Franciszek apeluje o pokój w Syrii i pomoc

Radio Watykańskie
KAI / ctv / pz
Środa, 25 grudnia 2013, godz. 12:28
Boże Narodzenie wzywa nas do tego, by oddać chwałę Bogu - powiedział papież Franciszek w swym pierwszym świątecznym orędziu "Urbi et Orbi", wygłoszonym ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra. Pozwólmy, by nas poruszyła dobroć Boga - wezwał Ojciec Święty.
więcej

"Boże Narodzenie to czas spotkania z Panem"

KAI / drr
Środa, 25 grudnia 2013, godz. 12:00
W tajemnicy Bożego Narodzenia Chrystus przychodzi do nas: jest to sposobny moment na osobiste spotkanie z Panem - napisał papież Franciszek na swym koncie @Pontifex na Twitterze.
więcej

Papież Franciszek: Nie lękajcie się!

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / ctv / KAI / pz
Wtorek, 24 grudnia 2013, godz. 21:36
"Nie lękajcie się! Nasz Ojciec jest cierpliwy, kocha nas, daje nam Jezusa, aby prowadzić nas na drodze do ziemi obiecanej" - powiedział Franciszek podczas swojej pierwszej Pasterki, której przewodniczył w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego w Bazylice św. Piotra w Watykanie. W homilii papież rozważał tajemnicę: "wędrówki i widzenia", "światła i ciemności". "Jeśli kochamy Boga i bliźniego, to chodzimy w światłości, ale jeśli nasze serce się zamyka, jeśli zwyciężają w nas pycha, fałsz, poszukiwanie własnego interesu, to wtedy ciemności zstępują w nasze wnętrze i wokół nas" - powiedział papież.
więcej

Boże Narodzenie papieża Franciszka

KAI / kn
Wtorek, 24 grudnia 2013, godz. 14:20
Boże Narodzenie jest dla mnie czasem nadziei i czułości, czasem spotkania z Bogiem, który zawsze szukał swego ludu, prowadził i strzegł go, obiecał, że zawsze będzie z nim. Przypomniał o tym Franciszek w niedawnej rozmowie z włoskim watykanistą Andreą Torniellim dla włoskiego dziennika "La Stampa". Papież Bergolio spędza swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia w Watykanie.
więcej

Papieski tweet: miejcie otwarte serce

KAI / kn
Wtorek, 24 grudnia 2013, godz. 12:57
Papież zachęca do otwarcia serc na przychodzącego Jezusa
więcej

Franciszek z życzeniami u Benedykta XVI

Radio Watykańskie
PAP / Radio Watykańskie / ctv / psd / pz
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, godz. 19:50
Franciszek złożył w poniedziałek przedświąteczną wizytę emerytowanemu papieżowi Benedyktowi XVI, mieszkającemu w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich. Obaj modlili się razem i rozmawiali.
więcej

Papież: usłyszmy w tej ciszy głos Miłości

KAI / drr
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, godz. 12:48
Do przeżywania Bożego Narodzenia w wyciszeniu pozwalającym dosłyszeć głos Miłości zachęcił papież w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Na pierwszym miejscu Jezus, nie zakupy i zgiełk

Radio Watykańskie
KAI / CTV / drr
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, godz. 12:28
Na Boże Narodzenie, podobnie jak Maryja uczyńmy miejsce dla Jezusa, który przychodzi - wezwał papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Podkreślił, że Pan codziennie nawiedza swój Kościół i przestrzegł przed postawą zamknięcia naszej duszy. Chrześcijanin musi zawsze żyć w czujnym oczekiwaniu Pana - podkreślił papież.
więcej

Papież przyjął nowego ambasadora Kuby

KAI / drr
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, godz. 12:04
Papież Franciszek przyjął dziś nowego ambasadora Kuby przez Stolicy Apostolskiej, Rodneya Alejandro Lópeza Clemente. Kraj ten utrzymuje relacje dyplomatyczne z Watykanem od 2 września 1935 roku.
więcej

Franciszek napisał list do Jadwigi Pasternak

KAI / drr
Poniedziałek, 23 grudnia 2013, godz. 10:54
Franciszek napisał list do obrończyni wiary i Kościoła z Białorusi. "Wyrażam Ci wielką wdzięczność za to wszystko, co zrobiłaś i nadal robisz dla Kościoła. Proszę modlić się za mnie. Niech Pan Bóg Ci błogosławi, a Bogurodzica ma w swojej opiece" - napisał Ojciec Święty do Jadwigi Pasternak z Wilejki koło Mińska.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook