Kazanie bez słów - czyli jak to robi Franciszek

TV Trwam /pz
Poniedziałek, 18 marca 2013, godz. 12:36
Po niedzielnej Mszy w kościele św. Anny Papież Franciszek zaskoczył wszystkich. Po zakończeniu Eucharystii wyszedł przed kościół i przez prawie dwadzieścia minut z uśmiechem na ustach witał się i rozmawiał z wiernymi.
więcej

Niełatwa rozmowa Pani Prezydent z Papieżem

KAI / psd
Poniedziałek, 18 marca 2013, godz. 11:04
Dzisiejsza audiencja papieża Franciszka dla prezydent Argentyny, pani Cristiny Kirchner, choć jak można sądzić z wyznaczonej godziny, połączona z posiłkiem, nie musi być wcale dla niej łatwa - uważa publikujący na łamach portalu "Il Sismografo" watykanista Luis Badilla.
więcej

To był moment na papieża z Ameryki Łacińskiej

PAP/ ad
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 21:58
Od lat przyjaciel Franciszka, arcybiskup Limy kard. Juan Luis Cipriani powiedział w niedzielę, że już w czasie spotkań przygotowawczych do konklawe przebijała się opinia, iż "nadszedł moment, aby wybrać papieża z Ameryki Łacińskiej, nie z Afryki lub Azji".
więcej

"Papieża wybrano przytłaczającą większością"

KAI/ ad
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 19:07
Papież Franciszek został wybrany "przytłaczającą większością" głosów - ujawnił włoski kardynał Giovanni Battista Re, który przewodniczył konklawe. W rozmowie z lokalnym dziennikiem "Eco di Bergamo" oświadczył, że wymagany próg dwóch trzecich głosów został znacznie przekroczony, co jego zdaniem świadczy o tym, że "Kościół jest zjednoczony".
więcej

"Wybór imienia Franciszek jest jak encyklika"

KAI/ ad
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 18:39
Wybór imienia Franciszek przez papieża jest jak encyklika, której już nie musi pisać - uważa brazylijski kardynał Cláudio Hummes. Emerytowany prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa stał obok nowego biskupa Rzymu na balkonie bazyliki św. Piotra podczas pierwszego błogosławieństwa "Urbi et Orbi" 13 marca.
więcej

Sędzia: oskarżenia wobec Bergoglio są fałszywe

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 18:01
Oskarżenia wobec obecnego papieża o to, że w czasach dyktatury wojskowej w Argentynie wydał dwóch jezuitów, którzy następnie byli torturowani, a po pięciu miesiącach uwolnieni, są "całkowicie fałszywe" - oświadczył German Castelli, jeden z trzech sędziów, którzy prowadzili śledztwo w tej sprawie.
więcej

Anioł Pański papieża Franciszka

Radio Watykańskie
KAI/ PAP/ CTV/ ad
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 13:06
Bóg nigdy nie zmęczy się tym, by nam przebaczać. Problem w tym, że to nas męczy proszenie Go o przebaczenie - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym pierwszą modlitwę "Anioł Pański", jaką odmówił w niedziele południe 17 marca z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

"Nie przyszedłem do sprawiedliwych"

TRWAM/ KAI/ CTV
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 10:53
Homilia Ojca Świętego wygłoszona w kościele św. Anny, który jest kościołem parafialnym mieszkańców Państwa Watykańskiego.
więcej

Papież Franciszek zmienia styl pracy Watykanu

PAP/ ad
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 07:20
Czy papież Franciszek zamieszka w ogromnym papieskim apartamencie w Pałacu Apostolskim, czy też wybierze mniejsze mieszkanie - zastanawiają się włoskie media. Według nich, początek pontyfikatu przyniesie wiele rewolucyjnych decyzji.
więcej

Kard. Bergoglio spodziewał się wyboru?

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 19:04
Czy kard. Jorge Mario Bergoglio spodziewał się wyboru na papieża? Nieco światła na tę sprawę rzuca kanadyjski duchowny ks. Thomas Rosica, towarzyszący dyrektorowi Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardiemu w czasie konferencji prasowych w Watykanie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook