Sędzia: oskarżenia wobec Bergoglio są fałszywe

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 18:01
Oskarżenia wobec obecnego papieża o to, że w czasach dyktatury wojskowej w Argentynie wydał dwóch jezuitów, którzy następnie byli torturowani, a po pięciu miesiącach uwolnieni, są "całkowicie fałszywe" - oświadczył German Castelli, jeden z trzech sędziów, którzy prowadzili śledztwo w tej sprawie.
więcej

Anioł Pański papieża Franciszka

Radio Watykańskie
KAI/ PAP/ CTV/ ad
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 13:06
Bóg nigdy nie zmęczy się tym, by nam przebaczać. Problem w tym, że to nas męczy proszenie Go o przebaczenie - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym pierwszą modlitwę "Anioł Pański", jaką odmówił w niedziele południe 17 marca z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.
więcej

"Nie przyszedłem do sprawiedliwych"

TRWAM/ KAI/ CTV
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 10:53
Homilia Ojca Świętego wygłoszona w kościele św. Anny, który jest kościołem parafialnym mieszkańców Państwa Watykańskiego.
więcej

Papież Franciszek zmienia styl pracy Watykanu

PAP/ ad
Niedziela, 17 marca 2013, godz. 07:20
Czy papież Franciszek zamieszka w ogromnym papieskim apartamencie w Pałacu Apostolskim, czy też wybierze mniejsze mieszkanie - zastanawiają się włoskie media. Według nich, początek pontyfikatu przyniesie wiele rewolucyjnych decyzji.
więcej

Kard. Bergoglio spodziewał się wyboru?

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 19:04
Czy kard. Jorge Mario Bergoglio spodziewał się wyboru na papieża? Nieco światła na tę sprawę rzuca kanadyjski duchowny ks. Thomas Rosica, towarzyszący dyrektorowi Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardiemu w czasie konferencji prasowych w Watykanie.
więcej

Franciszkanie spełnią prośbę papieża Franciszka

KAI / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 18:18
Franciszkanie z La Verny będą służyć do Mszy św. inaugurującej pontyfikat papieża Franciszka 19 marca w Watykanie. W La Vernie koło Arezzo św. Franciszek z Asyżu otrzymał w 1224 r. stygmaty.
więcej

Rzym: Papież Franciszek wśród chorych

Radio Watykańskie / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 17:35
Jak już informowaliśmy, wczoraj wieczorem Papież Franciszek złożył niespodziewaną wizytę w rzymskiej klinice Piusa XI. Odwiedził tam 90-letniego argentyńskiego kardynała Jorge Mejię, który przeszedł zawał serca. O szczegółach wizyty opowiada s. Clotilde, która oprowadzała Papieża po klinice:
więcej

Papież będzie pojawiać się na... stadionach

drr / PAP / KAI
Sobota, 16 marca 2013, godz. 17:24
Pisaliśmy już o tym, że papież Franciszek jest wielkim kibicem piłki nożnej. Dlatego dziś informujemy, że oficjalnie papież trafił na klubowe koszulki.
więcej

"Papież Franciszek robi to, co głosi"

KAI / Radio Watykańskie / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 16:47
Papież Franciszek robi to, co głosi, a jego zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości społecznej nie jest pustym słowem - zapewnił Abraham Skorka, rektor latynoamerykańskiego seminarium rabinicznego i przyjaciel kard. Jorge Mario Bergoglio. Nie zdziwiło go to, że papież po swym wyborze nie wsiadł do przygotowanego dla niego samochodu, gdyż "nigdy nie wszedł na piedestał arogancji".
więcej

Już wiemy, dlaczego Franciszek

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Sobota, 16 marca 2013, godz. 12:07
- Pamięć o ubogich, potrzebie pokoju w świecie oraz właściwych relacji ze środowiskiem naturalnym zadecydowały o wyborze przeze mnie imienia "Franciszek" - wyznał papież Franciszek
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook