"Uważajcie, by nie ulec duchowi karierowiczostwa"

Radio Watykańskie
PAP / ctv / psd / pz
Czwartek, 19 września 2013, godz. 13:06
Papież Franciszek przestrzegł w czwartek biskupów przed pokusą karierowiczostwa i "mentalności książąt". Nie możecie być "biskupami lotniskowymi" podróżującymi po świecie - mówił podczas spotkania z mianowanymi ostatnio hierarchami, którzy goszczą w Watykanie.
więcej

Papieski tweet o radości z Bożego przebaczenia

KAI / psd
Czwartek, 19 września 2013, godz. 11:37
"Wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale przeżywamy radość z Bożego przebaczenia i postępujemy ufni w Jego miłosierdzie" - napisał papież Franciszek w dzisiejszym wpisie na Twitterze.
więcej

Wezwanie do sobotniej modlitwy o pokój

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Środa, 18 września 2013, godz. 11:42
Na zakończenie audiencji Ojciec Święty zaapelował do katolików na całym świecie, by swoimi modlitwami włączyli się w obchodzony w najbliższą sobotę, 21 września Międzynarodowy Dzień Pokoju.
więcej

Papież: Kościół jak matka wskazuje drogę

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Środa, 18 września 2013, godz. 11:29
O Kościele, który jak matka wskazuje swym dzieciom drogę, obdarza je miłością i przebaczeniem oraz zawierza je Bogu mówił Papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się na niej, według danych Prefektury Domu Papieskiego około 40 tys. wiernych.
więcej

Papieskie pozdrowienia dla pielgrzymów z Polski

KAI / drr
Środa, 18 września 2013, godz. 11:00
Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie papież Franciszek pozdrawiając Polaków w sposób szczególny zwrócił się do pielgrzymów diecezji włocławskiej z biskupem Wiesławem Meringiem, przybyłych do Rzymu z okazji Roku Wiary. W swojej katechezie Ojciec Święty mówił o Kościele, który jak matka wskazuje swym dzieciom drogę, obdarza je miłością i przebaczeniem oraz zawierza je Bogu.
więcej

Intensywny program wizyty papieża w Asyżu

KAI / psd
Wtorek, 17 września 2013, godz. 15:00
Bardzo intensywny program jednodniowej wizyty papieża Franciszka w Asyżu przedstawiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty odwiedzi miasto św. Franciszka, Patrona Włoch w dniu jego liturgicznego święta, 4 października.
więcej

Kościół prowadzi na spotkanie z Jezusem

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / kn
Wtorek, 17 września 2013, godz. 13:25
"Kościół jest odważny jak kobieta, która broni swoich dzieci, aby je doprowadzić na spotkanie ze swym Oblubieńcem" - powiedział Papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Wychodząc od przedstawionego w dzisiejszej Ewangelii (Łk 7,11-17) spotkania Pana Jezusa z wdową z Naim, której jedyny syn zmarł, Ojciec Święty mówił o "wdowieństwie" Kościoła, który przemierza dzieje, starając się spotkać Pana.
więcej

Franciszek o dostrzeganiu potrzeb bliźnich

KAI / kn
Wtorek, 17 września 2013, godz. 12:58
O "poszerzenie wyobraźni miłosierdzia" i dostrzeżenie potrzeb naszych bliźnich zaapelował Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter, Papieski tweet ma po polsku następującą treść: "Wielu jest potrzebujących we współczesnym świecie. Jestem zamknięty we własnych sprawach, czy dostrzegam potrzebującego pomocy?"
więcej

Każdy ochrzczony odpowiada za życie Kościoła

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 16 września 2013, godz. 18:14
- Papież ma dar towarzyszenia nam w sposób bardzo wciągający i konkretny przez refleksję nad Ewangelią i nad przypowieściami o miłosierdziu, które, jak przypomniał, są centrum chrześcijaństwa. Stąd ma wychodzić to wszystko, czym jesteśmy i co robimy - stwierdził abp Pietro Parolin komentując wczoraj z Caracas słowa Franciszka na Anioł Pański.
więcej

"Nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty"

PAP / psd
Poniedziałek, 16 września 2013, godz. 16:21
Papież Franciszek zaapelował do proboszczów, by nie prosili wiernych o pieniądze za sakramenty. "Jeśli ludzie widzą interes ekonomiczny, oddalają się od Kościoła" - te słowa papieża z jego poniedziałkowego spotkania z duchowieństwem Rzymu przytaczają media.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook