Prezydent Urugwaju u papieża Franciszka

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / mh
Sobota, 1 czerwca 2013, godz. 18:38
Najuboższy na świecie szef państwa - prezydent Urugwaju José Alberto Mujica Cordano odwiedził 1 czerwca papieża Franciszka. Do Watykanu przybył w ramach podróży międzynarodowej, obejmującej Chiny, Hiszpanię i Włochy.
więcej

Franciszek: Kościół odrzucony przez świat

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykanskie / CTV / mh
Sobota, 1 czerwca 2013, godz. 14:26
Kiedy chrześcijanie wyznają, że Syn Boży stał się człowiekiem i głoszą zgorszenie krzyża, kiedy spieszą z pomocą ubogim ze względu na Chrystusa, są odrzucani przez świat i nadchodzą prześladowania - powiedział podczas porannej Eucharystii papież Franciszek. Podkreślił też, że Kościół nie jest organizacją kulturową, ale rodziną Jezusa i wezwał chrześcijan, aby nie wpadli w pułapkę ducha tego świata. Mszę św. w kaplicy Domu Świętej Marty koncelebrował arcybiskup Hawany, kard. Jaime Lucas Ortega y Alamino a wzięła w niej udział grupa szlachty Jego Świątobliwości.
więcej

Tweet papieża - aby Kościół był rodziną

KAI / psd
Sobota, 1 czerwca 2013, godz. 12:00
O modlitwę w intencji Kościoła, aby stawał się coraz bardziej rodziną niosącą ludzkości miłość Boga zaapelował Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Franciszek: nie mamy na to odwagi

Radio Watykańskie
KAI / CTV / pz
Piątek, 31 maja 2013, godz. 21:43
W życiu trudno jest podejmować decyzje. Często mamy skłonność, aby je odroczyć, pozwolić, aby inni zadecydowali za nas, często wolimy się ponieść wydarzeniom, iść za aktualną modą. Czasami wiemy, co powinniśmy uczynić, ale nie mamy na to odwagi lub wydaje się nam to zbyt trudne, ponieważ oznacza by pójść pod prąd - powiedział papież Franciszek w rozważaniu wygłoszonym na zakończenie modlitwy różańcowej na placu św. Piotra.
więcej

Roboty wzmocnią bezpieczeństwo Papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Piątek, 31 maja 2013, godz. 21:02
Do ochrony Papieża Franciszka w czasie Światowych Dni Młodzieży użyte będą m.in. specjalistyczne roboty. Rząd Brazylii przeznaczył ponad 7 mln dolarów na zakup 30 urządzeń, które, wyposażone w kamery i specjalne wysięgniki, mogą bezpiecznie usuwać wszelkie materiały wybuchowe.
więcej

Papież spotka się z prymasem anglikanów

KAI / pz
Piątek, 31 maja 2013, godz. 17:30
Jak donosi katolicki tygodnik "The Tablet" w piątek, 14 czerwca papież Franciszek spotka się w Rzymie ze zwierzchnikiem Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskupem Canterbury Justinem Welby.
więcej

Papież Franciszek przyjął Vuka Jeremićia z ONZ

Radio Watykańskie
KAI / CTV / slo
Piątek, 31 maja 2013, godz. 13:39
Stolica Apostolska docenia centralną rolę ONZ w poszukiwaniu dobra wspólnego całej ludzkości - czytamy w komunikacie po watykańskich rozmowach przewodniczącego 67 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Vuka Jeremićia.
więcej

"Nie można głosić Jezusa z miną pogrzebową"

Radio Watykańskie
KAI / CTV / slo
Piątek, 31 maja 2013, godz. 12:53
Nie można głosić Ewangelii bez radości serca, którą daje Duch Święty - powiedział papież podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Koncelebrowali ją wraz z Ojcem Świętym kard. Jozef Tomko; ordynariusz indyjskiej diecezji Faridabad-Delhi obrządku syromalabarskiego, abp Kuriakose Bharanikulangara oraz metropolita Belo Horizonte w Brazylii, abp Walmor Oliveira de Azevedo.
więcej

"Bóg poszukuje człowieka, dając mu swą miłość"

KAI / slo
Piątek, 31 maja 2013, godz. 10:05
O Bogu poszukującym człowieka i ofiarowującym jemu swą miłość przypomniał papież Franciszek w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Eucharystia pobudza chrześcijan do jedności

Radio Watykańskie
KAI/ CTV / ad
Czwartek, 30 maja 2013, godz. 20:05
Na znaczenie Eucharystii dla naszego pójścia za Jezusem, budowania jedności Kościoła i solidarności, czyli dzielenia z Bogiem i z naszym bliźnim tego czym jesteśmy zachęcił papież Franciszek wiernych podczas Eucharystii z okazji uroczystości Bożego Ciała sprawowanej na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook