Franciszek: dobry chrześcijanin nie narzeka

Radio Watykańskie
KAI / CTV / pz
Wtorek, 7 maja 2013, godz. 13:10
Do świadczenia radości chrześcijańskiej także pośród cierpień zachęcił papież Franciszek chrześcijan podczas porannej Eucharystii sprawowanej dziś w kaplicy Domu Świętej Marty.
więcej

Papież wzywa katolików, by dążyli do świętości

KAI / pz
Wtorek, 7 maja 2013, godz. 10:44
Do przezwyciężania pokusy letniości i zdecydowanego dążenia do pełni życia Bożego wezwał Ojciec Święty w swym dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Przysięga gwardzistów szwajcarskich

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / drr
Poniedziałek, 6 maja 2013, godz. 21:41
35 nowych gwardzistów szwajcarskich składa przysięgę wierności Papieżowi i Kościołowi. Jest to dziś najważniejsze wydarzenie w Watykanie. 28 rekrutów pochodzi z niemieckojęzycznych kantonów Szwajcarii, sześciu z kantonów francuskojęzycznych, a jeden z kantonu włoskojęzycznego.
więcej

Prezydent Szwajcarii u papieża

KAI / CTV / drr
Poniedziałek, 6 maja 2013, godz. 15:16
O "chwalebnej, wielowiekowej służbie Gwardii Szwajcarskiej" w Watykanie mówiono podczas audiencji, jakiej papież Franciszek udzielił prezydentowi Konfederacji Szwajcarskiej, Ueli Maurer. Z gościem rozmawiał też sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami.
więcej

Duch Święty pozwala poznać Jezusa

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / mh
Poniedziałek, 6 maja 2013, godz. 14:00
"Duch Święty jest naszym przyjacielem i towarzyszem podróży, mówi nam, gdzie jest Jezus" - powiedział podczas dzisiejszej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty papież Franciszek. Ojciec Święty podkreślił także znaczenie dla życia chrześcijańskiego codziennego rachunku sumienia. We Mszy św. wzięli w niej udział pracownicy Administracji Bazyliki św. Piotra (tzw. Fabbrica di San Pietro), którym towarzyszył jej przewodniczący, kard. Angelo Comastri oraz ks. prał. Pablo Colino.
więcej

Papież o byciu świadkiem Bożego miłosierdzia

KAI / mh
Poniedziałek, 6 maja 2013, godz. 12:59
Do modlitwy do Boga, aby uczynił życie chrześcijan świadectwem Jego miłosierdzia i miłości zachęcił Ojciec Święty w swoim wpisie na portalu Twitter.
więcej

Co nam mówi Franciszek? - vol 2.

Papież Franciszek / pz
Niedziela, 5 maja 2013, godz. 14:47
Przeczytaj najciekawsze myśli Papieża z kwietnia 2013 roku - czyli "Co nam mówi Franciszek? - vol. 2"
więcej

Papież złożył życzenia Kościołom Wsch.

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / slo
Niedziela, 5 maja 2013, godz. 12:07
"Dzisiaj Kościoły wschodnie, które posługują się kalendarzem juliańskim obchodzą święto Paschy. Pragnę przekazać tym naszym braciom i siostrom szczególne pozdrowienie, jednocząc się z nimi całym sercem w głoszeniu Radosnej Nowiny: Chrystus zmartwychwstał!" - powiedział Franciszek przed dzisiejszą modlitwą "Regina caeli" w Watykanie.
więcej

Papież: Pobożność ludowa jest skarbem

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / slo
Niedziela, 5 maja 2013, godz. 11:48
"Bądźcie misjonarzami miłości i czułości Boga!" - zaapelował do bractw kościelnych papież Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. w Watykanie. W homilii Ojciec Święty przypomniał, że przez wieki bractwa były miejscem, gdzie "wykuwała się świętość tak wielu ludzi, którzy żyli z prostotą intensywną relacją z Panem" i wskazał na trzy cele którymi kierują się bractwa: ewangeliczność, kościelność i misyjność.
więcej

Franciszek: jakby chcieli pozostać nastolatkami

Radio Watykańskie
PAP / Radio Watykańskie / CTV / pz
Sobota, 4 maja 2013, godz. 21:50
Papież Franciszek przewodniczył w sobotę, z okazji rozpoczęcia miesiąca maryjnego, modlitwie różańcowej w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej. Mówił, że ludzie przywiązani są do tego, co tymczasowe, jakby chcieli być nastolatkami przez całe życie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook