyje już radosnym czasem Wielkanocy, chrześcijanie w Syrii wciąż przeżywają swoją Kalwarię. Przypomina o tym melchicki patriarcha Antiochii i całego Wschodu Grzegorz III w emocjonalnym liście otwartym do Papieża Franciszka.
więcej

Papieska Msza dla żandarmów - o łasce łez

KAI / slo
Wtorek, 2 kwietnia 2013, godz. 17:32
Dziś rano Papież Franciszek odprawił w kaplicy Domu św. Marty Mszę dla kolejnej grupy pracowników Watykanu. Tym razem byli to przedstawiciele żandarmerii watykańskiej, która czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem na terenie najmniejszego państwa świata. Żandarmi dbają też o osobistą ochronę Ojca Świętego poza pałacem apostolskim.
więcej

"Franciszek powie to samo, co mówił Benedykt"

KAI / slo
Wtorek, 2 kwietnia 2013, godz. 16:33
Jest tajemnicą Kościoła katolickiego to, że mamy całkowicie odmiennych papieży. Wszyscy są stuprocentowo katoliccy, a każdy z nich jest całkowicie różny - powiedział kard. Kurt Koch w rozmowie z portalem kath.net.
więcej

Papież rozmawiał z sekretarzem bł. Jana XXIII

KAI / slo
Wtorek, 2 kwietnia 2013, godz. 14:51
Papież Franciszek rozmawiał przez telefon z sekretarzem bł. Jana XXIII. 97-letni abp Loris Capovilla mieszka w Sotto il Monte koło Bergamo, rodzinnej wiosce Jana XXIII.
więcej

Kard. Bergoglio wielkim czcicielem Jana Pawła II

Radio Watykańskie / KAI / drr
Wtorek, 2 kwietnia 2013, godz. 08:54
O wielkiej czci jaką kard. Jorge Mario Bergoglio darzył bł. Jana Pawła II przypomina dzisiaj, w ósmą rocznicę śmierci Ojca Świętego Radio Watykańskie. Przy okazji zaznaczono, że to właśnie Jan Paweł II mianował w 1992 roku ks. Bergoglio biskupem, a w 2001 roku włączył do Kolegium Kardynalskiego.
więcej

"Jest szczęśliwy, a nawet odmłodniał"

PAP / drr
Wtorek, 2 kwietnia 2013, godz. 08:49
- Widzę, że jest szczęśliwy, a nawet odmłodniał - tak papieża Franciszka postrzega jego siostra Maria Elena Bergoglio. W wywiadzie dla agencji Ansa powiedziała, że od początku wiedziała, iż jego wybór przyniesienie zmiany.
więcej

Bądźcie narzędziami Bożego miłosierdzia

KAI / mh
Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godz. 13:13
Do przyjęcia Bożej łaski i utrwalenia jej owoców zawartych w sakramentach Wielkanocnych zachęcił Ojciec Święty podczas spotkania z wiernymi na niedzielnej modlitwie Regina Coeli (Królowo Nieba wesel się). Papież Franciszek zaapelował też do katolików, aby byli narzędziami Bożego miłosierdzia.
więcej

Watykan: Papież odwiedził grób św. Piotra

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godz. 13:09
Po południu Papież Franciszek odwiedził wykopaliska na terenie starożytnej watykańskiej nekropolii. Modlił się tam bezpośrednio przy grobie św. Piotra.
więcej

Orędzie wielkanocne papieża Franciszka

KAI/ ad
Niedziela, 31 marca 2013, godz. 12:19
Drodzy bracia i siostry w Rzymie i na całym świecie, dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! - tymi słowami rozpoczął swe wielkanocne orędzie "Urbi et orbi" papież Franciszek. Wygłosił je w południe z balkonu bazyliki św. Piotra w Watykanie.
więcej

Papież przewodniczył liturgii Wigilii Paschalnej

KAI/ ad
Niedziela, 31 marca 2013, godz. 08:36
Do przyjęcia zmartwychwstałego Jezusa jak przyjaciela, z ufnością, gdyż On jest życiem! - wezwał papież Franciszek podczas swojej pierwszej liturgii Wigilii Paschalnej odprawianej późnym wieczorem w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?