"Papież nie wymyka się wieczorami do ubogich"

KAI / mh
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 14:03
Ojciec Święty nie wymyka się chyłkiem wieczorami, by nieść pomoc ubogim Wiecznego Miasta - powiedział dziennikarzom rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.
więcej

Franciszek: rozumieć znaki czasu

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / slo
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 13:08
Chrześcijanin myśli po Bożemu i dlatego odrzuca tak bardzo rozpowszechnioną myśl słabą, zuniformizowaną, "jak wszyscy" - powiedział papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że warunkiem zrozumienia znaków czasu jest myślenie nie tylko głową, ale także sercem i duchem, który przemawia do naszego serca.
więcej

Papież: Twoje konto jest dobre, gdy jest puste

KAI / slo
Piątek, 29 listopada 2013, godz. 11:00
Papież przechadza się z abp. Krajewskim po Rzymie, by pomagać ubogim - sugeruje włoska agencja ANSA, powołując się na rozmowę z papieskim jałmużnikiem.
więcej

Papież na Twitterze o posłuszeństwu Słowu

KAI / psd
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 19:30
"Uczmy się być posłuszni Słowu Bożemu, gotowi na to, co może nas zaskoczyć ze strony mówiącego do nas Pana" - napisał dzisiaj papież Franciszek na swym koncie na Twitterze.
więcej

Media: papież w maju uda się do Izraela

PAP / psd
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 16:43
25 i 26 maja papież Franciszek złoży wizytę w Izraelu - taki termin podają światowe media powołując się na źródła izraelskie. Data ta pojawiła się tuż przed spotkaniem papieża z premierem Benjaminem Netanjahu w poniedziałek w Watykanie.
więcej

Papież: dialog międzyreligijny to nie ustępstwa

Radio Watykańskie
KAI / CTV / psd
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 16:00
Prowadzenie dialogu nie oznacza rezygnacji z własnej tożsamości, ani ustępstw w wierze i moralności chrześcijańskiej - powiedział papież Franciszek przyjmując uczestników sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Obradują oni w Watykanie na temat: "Członkowie różnych tradycji religijnych w społeczeństwie".
więcej

Audiencje - wyzwanie dla Franciszka i wiernych

PAP / psd
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 14:27
Zima zaskoczyła Watykan, a organizatorzy środowych papieskich audiencji stanęli przed dużym wyzwaniem. W związku z napływem dziesiątków tysięcy wiernych na spotkania z Franciszkiem, muszą one odbywać się na placu Świętego Piotra, nawet w chłodzie i deszczu.
więcej

Papież: Bóg nie może być sprawą prywatną

Radio Watykańskie
KAI / CTV / mm
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 12:55
Istnieją "moce światowe", które chciałyby, żeby religia była jedynie "sprawą prywatną". Ale Boga, który zwyciężył świat, czci się ufnie i wiernie aż do końca - powiedział papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Dodał, że obecnie prześladowani chrześcijanie są dowodem zapowiadającym ostateczne zwycięstwo Jezusa.
więcej

W sobotę papież spotka się ze studentami

KAI / mm
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 10:32
W najbliższą sobotę, 30 listopada Franciszek będzie przewodniczył nieszporom adwentowym i spotka się z młodzieżą akademicką Wiecznego Miasta - przypomniał Wikariat dla Rzymu.
więcej

"Evangelii gaudium" wzywa do przebudzenia

KAI / mm
Czwartek, 28 listopada 2013, godz. 07:39
Katoliccy biskupi Niemiec z zadowoleniem przyjęli adhortację apostolską Franciszka "Evangelii gaudium" (Radość Ewangelii) jako "proroczy apel do Kościoła". Jest to "imponująca analiza obecnej sytuacji" a papież "jasnym i sugestywnym językiem ukazuje, w jaki sposób Kościół mógłby odważyć się na "nowe rozdanie" - powiedział w Bonn przewodniczący episkopatu abp Robert Zollitsch.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook