Papież w 70. rocznicę masakry na Wołyniu

KAI/ ad
Niedziela, 14 lipca 2013, godz. 12:01
O "głębokie pojednanie" i pokojową przyszłość dl Polaków i Ukraińców zaapelował papież Franciszek po modlitwie Anioł Pański, jaką odmówił w Castel Gandolfo.
więcej

Sprostowano doniesienia o samolocie papieskim

KAI/ ad
Sobota, 13 lipca 2013, godz. 22:00
Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi zdementował wczorajsze doniesienia prasy włoskiej dotyczące lotu Franciszka do Brazylii. Poinformował, że Sekretariat Stanu nie wysyłał żadnego listu do linii lotniczych Alitalia w tej sprawie.
więcej

Franciszek na Twitterze: co zrobić w Roku Wiary

KAI / psd
Sobota, 13 lipca 2013, godz. 19:55
W roku wiary starajmy się każdego dnia zrobić coś konkretnego, by lepiej poznać Jezusa Chrystusa - wezwał papież Franciszek w swoim dzisiejszym wpisie na Twitterze.
więcej

Papież zrezygnował z łaciny podczas ŚDM

KAI / psd
Sobota, 13 lipca 2013, godz. 18:42
Podczas Mszy św. na zakończenie obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro papież Franciszek nie będzie używał oryginalnej, łacińskiej wersji Mszału Rzymskiego. Jak wynika z opublikowanych 12 lipca w Watykanie tekstów liturgicznych, papież będzie sprawował liturgię w ojczystym języku Brazylijczyków, a więc po portugalsku. Organizatorzy oczekują, że na liturgię na Campus Fidei, zajmującym powierzchnię 3,5 kilometra kwadratowego w dzielnicy Guaratiba, przybędzie nawet dwa miliony osób.
więcej

Papież wskazuje drogę do jedności w Kościele

KAI / psd
Sobota, 13 lipca 2013, godz. 18:37
Papież Franciszek zmierzając do świętości pokazuje zarazem, że jest utalentowanym politykiem i przywódcą, który wie, że tworzenie lepszej przyszłości wymaga wnikliwego spojrzenia w przeszłość - uważa publicysta "Washington Post" E. J. Dionne.
więcej

Odpowiedź Australijczyków na apel Franciszka

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Piątek, 12 lipca 2013, godz. 21:58
"Panie, udziel nam łaski płaczu nad naszą obojętnością, nad okrucieństwem, jakie jest w świecie, w nas" - napisał dziś Franciszek na Twitterze. Nawiązał w ten sposób do swej niedawnej wypowiedzi podczas wizyty 8 lipca na Lampedusie, gdzie upomniał się o prawa tych, którzy w dzisiejszym świecie cierpią.
więcej

O podróży Papieża do Rio - będzie skromnie

KAI/ ad
Piątek, 12 lipca 2013, godz. 15:19
Papież Franciszek poleci do Rio de Janeiro normalnym samolotem, siedząc jak wszyscy w fotelu. Odleci też z lotniska Fiumicino, a nie z Ciampino, jak było w przypadku "lotów specjalnych" poprzednich papieży.
więcej

Papież dodaje otuchy muzykowi rockowemu

PAP / psd
Piątek, 12 lipca 2013, godz. 09:41
Papież Franciszek napisał list ze słowami otuchy do argentyńskiego muzyka rockowego Patricio Fontaneta, leczonego z ciężkiej depresji po pożarze w dyskotece w Buenos Aires przed 9 laty, w którym zginęły 194 osoby. Muzyk został uznany za współwinnego pożaru.
więcej

Franciszek wciąż przykuwa uwagę mediów

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 11 lipca 2013, godz. 20:28
Choć do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Rio pozostało jeszcze jedenaście dni, mają już one na swym koncie pierwszy rekord. I to za sprawą dziennikarzy.
więcej

Franciszek mianował następcę abp. Bezáka

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 11 lipca 2013, godz. 20:21
Franciszek mianował następcę odwołanego przed rokiem abp. Róberta Bezáka, metropolity Trnavy na Słowacji. Został nim bp Ján Orosch, dotychczasowy administrator apostolski tej diecezji.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook