Nieoczekiwana audiencja dla Angeli Merkel

KAI / pz
Wtorek, 14 maja 2013, godz. 11:23
Kanclerz Niemiec Angela Merkel nieoczekiwanie przyjedzie do Watykanu w sobotę 18 maja i zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Jak poinformował rzecznik rządu niemieckiego, Georg Streiter, audiencja będzie trwała 45 minut. Ponadto przewidziane są rozmowy w Kolegium Niemieckim - Campo Santo Teutonico.
więcej

Franciszek: w Kościele jest za dużo biurokracji

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 13 maja 2013, godz. 19:24
Na audiencjach prywatnych Papież przyjął włoskich biskupów z Apulii. Jak powiedział po audiencji abp Francesco Cacucci, Franciszek podzielił się z nim wizją biskupiej posługi.
więcej

Watykan: o globalizacji w świecie finansowym

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 13 maja 2013, godz. 18:29
Co zrobić, aby system bankowy i finansowy rzeczywiście służył dobru wspólnemu? Na to pytanie próbują odpowiedzieć w Rzymie znawcy tematu: bankierzy, przedsiębiorcy i ekonomiści z całego świata. Uczestniczą oni w trzydniowym seminarium, zorganizowanym przez Papieską Radę "Iustitia et Pax".
więcej

Czy na co dzień jestem wierny Chrystusowi?

KAI / drr
Poniedziałek, 13 maja 2013, godz. 16:49
Na papieskim koncie na Twitterze ukazał się dziś kolejny wpis. - Czy jestem wierny Chrystusowi w życiu codziennym? Czy jestem zdolny "okazywać" moją wiarę z szacunkiem, ale i z odwagą? - pyta Franciszek.
więcej

Fatima: pontyfikat Franciszka zawierzony Maryi

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / drr
Poniedziałek, 13 maja 2013, godz. 16:39
Pontyfikat Papieża Franciszka został zawierzony Matce Bożej z Fatimy. W uroczystości wzięły udział dziesiątki tysięcy wiernych z całego świata, które do tego portugalskiego miasteczka przybyły w związku z 96. rocznicą objawień fatimskich. Kulminacją obchodów była poranna Msza, którą poprzedziło całonocne czuwanie.
więcej

Prezydent Kolumbii u papieża Franciszka

KAI / CTV / Radio Watykańskie / slo
Poniedziałek, 13 maja 2013, godz. 16:28
Na specjalnej audiencji papież Franciszek przyjął prezydenta Kolumbii Juana Manuela Santosa. Latynoamerykański polityk przyjechał do Rzymu na wczorajsze uroczystości kanonizacyjne, podczas których w poczet świętych została wpisana pierwsza Kolumbijka - Laura Montoya.
więcej

Krytyk Kościoła chwali papieża Franciszka

KAI / slo
Poniedziałek, 13 maja 2013, godz. 13:37
Katolicki teolog i krytyk Kościoła ks. Hans Küng nie szczędzi pochwał nowemu papieżowi. "To zdumiewające, jak od pierwszej minuty pontyfikatu papież Franciszek obrał nowy styl" - napisał teolog z Tybingi na łamach niemieckiej gazety "Süddeutsche Zeitung". Jednocześnie zachęcił papieża do reformy Kościoła.
więcej

Papież Franciszek: Proście o łaskę pamięci!

Radio Watykańskie / CTV / KAI / slo
Poniedziałek, 13 maja 2013, godz. 13:09
To Duch Święty pozwala chrześcijaninowi pamiętać o historii i darach otrzymanych od Boga. Bez tej łaski, grozi nam bałwochwalstwo - powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej dziś rano w kaplicy Domu Świętej Marty.
więcej

Mocny głos Franciszka w obronie życia

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / mh
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 18:20
Papież Franciszek poparł europejską inicjatywę obrońców życia "Jeden z nas". Zachęcił też do nieustannego koncentrowania uwagi świata na tak ważnym temacie, jakim jest ochrona życia ludzkiego od momentu poczęcia.
więcej

Pierwsza kanonizacja Franciszka, 800 świętych

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykanskie / CTV / mh
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 13:19
Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii, aby głosić Go słowem i życiem oraz świadczenie o miłości Boga swoją miłością i miłosierdziem wobec wszystkich - oto świetliste wzory i nauka, jaką dają nam ogłoszeni dziś święci. Zwrócił na to uwagę papież Franciszek w homilii podczas mszy św. 12 maja na Placu św. Piotra w Watykanie, podczas której ogłosił świętymi 800 męczenników z 1480 w Otranto oraz dwie zakonnice: Laurę Montoya y Upegui z Kolumbii i Marię Guadalupe García Zavala z Meksyku. Była to pierwsza kanonizacja w obecnym pontyfikacie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook