"Ewangelię głosi się z łagodnością, a nie kijami"

Radio Watykańskie
KAI / CTV / psd
Piątek, 3 stycznia 2014, godz. 11:22
Serce Chrystusa jest sercem Boga, który z miłości "ogołocił się" i każdy z nas, jezuitów, który idzie za Jezusem, winien być gotów ogołocić samego siebie. Oznacza to, iż również Ewangelię należy głosić z łagodnością i miłością, a nie pałką - powiedział Franciszek w rzymskim kościele "Il Gesù". 3 stycznia - w święto Najświętszego Imienia Jezus - przewodniczył tam dziękczynnej Mszy św. za wpisanie 17 grudnia ub.r. do grona świętych pierwszego kapłana - jezuity, Piotra Fabera.
więcej

Watykańskie spotkania papieża w liczbach

Radio Watykańskie / drr
Czwartek, 2 stycznia 2014, godz. 18:53
Ponad 6,5 mln ludzi spotkało się w minionym roku w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Statystyki na ten temat opublikowała Prefektura Domu Papieskiego.
więcej

Noworoczne telefony papieża Franciszka

Radio Watykańskie / drr
Czwartek, 2 stycznia 2014, godz. 18:50
Papież Franciszek nie tylko podziękował wczoraj podczas modlitwy Anioł Pański prezydentowi Włoch za życzenia złożone mu w czasie noworocznego orędzia do narodu, ale także osobiście doń zadzwonił. Poinformowała o tym kancelaria Giorgio Napolitano.
więcej

Franciszek i oblężenie w Muzeach Watykańskich

Radio Watykańskie / drr
Czwartek, 2 stycznia 2014, godz. 18:00
Popularność papieża Franciszka odbija się negatywnie na Muzeach Watykańskich. Turyści chcący zobaczyć papieża, odwiedzają też watykańskie zbiory.
więcej

Transmisja Mszy św. z papieżem Franciszkiem

psd
Czwartek, 2 stycznia 2014, godz. 16:08
3 stycznia, o godz. 9.00, w liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus Franciszek odprawi Mszę św. w jezuickim kościele Il Gesù w Rzymie. Będzie ona miała charakter dziękczynienia za wpisanie do katalogu świętych pierwszego kapłana-jezuity, Piotra Fabera, 17 grudnia ub.r.
więcej

Papież i reforma nie wiary, a wierzących

KAI / drr
Czwartek, 2 stycznia 2014, godz. 15:49
Pod przewodnictwem nowego papieża nie będzie żadnej rewolucji - uważa abp Georg Gänswein. "Papież Franciszek nie chce reformować wiary lecz wierzących" - powiedział prefekt Domu Papieskiego w wyemitowanym w Nowy Rok wywiadzie dla telewizji bawarskiej.
więcej

Jutro papież odprawi Mszę w kościele Il Gesù

Radio Watykańskie / drr
Czwartek, 2 stycznia 2014, godz. 15:29
Jutro, 3 stycznia, o godz. 9.00, w liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus Franciszek odprawi Mszę św. w jezuickim kościele Il Gesù w Rzymie. Będzie ona miała charakter dziękczynienia za wpisanie do katalogu świętych pierwszego kapłana-jezuity, Piotra Fabera, 17 grudnia ub.r.
więcej

"Bóg objawia się w kruchości niemowlęcia"

KAI / slo
Czwartek, 2 stycznia 2014, godz. 10:39
Bóg nie objawia się w sile albo mocy, ale w słabości i kruchości niemowlęcia - napisał papież Franciszek w dzisiejszym wpisie na Twitterze.
więcej

Niespodziewana wizyta papieża. Dokąd?

Radio Watykańskie / mm
Środa, 1 stycznia 2014, godz. 19:19
Papież Franciszek odwiedził niespodziewanie 1 stycznia po południu rzymską bazylikę Matki Bożej Większej. Wizyta była związana z przypadającą wtedy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
więcej

Papież podziękował prezydentowi Włoch

KAI / mh
Środa, 1 stycznia 2014, godz. 13:51
Po modlitwie "Anioł Pański" Ojciec Święty podziękował prezydentowi Włoch, Giorgio Napolitano za skierowane życzenia. Wyraził także uznanie dla inicjatyw podejmowanych na rzecz pokoju.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook