Pierwsze orędzie na Światowy Dzień Pokoju

KAI / pz
Czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 12:10
"Braterstwo podstawą i drogą do pokoju" - do tych słów wypowiedzianych wkrótce po swoim wyborze na Stolicę Piotrową nawiązuje papież Franciszek w swoim pierwszym orędziu na Światowy Dzień Pokoju.
więcej

Papież sfinansował zakup leków dla 4 tys. dzieci

KAI / mh
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 15:40
Papież Franciszek sfinansował zakup środków opieki medycznej dla ok. czterech tysięcy dzieci syryjskich w Libanie. - Projekt realizuje Papieska Rada "Cor Unum" wspólnie z dziecięcym szpitalem "Bambino Gesu" w Rzymie - powiedział w wywiadzie dla watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano" z 10 grudnia stojący na czele Papieskiej Rady kard. Robert Sarah.
więcej

Papież: Jej uścisk ukazał, czym ma być Ameryka

KAI / slo
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 13:18
Podczas dzisiejszej audiencji Ojciec Święty przypomniał, że jutro, 12 grudnia obchodzone jest liturgiczne święto patronki Ameryki, Matki Bożej z Guadelupe. Objawiła się Ona Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na wzgórzu Tepeyac, obecnie w granicach Miasta Meksyk.
więcej

"Bóg nie posłał swego Syna, aby potępił świat"

KAI / slo
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 11:38
Do otwarcia się na Boże miłosierdzie w ramach przygotowania na święta Bożego Narodzenia zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
więcej

Franciszek: On nam przebacza. Taki jest Jezus!

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańkie / slo
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 11:07
Znaczeniu prawdy o Sądzie Ostatecznym poświęcił swoją dzisiejszą katechezę papież Franciszek podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że jest to tajemnica przekraczająca nasze możliwości poznawcze, ale, jeśli się nad nią zastanowimy, to może być ona wielkim motywem pocieszenia i ufności. Może też "poszerzyć nasze serce".
więcej

Franciszek "Człowiekiem Roku" magazynu TIME

TIME.com / KAI / mm
Środa, 11 grudnia 2013, godz. 11:05
Papież Franciszek został ogłoszony przez tygodnik "Time" człowiekiem roku 2013.
więcej

Papież: można by nakarmić wszystkich ludzi

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Wtorek, 10 grudnia 2013, godz. 20:45
"Jedna rodzina ludzka, pożywienie dla wszystkich". Globalną kampanię walki z głodem, zainicjowaną pod tym hasłem przez Caritas Internationalis, poparł Ojciec Święty. Kampania zaczęła się obchodzonym dziś Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Dlatego papieskie przesłanie wideo z tej okazji dostępne jest w internecie od wczorajszego wieczora, kiedy na antypodach Europy - w Nowej Zelandii czy na Wyspach Fidżi - był już poranek 10 grudnia.
więcej

"Niech Maryja wspiera nas w chwilach trudności"

KAI / pz
Wtorek, 10 grudnia 2013, godz. 16:00
O znaczeniu zawierzenia Matce Bożej, zwłaszcza wówczas, gdy przeżywamy chwile trudne przypomniał papież w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Papież: nie lękajmy się Bożego pocieszenia

KAI / kn
Wtorek, 10 grudnia 2013, godz. 13:09
Do zaufania Bogu, który przychodzi, daje nam nadzieję i pocieszenie zachęcił papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Warto bowiem prosić i poszukiwać pocieszenia Pana, pozwalającego nam odczuć czułość Boga.
więcej

Papież ogłosił kampanię Caritas przeciw głodowi

KAI / mm
Poniedziałek, 9 grudnia 2013, godz. 21:02
Papież ogłosił "Kampanię przeciw głodowi na świecie". Caritas Internationalis rozpoczyna ją 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Przebiegać ona będzie pod hasłem: "Jedna rodzina ludzka - żywność dla wszystkich". W nagranym z tej okazji przesłaniu wideo papież zapewnił, że inicjatywa ta ma jego pełne poparcie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook