Papież Franciszek wyruszył do Rio de Janeiro

PAP / drr
Poniedziałek, 22 lipca 2013, godz. 08:57
Papież Franciszek wyruszył w poniedziałek w swą pierwszą zagraniczną podróż, do Rio de Janeiro w Brazylii na Światowe Dni Młodzieży. Na rzymskim lotnisku pożegnał go premier Włoch Enrico Letta. Franciszek napisał na Twitterze, że bardzo cieszy się z wyjazdu.
więcej

O co chodzi z papieską teczką?

Grzegorz Kramer SJ
Poniedziałek, 22 lipca 2013, godz. 07:20
Patrzyłem na zdjęcie Franciszka z aktówką. Pierwsza myśl, jaka mi przyszła do głowy, to tradycyjne odniesienie do innych: "Boże, jak fajnie by było by nasi biskupi, przełożeni i politycy tacy byli". A Bóg mi powiedział: "ale Ja nie to chciałem ci pokazać".
więcej

Franciszek o zjednoczeniu modlitwy i działania

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 21 lipca 2013, godz. 12:52
W naszym chrześcijańskim życiu modlitwa i działanie są zawsze głęboko zjednoczone - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie.
więcej

W poniedziałek papież wyrusza do Brazylii

PAP / drr
Niedziela, 21 lipca 2013, godz. 10:53
Papież Franciszek wyrusza w poniedziałek rano w swą pierwszą zagraniczną podróż do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy spodziewają się około 1,5 miliona osób na spotkaniach z nowym biskupem Rzymu.
więcej

Papież Franciszek nieoczekiwanie w bazylice

Radio Watykańskie
PAP / Radio Watykańsie / CTV / mh
Sobota, 20 lipca 2013, godz. 20:00
Papież Franciszek pojechał w sobotę nieoczekiwanie do rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie - jak wyjaśnił Watykan - modlił się w intencji swej podróży do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymka zaczyna się w poniedziałek.
więcej

Papieski list do prezydenta Urugwaju

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Sobota, 20 lipca 2013, godz. 18:50
"Kościół nie żąda dla siebie żadnych przywilejów, lecz pragnie współpracować w krzewieniu wartości godnych człowieka". Te słowa znajdujemy w liście Papieża Franciszka do prezydenta Urugwaju José Mujiki. Dokument upubliczniony przez prezydencką kancelarię jest pokłosiem wizyty latynoamerykańskiego polityka w Watykanie z 1 czerwca.
więcej

Kolejny Tweet Papieża dla młodych w Rio

KAI / mh
Sobota, 20 lipca 2013, godz. 12:12
Ojciec Święty otacza swoją modlitwą młodych zmierzających na XXVIII Światowy Dzień Młodzieży. Świadczy o tym także jego dzisiejszy wpis na portalu Twitter.
więcej

Franciszek rozmawiał z Benedyktem XVI o ŚDM

PAP / drr
Piątek, 19 lipca 2013, godz. 20:35
Papież Franciszek spotkał się w piątek ze swym poprzednikiem Benedyktem XVI i poprosił go o modlitwę w intencji swej podróży do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży - poinformował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.
więcej

Papież weźmie udział w pielgrzymce rodzin

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Piątek, 19 lipca 2013, godz. 18:40
Papież Franciszek dwukrotnie spotka się z rodzinami, przybyłymi z całego świata do Rzymu w pielgrzymce Roku Wiary. Poinformowała o tym Papieska Rada ds. Rodziny.
więcej

Franciszek przypomina postawę Piusa XII

radio warszawa
Radio Watykańskie / drr

Piątek, 19 lipca 2013, godz. 15:44
Heroiczną postawę Piusa XII, troskliwego pasterza, który stoi pośrodku swej owczarni, zwłaszcza w chwilach próby przypomina Franciszek w przesłaniu z okazji przypadającej dziś 70-tej rocznicy bombardowania Rzymu.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook