Papież: nawracajcie się, aby być wiarygodnym

KAI / Radio Watykańskie / mh
Środa, 6 listopada 2013, godz. 19:45
Zachęcam was, byście nadal służyli człowiekowi, zwłaszcza ludziom najbardziej opuszczonym - napisał papież do francuskich biskupów, obradujących od 5 listopada w Lourdes. Swym przesłaniem odpowiedział na list, w którym przewodniczący episkopatu Francji, arcybiskup Marsylii Georges Pontier poinformował go o tematyce tej jesiennej sesji plenarnej. Potrwa ona do niedzieli 10 listopada.
więcej

Papież zapalił pochodnię zimowej uniwersjady

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / mh
Środa, 6 listopada 2013, godz. 19:31
Tuż przed środową audiencją ogólną 6 listopada papież Franciszek zapalił pochodnię zimowej Uniwersjady, która odbędzie się w grudniu w Trydencie. Organizatorzy postanowili powierzyć właśnie Ojcu Świętemu tę zaszczytną rolę. Liczą, że w ten sposób studenckie igrzyska zimowe staną się czytelnym przesłaniem pokoju i braterstwa dla całego świata.
więcej

Watykan: Papież przyjmie prezesa FIFA

KAI / mh
Środa, 6 listopada 2013, godz. 17:42
22 listopada Ojciec Święty przyjmie na audiencji prezesa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), Seppa Blattera - poinformowano w centrali tej organizacji w Zurychu.
więcej

Ojciec Noemi: gest Papieża przywraca nadzieję

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / mh
Środa, 6 listopada 2013, godz. 15:38
Przyjęcie dziś przez Ojca Świętego małej Noemi i publiczna modlitwa podczas audiencji ogólnej są gestem, które nam, rodzicom dziecka przywraca nadzieję - powiedział Radiu Watykańskiemu ojciec dziewczynki, Andrea Sciarretta.
więcej

"Z egoizmem Kościół się nie rozwija!"

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / slo
Środa, 6 listopada 2013, godz. 11:55
Otwórzmy się na komunię z Jezusem w sakramentach, charyzmatach i w miłości, aby żyć w sposób godny naszym chrześcijańskim powołaniem! - zaapelował Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papieskiej katechezy na placu św. Piotra wysłuchało około 60 tys. wiernych.
więcej

Papież do Polaków o modlitwie za zmarłych

KAI / slo
Środa, 6 listopada 2013, godz. 11:03
O znaczeniu modlitwy za zmarłych przypomniał Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież podkreślił znaczenie zyskiwania dla nich łaski odpustów i zachęcił, by ich polecać Matce Bożej - Królowej Wszystkich Świętych.
więcej

Franciszek do chórzystów: piękno zbawi świat

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / mh
Wtorek, 5 listopada 2013, godz. 14:28
"Piękno zbawi świat" - te słynne słowa Dostojewskiego cytuje Papież w przesłaniu z okazji koncertu chóru Patriarchatu Moskiewskiego, jaki odbył się wczoraj w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej. 3 listopada prawosławni chórzyści zostali przyjęci przez Papieża w domu św. Marty. Informacja o tym podana została dopiero wczoraj wieczorem.
więcej

Papież: nie możesz wybierać sobie towarzystwa

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / pz
Wtorek, 5 listopada 2013, godz. 13:45
"Albo wejdziesz ze wszystkimi albo pozostaniesz na zewnątrz! Nie możesz wybierać sobie towarzystwa. Kościół jest dla wszystkich, poczynając od tych, o których wspomniałem - usuniętych najbardziej na margines. Jest Kościołem wszystkich!" - podkreślił Papież Franciszek.
więcej

"Sensacyjne plany przeciwko handlowi ludźmi"

KAI / pz
Wtorek, 5 listopada 2013, godz. 10:27
Papież Franciszek planuje "sensacyjną akcję skierowaną przeciwko handlowi ludźmi, przymusowej prostytucji i handlowi organami ludzkimi" -zapowiedział 4 listopada bp Marcelo Sanchez Sorondo. Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk Społecznych uczestniczył w briefingu na zakończenie międzynarodowej konferencji ekspertów o handlu ludźmi, zorganizowanej z inicjatywy tej akademii.
więcej

Papieskie intencje modlitewne na listopad

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Poniedziałek, 4 listopada 2013, godz. 18:32
Jak co miesiąc, modlimy się w dwóch papieskich intencjach, ogólnej i misyjnej. Pierwsza z nich to: "Aby kapłani, którzy przeżywają trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook