Papież do klarysek: Maryja otwiera drzwi do raju

KAI / slo
Czwartek, 15 sierpnia 2013, godz. 17:34
Jeśli św. Piotr nie zawsze otwiera drzwi do raju grzesznikom, to Maryja, cierpiąc z tego powodu, otwiera je nocą, gdy nikt nie widzi i nie słyszy. W ten sposób przedstawił rolę Matki Bożej i żeńskich zakonów kontemplacyjnych w Kościele papież Franciszek w przemówieniu do klarysek, które odwiedził 15 sierpnia w ich klasztorze w Albano przed przybyciem do Castel Gandolfo.
więcej

Papież Franciszek apeluje o pokój w Egipcie

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / slo
Czwartek, 15 sierpnia 2013, godz. 14:05
O pokój w targanym konfliktem wewnętrznym Egipcie zaapelował Papież Franciszek przed modlitwą "Anioł Pański". Nawiązując do 25 rocznicy listu apostolskiego bł. Jana Pawła II "Mulieris dignitatem" Ojciec Święty wezwał do docenienia w Kościele roli kobiety.
więcej

Maryjo, prowadź nas drogą wiodącą do nieba!

KAI / slo
Czwartek, 15 sierpnia 2013, godz. 13:04
Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi i prowadź nas drogą wiodącą do nieba - napisał papież Franciszek w swym dzisiejszym tweecie.
więcej

Papież: Maryja wspiera nas w walce ze złem

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie /slo
Czwartek, 15 sierpnia 2013, godz. 12:11
Na rolę Maryi w dziejach zbawienia oraz w życiu Kościoła pielgrzymującego zwrócił uwagę Ojciec Święty sprawując Mszę św. przed Pałacem Apostolskim w Castel Gandolfo.
więcej

Papież zachęca do głoszenia Ewangelii

KAI / drr
Środa, 14 sierpnia 2013, godz. 13:30
Do aktywnego głoszenia Ewangelii zachęcił Ojciec Święty swych rodaków w liście wystosowanym do biskupa Concepción, Armando José Maríi Rossiego OP. Diecezja ta, utworzona 12 sierpnia 1963 roku obchodzi 50-lecie istnienia.
więcej

Poznaj czwartkowy plan dnia papieża Franciszka

KAI / drr
Środa, 14 sierpnia 2013, godz. 13:06
Jutro, w uroczystość Wniebowzięcia NMP Ojciec Święty uda się do Castel Gandolfo. Przewodniczył tam będzie Eucharystii, a następnie odmówi z wiernymi modlitwę "Anioł Pański".
więcej

8,5 mln użytkowników, 115 tys. Polaków

KAI / drr
Środa, 14 sierpnia 2013, godz. 06:00
Już osiem i pół miliona użytkowników internetu śledzi wpisy papieża Franciszka na Twitterze. 13 sierpnia o godz. 16.15 było ich dokładnie 8 521 755. Niewykluczone, że do końca sierpnia ich liczba przekroczy 9 mln. Zwraca uwagę znaczny wzrost liczby użytkowników włoskiej i portugalskiej wersji konta @Pontifex.
więcej

Papież ufa Urzędowi Informacji Finansowej

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Wtorek, 13 sierpnia 2013, godz. 18:05
Jeden z artykułów listu apostolskiego w formie motu proprio "O zapobieganiu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu oraz rozprzestrzenianiu broni masowego rażenia", którym Papież Franciszek ustanowił 8 sierpnia w Watykanie Komitet Bezpieczeństwa Finansowego, poświęcony jest innemu watykańskiemu organowi pracującemu na tym polu.
więcej

Franciszek: I to jest istota chrześcijaństwa

KAI / slo
Wtorek, 13 sierpnia 2013, godz. 16:20
W centrum chrześcijaństwa tkwi fakt, że jesteśmy dziećmi Bożymi i braćmi - stwierdził Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi

KAI / pz
Wtorek, 13 sierpnia 2013, godz. 13:37
W październiku papież Franciszek poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji w Watykanie przebywać będzie figura Matki Bożej Różańcowej z kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook