Papież: jest pan dla mnie wzorem

PAP / drr
Czwartek, 25 kwietnia 2013, godz. 08:23
Papież Franciszek powiedział prezydentowi Włoch Giorgio Napolitano, że jest on dla niego wzorem. Watykan podał, że biskup Rzymu zadzwonił w środę do szefa państwa, by podziękować za życzenia imieninowe i zapewnić o swym uznaniu.
więcej

Apel o pokojowe rozwiązanie kryzysu w Syrii

Radio Watykańskie
KAI / ctv / pz
Środa, 24 kwietnia 2013, godz. 19:50
Na zakończenie audiencji ogólnej Ojciec Święty wyraził zaniepokojenie sytuacją w Syrii, czego przejawem było uprowadzenie dwóch biskupów prawosławnych oraz zamordowanie ich kierowcy.
więcej

Niech to wzrasta w sercach wszystkich Polaków

KAI / pz
Środa, 24 kwietnia 2013, godz. 17:50
Opiece św. Wojciecha papież Franciszek Kościół powierzył Kościół w Polsce. "Niech ten zasiew, który przez wieki wydał obfite owoce świętości nadal wzrasta w sercach wszystkich Polaków" - powiedział papież pozdrawiając polskich pielgrzymów podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
więcej

"Kościół to dzieje miłości a nie biurokracja"

Radio Watykańskie
KAI / ctv / pz / pd
Środa, 24 kwietnia 2013, godz. 14:09
Kościół nie jest organizacją biurokratyczną, ale historią miłości - powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Obecni byli na niej między innymi pracownicy Instytutu Dzieł Religijnych (IOR) - tzw. "banku watykańskiego", zaś jednym z koncelebransów był kard. Javier Lozano Barragán, były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
więcej

Sąd Ostateczny powinien pobudzać do działania

Radio Watykańskie
KAI / ctv / pz / psd
Środa, 24 kwietnia 2013, godz. 11:36
"Niech spoglądanie na Sąd Ostateczny nigdy nie napawa nas lękiem. Niech nas raczej pobudza do lepszego życia chwilą obecną. Bóg z miłosierdziem daje nam ten czas, abyśmy każdego dnia uczyli się rozpoznawać Go w ubogich i maluczkich, abyśmy zabiegali o dobro i czuwali na modlitwie i miłosierdziu" - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 75 tys. wiernych.
więcej

List Papieża Franciszka do prezydent Argentyny

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Wtorek, 23 kwietnia 2013, godz. 21:41
Papież Franciszek nie zapomina o swojej ojczyźnie i żywo interesuje się jej losami. Dowodzi tego ujawniony ostatnio przez prasę jego list do prezydent Argentyny. Nosi on datę 20 marca, a więc dwa dni po spotkaniu nowego Papieża z Cristiną Fernández de Kirchner. Wzbudziło to nawet podejrzenia komentatorów, że treść przesłania została celowo zatajona z przyczyn politycznych, biorąc pod uwagę nie najlepsze relacje między kard. Jorge Bergoglio a rządzącym Argentyną małżeństwem Kirchnerów.
więcej

Patriarcha zaprasza papieża na Bliski Wschód

KAI / mh
Wtorek, 23 kwietnia 2013, godz. 16:23
Patriarcha melchicki Grzegorz III Lahham zaprosił papieża Franciszka do przyjazdu na Bliski Wschód. Zaproponował też, by regularnie gromadził on wokół siebie patriarchów katolickich Kościołów wschodnich, aby "umacniać inicjatywy pokojowe, wspierać ekumenizm i dialog międzyreligijny".
więcej

Papież odwiedzi Meksyk w listopadzie?

KAI / mh
Wtorek, 23 kwietnia 2013, godz. 15:15
Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej przygotowuje wielki międzynarodowy kongres w sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Mieście Meksyk. Odbędzie się on w dniach 15-18 listopada z udziałem delegatów z całego kontynentu amerykańskiego, w tym 120 biskupów.
więcej

Papież odblokował beatyfikację abp. Romero

KAI / mh
Wtorek, 23 kwietnia 2013, godz. 14:46
Papież Franciszek odblokował sprawę beatyfikacyjną salwadorskiego abp. Oscara Arnulfo Romero, zamordowanego w 1980 r. w czasie wojny domowej w Salwadorze. Hierarcha, który był od 1977 r. metropolitą stołecznego San Salvadoru, zginął zastrzelony podczas odprawiania Mszy św.
więcej

Papież Franciszek dzwoni do proboszcza

KAI / pz
Wtorek, 23 kwietnia 2013, godz. 13:53
Papież Franciszek po raz kolejny chwycił za słuchawkę telefonu i osobiście podziękował proboszczowi podrzymskiej parafii w Montorio Romano. Ks. Cesar Alejandro Pulchinotta nie wierzył swoim uszom, gdy po drugiej stronie łącza usłyszał: "Jestem papież Franciszek".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook