Papież Franciszek odwiedzi Kraków?

“Dziennik Polski” / PAP / slo
Wtorek, 9 lipca 2013, godz. 07:59
Być może za trzy lata w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży i możliwe, że przybędzie na nie papież Franciszek - informuje “Dziennik Polski".
więcej

Papież przyjął wdowę po słynnym pisarzu

KAI / pz
Poniedziałek, 8 lipca 2013, godz. 15:40
Miesiąc temu papież Franciszek spotkał się w Watykanie z Marią Kodamą, wdową po Jorge Luisie Borgesie. Ujawnił to 7 lipcana łamach dziennika włoskich przemysłowców “Il Sol-24 Ore" jego stały współpracownik, kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury. To on zaprowadził wdowę po wielkim pisarzu argentyńskim do byłego arcybiskupa Buenos Aires.
więcej

Papież: prosimy o przebaczenie za obojętność

PAP/ ad
Poniedziałek, 8 lipca 2013, godz. 13:05
Papież Franciszek podczas wizyty na włoskiej wyspie Lampedusa w poniedziałek oddał hołd 20 tysiącom uchodźców z Afryki, którzy w ciągu ćwierćwiecza utonęli w drodze do Włoch. Potępił zanik braterskiej odpowiedzialności i prosił o przebaczenie za obojętność.
więcej

Papież na Lampedusie - hołd dla uciekinierów

PAP / psd
Poniedziałek, 8 lipca 2013, godz. 10:44
Włoska wyspa Lampedusa na Morzu Śródziemnym jest celem pierwszej podróży papieża Franciszka. Przybył tam w poniedziałek na kilka godzin, by oddać hołd 20 tysiącom imigrantów z Afryki, którzy w ciągu ćwierć wieku utonęli w drodze do Włoch.
więcej

Paradoks w encyklice papieża Franciszka

Episkopat
Jacek Salij OP

Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 14:28
Ojciec Jacek Salij OP odnajduje paradoks w encyklice papieża Franciszka.
więcej

Ksiądz i zakonnica ze skwaszoną miną? Nie!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / slo
Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 13:31
Definitywne wybory są dziś o wiele trudniejsze niż w moich czasach. Jesteśmy ofiarami kultury tymczasowości - mówił Papież spotykając się w Watykanie z seminarzystami, nowicjuszami oraz kandydatami do podjęcia drogi powołania kapłańskiego bądź zakonnego.
więcej

Papież: To encyklika o miłości i nadziei

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / PAP / slo
Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 13:06
Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek powiedział, że jego opublikowana dwa dni wcześniej encyklika "Lumen fidei" (światło wiary) może przydać się temu, kto poszukuje Boga i sensu życia.
więcej

Misja Kościoła? Głoszenie nadziei i pocieszenia!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / PAP / slo
Niedziela, 7 lipca 2013, godz. 12:35
Papież Franciszek powiedział podczas niedzielnej mszy dla kilku tysięcy seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek z całego świata, że misją ludzi Kościoła jest głoszenie orędzia nadziei i pocieszenia. Przestrzegał przed "triumfalistyczną" wizją Kościoła.
więcej

Franciszek: boli mnie widok takiego księdza

PAP / pz
Sobota, 6 lipca 2013, godz. 18:00
Papież Franciszek powiedział w sobotę, że boli go widok księdza w najnowszym modelu samochodu. Podczas spotkania z seminarzystami, nowicjuszami i nowicjuszkami wyznał, że chciałby, aby Kościół był "bardziej misyjny" i by troszczył się o potrzebujących.
więcej

Nie lękajmy się odnawiania Kościoła

Radio Watykańskie
KAI/ CTV/ ad
Sobota, 6 lipca 2013, godz. 17:14
Na znaczenie jakie w życiu chrześcijańskim ma zgoda, by być odnowionym przez Ducha Świętego oraz na konieczność odważnego przekształcania struktur Kościoła zwrócił uwagę papież podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Była ona ostatnią przed wakacyjną przerwą, w której uczestniczyły grupy pracowników Stolicy Apostolskiej. Dzisiaj zaproszenie papieża przyjęli rekruci Gwardii Szwajcarskiej.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook