Papież wywołuje entuzjazm i jest krytykowany

PAP / drr
Piątek, 3 maja 2013, godz. 21:06
Półtora miesiąca po wyborze papieża Franciszka ze strony bardziej tradycjonalistycznych środowisk kościelnych pojawiają się słowa krytyki pod jego adresem za to, że zbyt ostentacyjnie unika przepychu, a swym bezpośrednim stylem burzy papiestwo.
więcej

Papież spotkał się z prezydentem Libanu

Radio Watykańskie
KAI / ctv / drr / pz
Piątek, 3 maja 2013, godz. 14:34
O "delikatnej sytuacji chrześcijan" na Bliskim Wschodzie i o losie syryjskich uchodźców mówiono podczas wizyty prezydenta Libanu Michela Sleimana w Watykanie. Najpierw przyjął go papież Franciszek, następnie zaś szef państwa spotkał się z sekretarzem stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył sekretarz ds. relacji z państwami abp Dominique Mamberti.
więcej

Papież Franciszek: Kościół musi być odważny

Radio Watykańskie
KAI / ctv / drr / pz
Piątek, 3 maja 2013, godz. 13:28
- Wszyscy chrześcijanie mają obowiązek mężnego przekazywania wiary - powiedział podczas dzisiejszej porannej Eucharystii Ojciec Święty. Papież podkreślił, że Jezus zachęca nas także do męstwa w modlitwie i wezwał chrześcijan, aby nie byli "letni".
więcej

Papież zachęca do odmawiania różańca

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Piątek, 3 maja 2013, godz. 10:46
Kościół musi być odważny w modlitwie i głoszeniu Ewangelii. Inaczej staje się letni i skłócony. A wtedy swoją odwagę angażujemy w nasze małe sprawy, zazdrość, zawiść, karierowiczostwo i egoizm. I szkodzimy w ten sposób Kościołowi - mówił Papież Franciszek na porannej Eucharystii.
więcej

Watykan: wzmożone kontrole bezpieczeństwa

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 18:45
"Fakt, że Papież Franciszek chce być jak najbliżej ludzi, w tym dzieci i chorych, nakłada na nas dodatkowe obowiązki związane z jego bezpieczeństwem. Stąd wzmożone kontrole prewencyjne" - podkreśla komendant żandarmerii watykańskiej gen. Domenico Giani.
więcej

Papież prosi franciszkanów konwentualnych

KAI / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 16:30
"Módlcie się za mnie i proście wiernych, by za mnie się modlili" - powiedział papież Franciszek przyjmując dziś na audiencji przełożonego generalnego franciszkanów konwentualnych, o. Marco Tascę, kustosza Sacro convento w Asyżu, o. Mauro Gambetti oraz dyrektora czasopisma "San Francesco - Patrono d'Italia" o. Enzo Fortunato.
więcej

Franciszek przyjął nowego ambasadora Rosji

KAI / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 12:54
Dziś rano papież Franciszek przyjął nowego ambasadora Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej, Aleksandra Awdiejewa, który złożył listy uwierzytelniające. Ten 66-letni polityk był w latach 2008-2013 ministrem kultury Rosji.
więcej

Kościół wspólnotą zrodzoną z miłości Chrystusa

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykanskie / CTV / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 12:12
Kościół jest wspólnotą afirmacji, ponieważ zrodzony jest z miłości Chrystusa - powiedział papież Franciszek podczas Mszy św. sprawowanej dziś w kaplicy Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że podziały w Kościele są konsekwencją zamknięcia na działanie Ducha Świętego. W Eucharystii, koncelebrowanej z kardynałem Albertem Malcolmem Ranjithem Patabendige - arcybiskupem największego miasta Sri Lanki - Kolombo, wzięła udział grupa pracowników Muzeów Watykańskich.
więcej

Papież Franciszek powita papieża Benedykta

KAI / mh
Czwartek, 2 maja 2013, godz. 09:34
Papież Franciszek powita dziś osobiście swego poprzednika na Stolicy Piotrowej, papieża-seniora Benedykta, który po 62 dniach pobytu w Castel Gandolfo powróci na stałe do Watykanu - podaje portal "Il Sismografo". Powitanie będzie miało miejsce przed dawnym klasztorem sióstr klauzurowych - "Mater Ecclesiae", gdzie papież-senior zamieszka na stałe.
więcej

Franciszek potępia wyzysk ludzi pracy

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / psd
Środa, 1 maja 2013, godz. 14:29
Nie można określić jako sprawiedliwe takie społeczeństwo, które nie daje wszystkim pracy lub wyzyskuje pracujących - stwierdził papież podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Uczestniczyła w niej młodzież niepełnoletnia oraz młode samotne matki goszczone w Ośrodku Solidarności Społecznej "Il Ponte", inicjatywy powstałej w Civitavecchia w 1979 r.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook