To dobry czas na przewietrzenie Kościoła

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 16:04
Wybór papieża Franciszka to dobry czas przewietrzenia Kościoła, tak jak to robimy przed świętami Wielkiej Nocy, aby przybrał on utracony blask i abyśmy mogli świętować ciągłe zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa - ocenił abp Henryk Hoser. Wyrażając radość z wyboru nowego papieża, biskup warszawsko-praski podkreślił w rozmowie z KAI, że jest to także wyzwanie dla całego Kościoła aby przeciwstawił się rutynie i biurokratyzmowi.
więcej

Protest przeciw kampanii szkalującej Papieża

KAI / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 15:39
Podczas dzisiejszego briefingu dla dziennikarzy rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ przedstawił oświadczenie w sprawie oskarżeń wysuwanych przeciwko Ojcu Świętemu, w okresie gdy był on przełożonym argentyńskich jezuitów. Przypomniał, że wczoraj przeciwko fałszywym oskarżeniom wystąpił zazwyczaj niechętny wobec Kościoła Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Adolfo Pérez Esquivel.
więcej

Ks. Koprowski: Papież zmobilizuje Kościół

KAI/ Krzysztof Tomasik
Piątek, 15 marca 2013, godz. 13:59
"Na pewno papież Franciszek nie zrobi wszystkiego czego ludzie oczekują, ale będzie starał się jeszcze bardziej zmobilizować Kościół wraz z dziedzictwem Jana Pawła II i Benedykta XVI do kolejnego kroku na drodze jego misji zbawienia w tak skomplikowanej sytuacji świata" - uważa ks. Andrzej Koprowski.
więcej

Papież: Nie ulegajmy pesymizmowi

Radio Watykańskie
PAP / Radio Watykańskie / CTV / mh
Piątek, 15 marca 2013, godz. 12:47
Drodzy bracia, nigdy nie ulegajmy pesymizmowi i temu zgorzknieniu, jakie każdego dnia proponuje nam diabeł - powiedział dziś Ojciec Święty członkom Kolegium Kardynalskiego, z którymi spotkał się w Sali Klemetyńskiej Pałacu Apostolskiego. Papież Franciszek podkreślił, że Duch Święty tworzy "jedność nie w jednakowości, lecz w harmonii".
więcej

Papież: "Niech ksiądz sam założy pelerynę"

PAP/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 11:26
Przed wejściem na balkon Bazyliki Świętego Piotra tuż po konklawe w środę wieczorem nowy papież Franciszek stanowczo odmówił założenia czerwonej aksamitnej pelerynki - piszą w piątek włoskie gazety. Powiedział do ceremoniarza, żeby sam ją włożył.
więcej

Papież dokona zmian w Kurii Rzymskiej

KAI/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 10:03
Kard. Christoph Schönborn uważa, że pilnym wyzwaniem jest "uporządkowanie" w Kurii Rzymskiej. 14 marca podczas konferencji prasowej w Rzymie przewodniczący austriackiego episkopatu wyraził nadzieję, że papieżowi Franciszkowi wkrótce uda się przywrócić Watykanowi dobre imię.
więcej

73 proc. Włochów ma zaufanie do Franciszka

PAP/ ad
Piątek, 15 marca 2013, godz. 09:52
73 proc. Włochów ma zaufanie do nowego papieża Franciszka - wynika z ankiety przeprowadzonej dzień po konklawe, na którym wybrano kardynała Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. Dwie trzecie badanych domaga się stanowczej walki ze skandalem pedofilii wśród księży.
więcej

Prorocza mewa argentum i wynik konklawe

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 20:32
Po opadnięciu pierwszych emocji, związanych z wyborem kard. Jorge Mario Bergoglio na papieża, argentyńskie środki przekazu zajęły się również lżejszymi sprawami, ale też dotyczącymi niedawnego konklawe. Katolicka agencja prasowa AICA podała, że ptakiem, który usiadł na kominie Kaplicy Sykstyńskiej, skąd po kolejnych głosowaniach wydobywał się dym - najpierw czarny, a potem biały - była mewa srebrzysta.
więcej

Drogi Jorge, cieszymy się, że się zgodziłeś

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 20:09
Wybór "pierwszego papieża amerykańskiego i argentyńskiego napełnia nas radością". Tak na konferencji prasowej w Buenos Aires powiedział dziennikarzom bezpośredni następca kard. Jorge Bergoglio na stanowisku przewodniczącego Konferencji Biskupów Argentyny.
więcej

"Będzie zranioną ludzkość prowadzić do Boga"

KAI / pz
Czwartek, 14 marca 2013, godz. 19:25
Papież Franciszek będzie się pochylał, jak dobry Samarytanin, nad zranioną ludzkością, nad Kościołem, nad człowiekiem, aby prowadzić do Boga - powiedział w rozmowie z TVP Info abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook