Papież przyjął kontrowersyjnego biskupa

PAP/ slo
Poniedziałek, 21 października 2013, godz. 13:53
Papież Franciszek spotkał się w poniedziałek z biskupem Limburga w Niemczech Franzem-Peterem Tebartzem-van Elstem, oskarżanym o rozrzutność, życie w luksusie i podejrzanym o składanie fałszywych zeznań w sprawie wydatków. Szczegóły audiencji nie są znane.
więcej

Franciszek: to pieniądze Ciebie niszczą!

Radio Watykańskie
KAI / CTV / slo
Poniedziałek, 21 października 2013, godz. 12:59
Chciwość, przywiązanie do pieniędzy niszczy osoby, rodziny i relacje z innymi ludźmi - powiedział dziś rano papież podczas Mszy św. w Domu Świętej Marty. Zachęcił, aby dobra, jakie otrzymujemy od Boga wykorzystywać do pomocy osobom potrzebującym.
więcej

Spotkanie Franciszka z Netanjahu przełożone

PAP / drr
Niedziela, 20 października 2013, godz. 21:42
Spotkanie papieża Franciszka z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, zapowiadane na środę, nie zostało odwołane, bo nie zostało nigdy potwierdzone przez Watykan - tak jego rzecznik ksiądz Federico Lombardi odniósł się do informacji o przełożeniu audiencji.
więcej

Franciszek o potrzebie wytrwałości w modlitwie

PAP / Radio Watykanskie / CTV / drr
Niedziela, 20 października 2013, godz. 17:02
Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym w Watykanie, że modlić trzeba się "zawsze i niestrudzenie". Wytrwałość, mówił, jest potrzebna nie po to, by przekonać Boga o swoich potrzebach, ale by razem z nim walczyć ze złem.
więcej

Bauman: jestem oczarowany papieżem

PAP / psd
Sobota, 19 października 2013, godz. 22:21
Socjolog i filozof Zygmunt Bauman powiedział dziennikowi "L’Osservatore Romano", że jest "oczarowany" tym, co robi papież Franciszek. Wyraził opinię, że jego pontyfikat jest wielką szansą nie tylko dla Kościoła katolickiego, ale i dla całej ludzkości.
więcej

Franciszkańskie motywy w Watykanie

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Sobota, 19 października 2013, godz. 20:10
Franciszek nie jest pierwszym papieżem o wyraźnie franciszkańskich zamiłowaniach. Już jego poprzednik Benedykt XVI miał iście franciszkański stosunek do przyrody.
więcej

"Sztuka pozwala poznać orędzie Chrystusa"

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Sobota, 19 października 2013, godz. 18:34
Muzea Watykańskie pełnią ważną funkcję, nie tylko artystyczną, lecz także pozwalają lepiej poznać orędzie Chrystusa. Podkreślił to papież 19 października w przemówieniu do uczestników pielgrzymki międzynarodowego stowarzyszenia "Patrons of the Arts", obchodzącego 30-lecie istnienia. Zrzesza ono dobroczyńców Muzeów Watykańskich, którzy wnoszą znaczny wkład w konserwację przechowywanych w nich dzieł sztuki.
więcej

"Naśladowanie Jezusa wymaga wolności serca"

KAI / psd
Sobota, 19 października 2013, godz. 16:31
Na fakt, że pójście za Jezusem pociąga za sobą postawienie Go na pierwszym miejscu zwrócił uwagę Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Film o tym, jak Bergoglio pomagał prześladowanym

PAP / psd
Sobota, 19 października 2013, godz. 08:52
Znana włoska reżyserka Liliana Cavani nakręci film na podstawie książki przedstawiającej nieznany aspekt działalności obecnego papieża Franciszka, gdy na przełomie lat 70. i 80. jako prowincjał jezuitów w Argentynie pomagał osobom prześladowanym przez reżim.
więcej

Jedność w wierze harmonizuje różnice

Radio Watykańskie / kn
Piątek, 18 października 2013, godz. 21:00
Dzięki jedności w wierze i sakramentach można harmonizować istniejące w Kościele różnice i nimi się ubogacać - przypomniał papież podczas spotkania z Międzynarodową Komisją ds. Tłumaczenia Mszału na Język Angielski. Obraduje ona w Rzymie z okazji 50-lecia swego istnienia.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook