Papież będzie pojawiać się na... stadionach

drr / PAP / KAI
Sobota, 16 marca 2013, godz. 17:24
Pisaliśmy już o tym, że papież Franciszek jest wielkim kibicem piłki nożnej. Dlatego dziś informujemy, że oficjalnie papież trafił na klubowe koszulki.
więcej

"Papież Franciszek robi to, co głosi"

KAI / Radio Watykańskie / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 16:47
Papież Franciszek robi to, co głosi, a jego zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości społecznej nie jest pustym słowem - zapewnił Abraham Skorka, rektor latynoamerykańskiego seminarium rabinicznego i przyjaciel kard. Jorge Mario Bergoglio. Nie zdziwiło go to, że papież po swym wyborze nie wsiadł do przygotowanego dla niego samochodu, gdyż "nigdy nie wszedł na piedestał arogancji".
więcej

Już wiemy, dlaczego Franciszek

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 12:07
- Pamięć o ubogich, potrzebie pokoju w świecie oraz właściwych relacji ze środowiskiem naturalnym zadecydowały o wyborze przeze mnie imienia "Franciszek" - wyznał papież Franciszek
więcej

Szefowie dykasterii tymczasowo zatwierdzeni

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 11:08
Ojciec Święty Franciszek pragnie, aby szefowie dykasterii i członkowie Kurii Rzymskiej, ich sekretarze a także przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kontynuowali tymczasowo swoje obowiązki, do chwili, kiedy nie będzie innych postanowień - podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
więcej

Franciszek i Benedykt XVI. Za tydzień spotkanie

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 10:22
W przyszłą sobotę, 23 marca Ojciec Święty Franciszek uda się do Castel Gandolfo, gdzie spotka się z papieżem-seniorem Benedyktem XVI i wraz z nim spożyje posiłek - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. W Watykanie podano plan najbliższych zajęć 265 Następcy św. Piotra.
więcej

Papież Franciszek nie ma osobistego sekretarza

PAP / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 08:46
Papież Franciszek nie ma osobistego sekretarza i nie wiadomo, kiedy go będzie miał. To kolejna zaskakująca nowość początku pontyfikatu, który od pierwszych chwil wyróżnia prostota, skromność i minimalizm.
więcej

"To są hipokryci. Ci, którzy klerykalizują Kościół"

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 08:39
Wśród podstawowych rzeczy, które zdaniem anglojęzycznego portalu LifeSiteNews, ludzie powinni wiedzieć o nowym papieżu Franciszku, są jego słowa do księży zachęcające do chrzczenia dzieci par niesakramentalnych.
więcej

Nie ma decyzji ws. herbu i zawołania Papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 21:30
Papież Franciszek rozpoczął dzisiejszy dzień Mszą koncelebrowaną z kardynałami w Domu św. Marty. Wygłosił przy tej okazji krótkie kazanie - ujawnił watykański rzecznik podczas spotkania z dziennikarzami. Nowy Papież spożywa też z kardynałami posiłki w miejscowej jadalni. Korzysta z tej okazji, by z nimi porozmawiać i jeszcze lepiej ich poznać.
więcej

Maradona i Messi cieszą się ze "swego" papieża

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 20:54
Z wyboru kardynała i kibica piłkarskiego Jorge Mario Bergoglio zadowolony jest świat piłki nożnej, zwłaszcza w jego rodzinne Argentynie. Legenda futbolu, Diego Maradona już zapowiedział, że ma nadzieję na rychłą audiencję u papieża Franciszka w Rzymie. Również jego rodak Lionel Messi z FC Barcelona nie kryje radości: "Papież z Argentyny! Co za radość! Papieżu Franciszku, byłoby cudowne, gdyby Mistrzostwa Świata 2014 były dedykowane Jego Świątobliwości".
więcej

Reakcje w USA na wybór nowego Papieża

Radio Watykańskie
Alicja Pożywio, Chicago / Radio Watykańskie / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 20:44
Wiadomość o wyborze Papieża Franciszka przyjęto w Stanach Zjednoczonych biciem dzwonów niemal we wszystkich kościołach kraju. Stacje telewizyjne i radiowe wstrzymały nadawanie regularnych programów, aby przekazać tę informację. Odprawiono Msze dziękczynne w intencji nowo wybranego Papieża.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook