"Stawiać Boga w centrum naszego życia"

KAI / pz
Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 19:00
Ojciec Święty zaapelował do wiernych o uczenie się przebywania z Bogiem, pozbywanie się ukrytych bożków i stawianie Boga w centrum swego życia. Papież Franciszek uczynił to posługując się portalem Twitter.
więcej

"Kard. Bergoglio urzekł wszystkich kardynałów"

KAI / slo
Sobota, 13 kwietnia 2013, godz. 14:52
Kard. Bergoglio znam od dziesięciu lat i obok kard. Angelo Scoli był moim głównym faworytem konklawe. Kiedy komentowałem ogłoszenie wyboru dla internetowego wydania "La Stampy" i kard. Jean Louis Tuaran wymienił pierwszą sylabę imienia "Georgium" wrzasnąłem:"Bergoglio!" - mówił 13 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie Andrea Tornielli.
więcej

Reforma Kurii Rzymskiej z wielką rozwagą

KAI / slo
Sobota, 13 kwietnia 2013, godz. 14:00
Nie jest prawdą, jakoby podana dziś informacja Sekretariatu Stanu o mianowaniu grupy kardynałów wspomagających Ojca Świętego w dziele planowanej reformy Kurii Rzymskiej oznaczała pomniejszenie kompetencji czy odpowiedzialności Kurii Rzymskiej- stwierdził rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.
więcej

Papież Franciszek: życia nie wolno fałszować

KAI / Radio Watykańskie / slo
Sobota, 13 kwietnia 2013, godz. 13:04
W obliczu problemów życiowych chrześcijanin nie powinien iść na skróty, lecz zawsze powierzać się Bogu, który nie odmówi mu swojej pomocy. Zapewnił o tym Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii sprawowanej w watykańskim Domu Świętej Marty.
więcej

Kardynałowie od reformy Kurii Rzymskiej

KAI / slo
Sobota, 13 kwietnia 2013, godz. 12:07
Ojciec Święty ustanowił grupę kardynałów, którzy mają służyć mu radą w zarządzaniu Kościołem powszechnym i studiowaniu projektu rewizji Konstytucji Pastor Bonus o Kurii Rzymskiej - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Tygodnik "Time" szacuje wpływy Papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 22:00
Choć Papież Franciszek kieruje Kościołem od niespełna miesiąca, amerykański tygodnik "Time" zaliczył go już do grona kandydatów do listy 100 najbardziej wpływowych osób roku 2013.
więcej

Papież zaniepokojony brakiem powołań

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 20:45
Papież jest zaniepokojony brakiem powołań we Włoszech. Liczy jednak, że Kościół zdoła otworzyć przed młodymi perspektywy powołania do służby Bogu. Dowiadujemy się o tym od toskańskich biskupów, którzy dziś i wczoraj rozmawiali z Franciszkiem. Przebywają oni w Rzymie z wizytą ad limina. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu bp Simone Giusti, Papież nie tylko interesuje się problemami diecezji, ale dzieli się również własnym doświadczeniem z Buenos Aires.
więcej

Księgi święte świadectwem Słowa Bożego

KAI / mh
Piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 17:27
Słowo Boże poprzedza i przekracza Biblię, dlatego w centrum naszej wiary znajduje się nie sama tylko księga, ale dzieje zbawienia, a zwłaszcza Osoba Jezusa - Słowo Boże, które stało się ciałem - przypomniał dziś papież Franciszek. Ojciec Święty przemawiał do uczestników sesji plenarnej Papieskiej Komisji Biblijnej, których przyjął w Pałacu Apostolskim w Watykanie.
więcej

Franciszek: Triumfalizm wielką pokusą życia

KAI / mh
Piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 16:10
Triumfalizm jest wielką pokusą życia chrześcijańskiego, na którą nie byli odporni nawet apostołowie - powiedział podczas porannej Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty papież Franciszek. Dodał jednak, że "triumfalizm nie pochodzi od Pana", który żył pokornie.
więcej

Kard. Kasper: To nowy etap Vaticanum II

KAI / mh
Piątek, 12 kwietnia 2013, godz. 14:44
Swoim skupieniem na problemach ubóstwa i sprawiedliwości społecznej papież Franciszek rozpoczął nowy etap wprowadzania w życie Soboru Watykańskiego II. Opinię taką wyraził na łamach "L’Osservatore Romano" kard. Walter Kasper.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook