Papież został zaproszony do Tajlandii

KAI / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:29
Podczas wczorajszego spotkania z papieżem premier Tajlandii, Yingluck Shinawatra zaprosiła Franciszka do odwiedzenia tego kraju - donosi "The Bangkok Post". Informuje zarazem, że nie wiadomo kiedy mogłoby dojść do tej wizyty.
więcej

Franciszek: pół roku pontyfikatu w liczbach

KAI / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:24
Upływające 13 września półrocze pontyfikatu papieża Franciszka jest dobrą okazją do przedstawienia kilku liczb, obrazujących jego dokonania. Ojciec Święty "z końca świata" - jak sam siebie określił tuż po wyborze, podczas pierwszego spotkania z wiernymi 13 marca na Placu św. Piotra - odbył dotychczas jedną podróż zagraniczną: do Brazylii w dniach 23-28 lipca, jedną po Włoszech: na wyspę Lampedusa 8 lipca i odwiedził jedną parafię rzymską - św. Elżbiety i św. Zachariasza 26 maja.
więcej

Przewodnicząca Ruchu Focolari u Papieża

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:07
Nie zapominajcie o uśmiechu, który stanowi wizytówkę waszego ruchu - powiedział papież Franciszek do Marii Voce, przewodniczącej Ruchu Focolari. Przyjął ją 13 września na audiencji prywatnej w ramach trwającego od kilku dni cyklu spotkań z szefami nowych wspólnot i ruchów w Kościele.
więcej

Papież do bożogrobców: bądźcie ambasadorami

Radio Watykańskie
KAI / ctv / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:00
"Niech Pan wam pomoże, byście byli zawsze przekonanymi i szczerymi ambasadorami pokoju i miłości między braćmi" - powiedział Ojciec Święty przyjmując dziś po południu w auli Pawła VI ponad 3,5 tys. członków Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, zwanego w Polsce bożogrobcami. Przybyli oni do Rzymu w pielgrzymce z okazji Roku Wiary.
więcej

Sardynia prawie gotowa na przyjęcie Papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 19:54
Sardynia przygotowuje się na przyjęcie Franciszka, który odwiedzi tę włoską wyspę 22 września. Szacuje się, że w wydarzeniach z udziałem Papieża weźmie udział w stolicy wyspy, Cagliari, co najmniej 350 tys. Sardyńczyków.
więcej

Papież pozytywnie nastawiony do świata

KAI / kn
Piątek, 13 września 2013, godz. 18:26
Sympatia, z jaką świat postrzega nowego papieża wynika z jego pozytywnego nastawienia do rzeczywistości - stwierdził w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" ks. Federico Lombardi SI. W związku z półroczem obecnego pontyfikatu watykanista Paolo Rodari przeprowadził rozmowę z rzecznikiem prasowym Stolicy Apostolskiej, a zarazem zakonnym współbratem obecnego Następcy św. Piotra.
więcej

Ci, którzy żyją z osądzania, są obłudnikami!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / kn
Piątek, 13 września 2013, godz. 17:30
Kto źle mówi o bliźnim, ten jest obłudnikiem, który nie ma odwagi dostrzeżenia własnych niedoskonałości, a obmowa ma coś ze zbrodni, gdyż powtarza czyn Kaina. Mówił o tym Papież Franciszek podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty, nawiązując do Jezusowej uwagi o drzazdze w oku brata i belce we własnym oku. Zwrócił przy tym uwagę, że słowa te padają zaraz po zachęcie do pokory.
więcej

Papież w sześć miesięcy wstrząsnął światem

KAI / kn
Piątek, 13 września 2013, godz. 16:19
W zaledwie sześć miesięcy papież Franciszek wstrząsnął światem - takim tytułem brytyjski tygodnik "Catholic Herald" opatruje swój komentarz nt. pierwszego półrocza pontyfikatu obecnego Biskupa Rzymu. Podkreśla, że Ojciec Święty skłonił miliony ludzi do przemyślenia swych uprzedzeń wobec Kościoła katolickiego.
więcej

Ks. Lombardi o relacjach dwóch papieży

KAI / drr
Piątek, 13 września 2013, godz. 13:37
Stosunki między papieżem Franciszkiem a jego poprzednikiem, Benedyktem XVI są “jak najlepsze", stwierdza ks. Federico Lombardi SJ.
więcej

Amerykańscy katolicy pozytywnie o Franciszku

KAI / drr
Piątek, 13 września 2013, godz. 11:03
79 proc. amerykańskich katolików pozytywnie ocenia pierwsze półrocze pontyfikatu papieża Franciszka - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 4-8 września przez renomowaną pracownię Pew Research Center. Jedynie 4 proc. z nich jest przeciwnego zdania, a 17 proc. uważa, iż nie ma dostatecznych informacji, by wypowiedzieć się na ten temat.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook