Papież i Bartłomiej I spotkają się w Jerozolimie?

KAI / psd
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 15:16
Papież Franciszek i ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I pragną w przyszłym roku wspólnie odwiedzić Jerozolimę. Propozycję honorowego zwierzchnika prawosławia papież przyjął z zadowoleniem - poinformowała 21 marca włoska agencja misyjna "AsiaNews".
więcej

Franciszek obmyje stopy nieletnim więźniom

KAI / slo
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 11:35
28 marca, w Wielki Czwartek o godz. 17.30 Ojciec Święty odprawi Mszę Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich "Casal del Marmo". Liturgia tego dnia skoncentrowana jest na głoszeniu przykazania miłości, wyrażającym się w geście obmycia stóp. Komunikat tej treści opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Spotkanie włoskich żydów z Franciszkiem

KAI / slo
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 10:57
Przedstawiciele włoskich środowisk żydowskich, którzy wzięli w środę udział w spotkaniu papieża Franciszka z uczestnikami wtorkowych uroczystości inauguracji jego pontyfikatu, są z niego bardzo zadowoleni.
więcej

Papież zaprosił biednych na Mszę

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 10:41
Papież Franciszek poprosił Caritas Rzymu, by zaprosiła na wielkoczwartkową liturgię do Watykanu ubogich, którym codziennie niesie swą pomoc.
więcej

Pierwsze dni pontyfikatu, pierwsze słowa

br. Damian Wojciechowski SJ
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 10:38
Myślę, że w mediach brakuje trochę informacji o tym, co Papież Franciszek do tej pory powiedział. Za dużo zwraca się uwagi na zachowanie Papieża i na jego gesty, mniej na to, co mówi. Dla nas, katolików najważniejsze są słowa Papieża, a dopiero potem jego zachowanie. Dla tych, którzy nie mają czasu tego wszystkiego śledzić, przedstawiam krótkie streszczenie.
więcej

Msza Krzyżma za Benedykta XVI i Franciszka

KAI / slo
Czwartek, 21 marca 2013, godz. 10:32
Za 8 lat pontyfikatu Benedykta XVI oraz za posługę papieża Franciszka, "który już stał się znakiem nadziei dla Kościoła" - będą się modlić kapłani podczas Mszy Krzyżma, która w Wielki Czwartek zostanie odprawiona w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Kard. Stanisław Dziwisz w specjalnym liście zaprosił wszystkich księży do udziału w tym nabożeństwie.
więcej

"Nasza współpraca dobrze się ułoży"

KAI / pz
Środa, 20 marca 2013, godz. 19:43
Zapewniłem Papieża, że ofiarujemy mu wszelkie siły, jakimi dysponuje Towarzystwo Jezusowe, bo na swym nowym stanowisku będzie potrzebował porad, idei i ludzi - oświadczył prepozyt generalny jezuitów o. Adolfo Nicolás SJ. Napisał o tym w komunikacie wydanym po spotkaniu z Ojcem Świętym, który zaprosił go osobiście, by odwiedził go w niedzielę 17 marca w Domu św. Marty w Watykanie.
więcej

Franciszek nie korzysta z apartamentu

KAI / pz
Środa, 20 marca 2013, godz. 17:12
Pomimo, że w Domu Świętej Marty przygotowano dla nowego papieża specjalny apartament, w którym mógłby zamieszkać na czas remontu mieszkania w Pałacu Apostolskim, Ojciec Święty pozostał w pokoju, który wylosował podczas konklawe - podaje Antoine-Marie Izoard na portalu vaticaninsider.
więcej

Papież napisał wstęp do historycznego thrillera

PAP / pz
Środa, 20 marca 2013, godz. 16:17
Kardynał Jorge Mario Bergoglio napisał przed trzema laty wstęp do historycznego thrillera "Paweł z Tarsu i rozżarzone listy" włoskiego autora Umberto Mondiniego. Dochód z książki przeznaczono na budowę szkoły podstawowej w ubogiej prowincji Argentyny, Chaco.
więcej

"Ipapad" - czyli tablet dla papieża Franciszka

PAP / pz
Środa, 20 marca 2013, godz. 15:12
Papież Franciszek, który nie jest obeznany z najnowszymi technologiami, otrzymał iPada od watykańskich administratorów sieci. Tablet od razu zyskał nazwę iPapad - podał w środę rzymski dziennik "Il Messaggero".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook