Ks. Lombardi dementuje doniesienia mediów

KAI / mh
Sobota, 27 kwietnia 2013, godz. 12:02
"Doniesienia pewnych organów informacji, jakoby papież miał prowadzić obecnie analizę działalności Instytutu Dzieł Religijnych i zażądał dokumentacji odnośnie posiadaczy kont pozbawione są wszelkich podstaw" - stwierdził rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.
więcej

Holandia: papieskie życzenia dla nowego króla

KAI / mh
Sobota, 27 kwietnia 2013, godz. 11:48
Kilka dni przed wstąpieniem na tron nowego króla Holandii Wilhelma Aleksandra i jego małżonki Maksymy, papież Franciszek wysłał parze królewskiej najlepsze życzenia i zapewnienie o modlitwie za nią i jej rodzinę. Wyraził też swą duchową łączność z uczestnikami Mszy św., która z tej okazji zostanie odprawiona 28 kwietnia w bazylice św. Mikołaja w Amsterdamie.
więcej

Papież Franciszek modli się za Tanzanię

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Sobota, 27 kwietnia 2013, godz. 09:06
Papież Franciszek zawierzył Tanzanię Bogu oraz zapewnił o swej modlitwie za mieszkańców tego kraju, by żyli w pokoju i dostatku. Specjalne pozdrowienia Ojciec Święty wysłał na ręce prezydenta Jakaya Mrisho Kikwete z okazji święta Jedności Narodowej Tanzanii.
więcej

Franciszek spotkał się z premierem Włoch

Radio Watykańskie / slo
Piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 20:03
Franciszek wieczorem spotkał się z premierem Włoch Mario Montim oraz jego małżonką. Było to ich drugie spotkanie. Po raz pierwszy rozmawiali w dniu inauguracji pontyfikatu.
więcej

Papież do młodych: Nie zakopujcie talentów!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 19:13
Codziennie na Twitterze pojawiają się nowe wpisy Papieża. Dziś wieczorem Franciszek zachęca: "Drodzy młodzi, nie zakopujcie waszych talentów, darów, które Bóg wam dał! Nie lękajcie się marzyć o wielkich rzeczach!".
więcej

Papież jednoczy się z włoskim charyzmatykami

Radio Watykańskie / slo
Piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 17:55
Papieża ucieszyła informacja o inicjatywie dorocznych zlotów Odnowy w Duchu Świętym we Włoszech - pisze w imieniu Ojca Świętego kard. Tarcisio Bertone. W przesłaniu do charyzmatyków zapewnia ich o duchowej łączności Franciszka z uczestnikami zlotu.
więcej

"Papież zawsze miał dla mnie uśmiech"

KAI / slo
Piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 15:22
Kardynał Bergoglio zawsze miał dla mnie uśmiech - mówi Etelvina Sánchez, 62-letnia kobieta, cierpiąca na zwyrodnienie stawów i inne choroby, która przy wejściu do katedry w Buenos Aires prosi o pieniądze. Przeznacza je na swoje utrzymanie, gdyż ma jedynie państwową zapomogę w wysokości 200 pesos (około 125 zł) miesięcznie, oraz na pomoc dla swych dzieci i wnuków.
więcej

Papież przyjął przywódcę Madagaskaru

KAI / CTV/ mh
Piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 13:23
Papież Franciszek przyjął dziś rano prezydenta Wysokiej Władzy Przejściowej Madagaskaru, Andry Nirina Rajoelina. Malgaski polityk spotkał się także z watykańskim Sekretarzem Stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył sekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z Państwami, abp Dominique Mamberti.
więcej

Papież Franciszek przyjmie Prezydenta Izraela

KAI / mh
Piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 12:59
Prezydent Izraela Szymon Peres przybędzie w poniedziałek 29 kwietnia do Watykanu i spotka się z papieżem Franciszkiem. W programie wizyty są też spotkania z czołowymi politykami Włoch, poinformowało biuro prasowe izraelskiego rządu w Jerozolimie.
więcej

Papież: wiara nie jest alienacją, lecz drogą...

KAI / CTV/ mh
Piątek, 26 kwietnia 2013, godz. 11:40
Droga wiary nie jest alienacją, ale przygotowaniem serca, aby mogło zobaczyć piękne oblicze Boga - powiedział papież Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Uczestniczyli w niej pracownicy Drukarni Watykańskiej, funkcjonariusze żandarmerii oraz Urzędu Pracy Stolicy Apostolskiej.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook