Paradoks w encyklice papieża Franciszka

Episkopat
Jacek Salij OP

Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 14:28
Ojciec Jacek Salij OP odnajduje paradoks w encyklice papieża Franciszka.
więcej

Ksiądz i zakonnica ze skwaszoną miną? Nie!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / slo
Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 13:31
Definitywne wybory są dziś o wiele trudniejsze niż w moich czasach. Jesteśmy ofiarami kultury tymczasowości - mówił Papież spotykając się w Watykanie z seminarzystami, nowicjuszami oraz kandydatami do podjęcia drogi powołania kapłańskiego bądź zakonnego.
więcej

Papież: To encyklika o miłości i nadziei

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / PAP / slo
Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 13:06
Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek powiedział, że jego opublikowana dwa dni wcześniej encyklika "Lumen fidei" (światło wiary) może przydać się temu, kto poszukuje Boga i sensu życia.
więcej

Misja Kościoła? Głoszenie nadziei i pocieszenia!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / PAP / slo
Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 12:35
Papież Franciszek powiedział podczas niedzielnej mszy dla kilku tysięcy seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek z całego świata, że misją ludzi Kościoła jest głoszenie orędzia nadziei i pocieszenia. Przestrzegał przed "triumfalistyczną" wizją Kościoła.
więcej

Franciszek: boli mnie widok takiego księdza

PAP / pz
Sobota, 6 lipca 2013, godz. 18:00
Papież Franciszek powiedział w sobotę, że boli go widok księdza w najnowszym modelu samochodu. Podczas spotkania z seminarzystami, nowicjuszami i nowicjuszkami wyznał, że chciałby, aby Kościół był "bardziej misyjny" i by troszczył się o potrzebujących.
więcej

Nie lękajmy się odnawiania Kościoła

Radio Watykańskie
KAI/ CTV/ ad
Sobota, 6 lipca 2013, godz. 17:14
Na znaczenie jakie w życiu chrześcijańskim ma zgoda, by być odnowionym przez Ducha Świętego oraz na konieczność odważnego przekształcania struktur Kościoła zwrócił uwagę papież podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Była ona ostatnią przed wakacyjną przerwą, w której uczestniczyły grupy pracowników Stolicy Apostolskiej. Dzisiaj zaproszenie papieża przyjęli rekruci Gwardii Szwajcarskiej.
więcej

Prezydent Trynidadu i Tobago w Watykanie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie/ CTV
Sobota, 6 lipca 2013, godz. 16:49
Kolejny latynoamerykański przywódca odwiedził Watykan. Dziś gościem Papieża Franciszka był prezydent Trynidadu i Tobago Anthony Thomas Aquinas Carmona. Ten znany w środowisku międzynarodowym prawnik stoi na czele swojej wyspiarskiej ojczyzny od marca b.r.
więcej

Media: papież chciał lecieć rejsowym samolotem

PAP/ ad
Sobota, 6 lipca 2013, godz. 09:36
Papież Franciszek był tak zdeterminowany, by jego poniedziałkowa podróż na włoską wyspę Lampedusa była jak najskromniejsza, że poprosił współpracowników, by zarezerwowali 4 miejsca w rejsowym samolocie linii Alitalia - podała włoska edycja Huffington Post.
więcej

Papież: miłosierdzie to centrum Bożego orędzia

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / psd
Piątek, 5 lipca 2013, godz. 16:23
Miłosierdzie stanowi centrum Bożego orędzia - powiedział papież komentując opisane w dzisiejszej Ewangelii powołani św. Mateusza. We Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty wzięła udział grupa pracowników Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, zaś w gronie koncelebransów był kard. Jorge Liberato Urosa Savino, arcybiskup Caracas - stolicy Wenezueli. Kraj ten obchodzi dziś swoje święto narodowe.
więcej

Benedykt XVI i Franciszek po raz pierwszy razem

Radio Watykańskie
KAI / CTV / pz
Piątek, 5 lipca 2013, godz. 12:56
Po raz pierwszy od czasu, gdy 2 maja zamieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie, Benedykt XVI pojawił się publicznie na watykańskiej uroczystości. Papież senior wziął udział w poświęceniu przez papieża Franciszka pomnika św. Michała Archanioła w Ogrodach Watykańskich i w akcie oddania w jego opiekę Państwa Miasta Watykańskiego, jak również w opiekę św. Józefa.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook