"Znalezienie Jezusa poza Kościołem niemożliwe"

PAP / mh
Wtorek, 23 kwietnia 2013, godz. 12:44
W uroczystość świętego Jerzego, gdy przypadają imieniny papieża Jorge Maria Bergoglia, odprawił on we wtorek w Kaplicy Paulińskiej Mszę św.. Uczestniczyli w niej kardynałowie z Watykanu i Rzymu. Życzenia imieninowe złożył papieżowi Franciszkowi dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Angelo Sodano.
więcej

"Efekt Franciszka": setki autokarów na ulicach

PAP / pz
Wtorek, 23 kwietnia 2013, godz. 11:44
Władze Rzymu muszą stawić czoła tzw. efektowi Franciszka, czyli zjawisku masowego napływu wiernych na spotkania z nowym papieżem. W środy, gdy odbywają się audiencje generalne, do miasta wjeżdża kilkaset autokarów blokując ruch. Wprowadzono zatem ograniczenia.
więcej

We wtorek imieniny Papieża Franciszka

KAI / Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, godz. 15:20
W liturgiczne wspomnienie św. Jerzego, przypadają imieniny Jorge Mario (Jerzego Mariusza) Bergoglio - papieża Franciszka. Z tej okazji odprawi on o godz. 10.00 Mszę św. W kaplicy Paulińskiej Pałacu Apostolskiego, z udziałem kardynałów obecnych w Watykanie.
więcej

Papieskie przesłanie na Kongres Eucharystyczny

Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, godz. 14:00
- Eucharystia chlebem życia dla naszego ludu - pod takim hasłem odbył się w Cartago w Kostaryce IV Krajowy Kongres Eucharystyczny. Specjalne przesłanie do jego uczestników skierował w imieniu Papieża Franciszka kard. Tarcisio Bertone.
więcej

Karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje

PAP / Radio Watykańskie / CTV / slo
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, godz. 13:53
Papież Franciszek ostro wypowiedział się w poniedziałek o karierowiczach w Kościele nazywając ich "złodziejami i zbójami", którzy "okradają Jezusa z chwały" i myślą tylko o zyskach dla siebie.
więcej

Reforma Kurii Rzymskiej dotknie nie tylko Kurię

KAI / drr
Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 18:24
Reforma Kurii Rzymskiej spowoduje także wyznaczenie na nowo stosunków między Watykanem a Kościołami lokalnymi. Jest o tym przekonany arcybiskup Monachium i Fryzyngi kard. Reinhard Marx.
więcej

Głos Jezusa jest wyjątkowy! Słyszycie go?!

Radio Watykańskie
PAP / KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 12:06
Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o pojednanie w Wenezueli, gdzie doszło do protestów po wyborze prezydenta Nicolasa Maduro. Modlił się też za ofiary trzęsienia ziemi w Chinach.
więcej

Jesteście duszpasterzami, nie funkcjonariuszami

KAI / CTV / drr
Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 11:35
W IV Niedzielę Wielkanocną - Dobrego Pasterza, która w całym Kościele katolickim obchodzona jest od 1964 jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne - papież Franciszek wyświęcił w bazylice św. Piotra w Watykanie 10 kapłanów.
więcej

Papież o zdrowym rozsądku letnich chrześcijan

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Sobota, 20 kwietnia 2013, godz. 20:58
Chrześcijanie letni chcą budować Kościół na własną miarę, ale to nie jest Kościół Chrystusowy - podkreślił papież Franciszek podczas porannej Mszy sprawowanej dziś w kaplicy Domu św. Marty. W liturgii wzięło udział ok. 20 wolontariuszy z przychodni pediatrycznej dla ubogich, prowadzonej w Watykanie przez siostry szarytki i liczne rodziny.
więcej

Nowy bp pomocniczy archidiecezji przemyskiej

KAI / ad
Sobota, 20 kwietnia 2013, godz. 14:27
Ks. prałat dr Stanisław Jamrozek, 52-letni ojciec duchowny w przemyskim seminarium, został decyzją papieża Franciszka mianowany nowym biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej. Jest to pierwsza nominacja biskupia nowego Ojca Świętego dotycząca Kościoła w Polsce.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook