Papieskie przesłanie do włoskich niewidomych

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Wtorek, 11 czerwca 2013, godz. 18:04
Wiara jest darem prawdziwego widzenia rzeczy. Przypomniał o tym Papież Franciszek w przesłaniu dźwiękowym wystosowanym do niewidomych. 75-osobowa grupa osób z tym rodzajem niepełnosprawności, przeważnie starszych, przebywa w nadmorskiej Tirrenii niedaleko Pizy na letnim odpoczynku, zorganizowanym przez Włoską Unię Osób Niewidomych i Niedowidzących.
więcej

Rodacy papieża nagrali dla niego dwa tanga

KAI/ ad
Wtorek, 11 czerwca 2013, godz. 15:01
Muzycy argentyńscy skomponowali i nagrali dla papieża Franciszka dwa tanga, włączając się w ten sposób w swoistą "papomanię", jaka ogarnęła Argentyńczyków po wyborze ich rodaka na najwyższy urząd w Kościele katolickim.
więcej

Franciszek: masz zdolności? oddaj je Bogu

KAI / pz
Wtorek, 11 czerwca 2013, godz. 13:13
O wielkoduszne dzielenie się posiadanymi dobrami i ofiarowywanie Bogu swych umiejętności zaapelował Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Papież: Św. Piotr nie miał konta w banku

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV/ pz
Wtorek, 11 czerwca 2013, godz. 12:52
Ewangelię trzeba głosić z prostotą i bezinteresownie - stwierdził papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty.
więcej

Żyć pociechą Ducha św., nie ducha świata

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 10 czerwca 2013, godz. 12:54
- Prawdziwa wolność pochodzi z otwarcia Panu drzwi naszych serce - podkreślił podczas porannej Mszy św. papież Franciszek. Zaznaczył zarazem, że zbawienie polega na życiu pociechą Ducha Świętego, a nie pociechą ducha świata.
więcej

"Zaufajmy Bogu i Jego przykazaniom"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Niedziela, 9 czerwca 2013, godz. 21:24
Dziesięć przykazań to dar Boga, który wskazuje nam, jak zachować wolność i żyć w miłości - powiedział Papież w wideoprzesłaniu, które skierował do uczestników kolejnego etapu inicjatywy ewangelizacyjnej "10 placów dla 10 przykazań".
więcej

Franciszek zadzwonił do młodych pielgrzymów

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Niedziela, 9 czerwca 2013, godz. 18:31
O znaczeniu pieszego pielgrzymowania mówił Papież młodym pątnikom, którzy wczoraj w nocy wędrowali z Maceraty do Loreto w środkowych Włoszech, pokonując 28 km. Doroczną pielgrzymkę od 35 lat organizuje Ruch Komunia i Wyzwolenie. W tym roku uczestniczyło w niej 100 tys. osób.
więcej

Papież: Msza nie może być rutyną

KAI / pz
Niedziela, 9 czerwca 2013, godz. 14:17
Papież Franciszek zaapelował do niemieckich katolików, aby dawali żywe świadectwo wiary. - Trzeba je głosić również ludziom poszukującym ukierunkowania - napisał papież Franciszek w swoim pierwszym, oficjalnym orędziu do katolików Niemiec z okazji trwającego w Kolonii Krajowego Kongresu Eucharystycznego pod hasłem "Panie, do kogóż pójdziemy".
więcej

Papież Franciszek: Pomyślmy o tym!

KAI / pz
Niedziela, 9 czerwca 2013, godz. 12:51
O znaczeniu Bożego Miłosierdzia dla życia chrześcijańskiego przypomniał papież Franciszek w swym rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański". Zaznaczył, że daje ono człowiekowi życie i wskrzesza go z martwych.
więcej

Papież przyjął prezydenta Włoch

Radio Watykańskie
KAI/ CTV/ ad
Sobota, 8 czerwca 2013, godz. 17:18
Na wyzwania związane z zagrożeniami wolności religijnej, konieczność obrony ładu moralnego i odnowy demokracji wskazał papież Franciszek przyjmując na audiencji oficjalnej prezydenta Włoch, Giorgio Napolitano. W delegacji włoskiej znalazła się między innymi znana ze swych antykatolickich poglądów szefowa dyplomacji i przywódczyni radykałów, Emma Bonino.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook