"Trójca Święta to nie wymysł ludzkiego rozumu"

Radio Watykańskie
KAI / CTV / drr
Niedziela, 26 maja 2013, godz. 12:34
- Trójca Przenajświętsza to nie produkt ludzkiego rozumowania - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę Anioł Pański w Watykanie. Wyjaśnił, że Trójca jest "obliczem, które sam Bóg objawił, nie z wysokości katedry", lecz w historii ludzkości.
więcej

Kierując się egoizmem, mówimy Bogu nie

KAI / drr
Niedziela, 26 maja 2013, godz. 12:00
Zawsze, gdy kierujemy się egoizmem i mówimy Bogu nie, niszczymy Jego miłość w nas - wpis tej treści ukazał się dziś na papieskim koncie na portalu społecznościowym Twitter.
więcej

Niezwykły klimat wizyty papieża Franciszka

Radio Watykańskie
PAP / KAI / CTV / drr
Niedziela, 26 maja 2013, godz. 11:03
Salwami śmiechu i oklaskami reagowali wierni z parafii na peryferiach Rzymu na słowa papieża Franciszka, który odwiedził ich w niedzielę rano. Przystępującym do komunii dzieciom papież zrobił egzamin z katechizmu i żartował z nimi.
więcej

Papież: trzeba przemyśleć ideę solidarności

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / mh
Sobota, 25 maja 2013, godz. 20:14
"Przemyśleć na nowo solidarność ze względu na zatrudnienie - wyzwania XXI wieku". Taki tytuł ma kongres, zorganizowany przez fundację Centesimus Annus - Pro Pontifice, z którego uczestnikami spotkał się Ojciec Święty. Przypomniał on, że fundacja, którą założył 20 lat temu, w 1993 r., bł. Jan Paweł II, nawiązuje swą nazwą do tytułu jego ostatniej encykliki społecznej.
więcej

Papież rozmawiał o ŚDM w Rio de Janeiro

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Sobota, 25 maja 2013, godz. 20:02
O przygotowaniach do lipcowego spotkania młodzieży świata i oczekiwaniach z nim związanych Papież rozmawiał z abp. Orani João Tempestą. Metropolitę Rio de Janeiro Franciszek przyjął na specjalnej audiencji.
więcej

Księża nie mogą być "kontrolerami wiary"

PAP/ Radio Watykańskie / CTV / mh
Sobota, 25 maja 2013, godz. 17:15
Papież Franciszek powiedział, że księża nie mogą być “kontrolerami wiary". W kazaniu podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty w sobotę mówił o potrzebie otwierania drzwi Kościoła i napiętnował przykład odmowy ochrzczenia dziecka niezamężnej młodej matki.
więcej

Niech drzwi Kościoła będą otwarte

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykanskie / CTV / mh
Sobota, 25 maja 2013, godz. 13:12
O otwartość ludzi Kościoła na osoby przychodzące zaapelował papież podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Eucharystię z Ojcem Świętym koncelebrował emerytowany przewodniczący Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej (APSA), kard. Agostino Cacciavillan. Wzięła w niej też udział grupa kapłanów.
więcej

Franciszek dokończy encyklikę Benedykta XVI

PAP/ ad
Sobota, 25 maja 2013, godz. 08:23
Papież Franciszek podjął się zadania dokończenia encykliki Benedykta XVI i zrealizuje je w czasie, który uzna za stosowne - tak Watykan odniósł się do nieoficjalnych doniesień o tym, że nowy biskup Rzymu ogłosi encyklikę swego poprzednika.
więcej

Watykan: papież przyjął premiera Bułgarii

KAI / drr
Piątek, 24 maja 2013, godz. 15:42
Ojciec Święty przyjął na audiencji premiera i ministra spraw zagranicznych Bułgarii, Marina Rajkowa oraz na oddzielnej audiencji przewodniczącego parlamentu Macedonii, Trajko Valjanoskiego.
więcej

Franciszek: to my musimy się o nich zatroszczyć

KAI / drr
Piątek, 24 maja 2013, godz. 15:12
Na konieczność otoczenia szczególną troską uchodźców i osoby wysiedlone przymusowo zwrócił uwagę Ojciec Święty przyjmując dziś uczestników 20-tej sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook