Już wiemy, dlaczego Franciszek

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 12:07
- Pamięć o ubogich, potrzebie pokoju w świecie oraz właściwych relacji ze środowiskiem naturalnym zadecydowały o wyborze przeze mnie imienia "Franciszek" - wyznał papież Franciszek
więcej

Szefowie dykasterii tymczasowo zatwierdzeni

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 11:08
Ojciec Święty Franciszek pragnie, aby szefowie dykasterii i członkowie Kurii Rzymskiej, ich sekretarze a także przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kontynuowali tymczasowo swoje obowiązki, do chwili, kiedy nie będzie innych postanowień - podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Franciszek i Benedykt XVI. Za tydzień spotkanie

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 10:22
W przyszłą sobotę, 23 marca Ojciec Święty Franciszek uda się do Castel Gandolfo, gdzie spotka się z papieżem-seniorem Benedyktem XVI i wraz z nim spożyje posiłek - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. W Watykanie podano plan najbliższych zajęć 265 Następcy św. Piotra.
więcej

Papież Franciszek nie ma osobistego sekretarza

PAP / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 08:46
Papież Franciszek nie ma osobistego sekretarza i nie wiadomo, kiedy go będzie miał. To kolejna zaskakująca nowość początku pontyfikatu, który od pierwszych chwil wyróżnia prostota, skromność i minimalizm.
więcej

"To są hipokryci. Ci, którzy klerykalizują Kościół"

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 08:39
Wśród podstawowych rzeczy, które zdaniem anglojęzycznego portalu LifeSiteNews, ludzie powinni wiedzieć o nowym papieżu Franciszku, są jego słowa do księży zachęcające do chrzczenia dzieci par niesakramentalnych.
więcej

Nie ma decyzji ws. herbu i zawołania Papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 21:30
Papież Franciszek rozpoczął dzisiejszy dzień Mszą koncelebrowaną z kardynałami w Domu św. Marty. Wygłosił przy tej okazji krótkie kazanie - ujawnił watykański rzecznik podczas spotkania z dziennikarzami. Nowy Papież spożywa też z kardynałami posiłki w miejscowej jadalni. Korzysta z tej okazji, by z nimi porozmawiać i jeszcze lepiej ich poznać.
więcej

Maradona i Messi cieszą się ze "swego" papieża

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 20:54
Z wyboru kardynała i kibica piłkarskiego Jorge Mario Bergoglio zadowolony jest świat piłki nożnej, zwłaszcza w jego rodzinne Argentynie. Legenda futbolu, Diego Maradona już zapowiedział, że ma nadzieję na rychłą audiencję u papieża Franciszka w Rzymie. Również jego rodak Lionel Messi z FC Barcelona nie kryje radości: "Papież z Argentyny! Co za radość! Papieżu Franciszku, byłoby cudowne, gdyby Mistrzostwa Świata 2014 były dedykowane Jego Świątobliwości".
więcej

Reakcje w USA na wybór nowego Papieża

Radio Watykańskie
Alicja Pożywio, Chicago / Radio Watykańskie / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 20:44
Wiadomość o wyborze Papieża Franciszka przyjęto w Stanach Zjednoczonych biciem dzwonów niemal we wszystkich kościołach kraju. Stacje telewizyjne i radiowe wstrzymały nadawanie regularnych programów, aby przekazać tę informację. Odprawiono Msze dziękczynne w intencji nowo wybranego Papieża.
więcej

Zapowiedź "zaskakujących decyzji" Papieża

PAP / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 18:44
Papież Franciszek zaskoczy nas decyzjami dotyczącymi "najbardziej palących problemów Ameryki Łacińskiej, jak potrzeba sprawiedliwości społecznej, ubóstwo, środowisko naturalne i demokratyzacja rządów" - zapowiada arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schoenborn.
więcej

Papież dzwoni do jezuitów - dialog z portierem

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:50
Do niecodziennej sytuacji doszło dziś rano w Kurii Generalnej jezuitów w Rzymie. Młody portier odebrał telefon od ...papieża Franciszka, czemu początkowo nie dawał wiary. Publikujemy zapis tego dialogu, jaki na Facebooku publikują sami jezuici.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook