Papież: "Niech ksiądz sam założy pelerynę"

PAP/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 11:26
Przed wejściem na balkon Bazyliki Świętego Piotra tuż po konklawe w środę wieczorem nowy papież Franciszek stanowczo odmówił założenia czerwonej aksamitnej pelerynki - piszą w piątek włoskie gazety. Powiedział do ceremoniarza, żeby sam ją włożył.
więcej

Papież dokona zmian w Kurii Rzymskiej

KAI/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 10:03
Kard. Christoph Schönborn uważa, że pilnym wyzwaniem jest "uporządkowanie" w Kurii Rzymskiej. 14 marca podczas konferencji prasowej w Rzymie przewodniczący austriackiego episkopatu wyraził nadzieję, że papieżowi Franciszkowi wkrótce uda się przywrócić Watykanowi dobre imię.
więcej

73 proc. Włochów ma zaufanie do Franciszka

PAP/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 09:52
73 proc. Włochów ma zaufanie do nowego papieża Franciszka - wynika z ankiety przeprowadzonej dzień po konklawe, na którym wybrano kardynała Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. Dwie trzecie badanych domaga się stanowczej walki ze skandalem pedofilii wśród księży.
więcej

Prorocza mewa argentum i wynik konklawe

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 20:32
Po opadnięciu pierwszych emocji, związanych z wyborem kard. Jorge Mario Bergoglio na papieża, argentyńskie środki przekazu zajęły się również lżejszymi sprawami, ale też dotyczącymi niedawnego konklawe. Katolicka agencja prasowa AICA podała, że ptakiem, który usiadł na kominie Kaplicy Sykstyńskiej, skąd po kolejnych głosowaniach wydobywał się dym - najpierw czarny, a potem biały - była mewa srebrzysta.
więcej

Drogi Jorge, cieszymy się, że się zgodziłeś

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 20:09
Wybór "pierwszego papieża amerykańskiego i argentyńskiego napełnia nas radością". Tak na konferencji prasowej w Buenos Aires powiedział dziennikarzom bezpośredni następca kard. Jorge Bergoglio na stanowisku przewodniczącego Konferencji Biskupów Argentyny.
więcej

"Będzie zranioną ludzkość prowadzić do Boga"

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 19:25
Papież Franciszek będzie się pochylał, jak dobry Samarytanin, nad zranioną ludzkością, nad Kościołem, nad człowiekiem, aby prowadzić do Boga - powiedział w rozmowie z TVP Info abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.
więcej

"Sam gotuje i zaprosił na obiad swego fryzjera"

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 18:18
Argentyński biskup misyjny José Luis Gerardo Ponce de Léon, wikariusz apostolski Ingwavuma w Republice Południowej Afryki wskazał, że "Kościół potrzebuje prostych gestów papieża Franciszka". Poznał on kard. Jorge Mario Bergoglio dwa lata temu podczas wakacji w ojczyźnie. - W Argentynie jest on znany jako człowiek bardzo prosty, który sam gotuje i zaprosił na obiad swego fryzjera - powiedział bp Ponce de Léon.
więcej

"Oczekujemy wzmocnienia dialogu z islamem"

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 17:56
Pragniemy, by papież Franciszek wzmocnił dialog islamsko-chrześcijański - powiedział chaldejski arcybiskup Mosulu, Amel Shamon Nona. W rozmowie z agencją Aki - Adnkronos International wyraził on nadzieję, że "nowy papież okaże otwartość wobec innych religii", dzięki czemu zbuduje "most dialogu", zwłaszcza ze światem islamu, w którym żyje wspólnota chrześcijańska Bliskiego Wschodu.
więcej

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła"

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykanskie / CTV / mh
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 17:35
Bez krzyża możemy być księżmi, biskupami, kardynałami, papieżami, ale nie jesteśmy uczniami Pana - powiedział papież Franciszek w improwizowanej homilii podczas swej pierwszej Mszy św. jako biskup Rzymu. Odprawił ją razem ze 114 kardynałami elektorami w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie.
więcej

Co o nowym Papieżu w Wikileaks?

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 16:22
Dobry, kompromisowy kandydat - tak scharakteryzowała kard. Jorge Mario Bergoglio ambasada Stanów Zjednoczonych przy Stolicy Apostolskiej przed poprzednim konklawe w 2005 r. Tekst ten znalazł się wśród dokumentów upublicznionych przez Wikileaks.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook