"Skarga przed Bogiem jest modlitwą serca"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / ctv / pz
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 13:59
Skarga przed Bogiem z powodu doznawanych cierpień nie jest grzechem, lecz modlitwą serca, docierającą do Pana - powiedział dziś papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Wzięli w niej udział pracownicy Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz Biblioteki Apostolskiej. W gronie koncelebransów był prefekt dykasterii liturgicznej, kard. Antonio Cañizares Llovera, wiceprzewodniczący Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, abp Joseph Di Noia OP oraz prefekt Biblioteki Watykańskiej, ks. prał. Cesare Pasini.
więcej

Papieski tweet na Światowy Dzień Środowiska

KAI / psd
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 13:56
O strzeżenie świata stworzonego zaapelował papież Franciszek w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter. Podobnie jak podczas audiencji ogólnej nawiązał do ONZ-etowskiego Światowego Dnia Środowiska.
więcej

Papież do Polaków: módlcie się za kapłanów

KAI / psd
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 12:23
O modlitwę za kapłanów i kleryków, a także wspieranie ich życzliwością i dobrą radą zaapelował papież Franciszek do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

Papież potępił marnotrawstwo żywności

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / KAI / psd / slo
Środa, 5 czerwca 2013, godz. 11:43
O poszanowanie środowiska naturalnego człowieka, ludzkiej godności i budowanie solidarności między ludźmi zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież Franciszek przypomniał, że dziś przypada Światowy Dzień Środowiska promowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Na placu św. Piotra na papieskiej audiencji zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 70 tys. wiernych.
więcej

Franciszek zachęca do odwagi w obronie dzieci

KAI / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 16:30
Papież z wielką uwagą wysłuchał wiadomości o naszych działaniach na rzecz obrony osób niepełnoletnich przed nadużyciami seksualnymi oraz zachęcił nas do dalszego ich rozwijania - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Hans Zollner.
więcej

Dekrety o męczeństwie i cnotach heroicznych

KAI / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 15:36
Papież Franciszek wyraził 3 czerwca zgodę na ogłoszenie przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych dekretów w sprawie uznania męczeństwa 93 osób duchownych i świeckich z Hiszpanii - ofiar wojny domowej z lat 1936-1939, jak również dekretów o heroiczności cnót 4 innych osób z Portugalii, Włoch i Hiszpanii.
więcej

Franciszek: chrześcijanin unika hipokryzji

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / KAI / mh / slo
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 11:51
Chrześcijanin unika hipokryzji, czyniąc siebie rzecznikiem prawdy Ewangelii, głosząc ją z przejrzystością dziecka - powiedział podczas dzisiejszej Mszy św. papież Franciszek. Eucharystię sprawowaną w kaplicy Domu Świętej Marty koncelebrowali z Ojcem Świętym patriarcha ormiańskich katolików Nerses Bedros XIX Tarmouni, ks. bp Joseph Vianney Fernando, ordynariusz diecezji Kandy na Sri Lance oraz abp Jean-Louis Brugues OP, prefekt Watykańskiej Biblioteki Apostolskiej wraz z grupą swoich współpracowników. Obecni też byli także: prezes i dyrektor generalny włoskich mediów publicznych RAI, Anna Maria Tarantola i Luigi Gubitosi.
więcej

Papież o przezwyciężaniu egoizmu i służbie

KAI / mh
Wtorek, 4 czerwca 2013, godz. 10:42
Do przezwyciężania egoizmu i służby bliźnim zachęcił Ojciec Święty w swym dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

"Jan XXIII uczy Kościół pokoju i posłuszeństwa"

KAI / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 20:15
Na znaczenie jakie w życiu bł. Jana XXIII miały zawarte w jego haśle biskupim słowa: "Posłuszeństwo i pokój" zwrócił uwagę papież Franciszek spotykając się dzisiaj w bazylice watykańskiej z pielgrzymami z diecezji Bergamo, na której terenie - w Sotto il Monte - urodził się 25 listopada 1881 r. "Dobry Papież".
więcej

Franciszek i Benedykt XVI często się kontaktują

PAP / drr
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, godz. 20:10
Papież Franciszek i Benedykt XVI są w częstym kontakcie i łączą ich bliskie więzy - podała agencja Ansa, powołując się na źródła watykańskie. Według nich obecny papież regularnie dzwoni do swego poprzednika i czasem go odwiedza w watykańskiej rezydencji.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook