Papież przyjął prezydenta Włoch

Radio Watykańskie
KAI/ CTV/ ad
Sobota, 8 czerwca 2013, godz. 17:18
Na wyzwania związane z zagrożeniami wolności religijnej, konieczność obrony ładu moralnego i odnowy demokracji wskazał papież Franciszek przyjmując na audiencji oficjalnej prezydenta Włoch, Giorgio Napolitano. W delegacji włoskiej znalazła się między innymi znana ze swych antykatolickich poglądów szefowa dyplomacji i przywódczyni radykałów, Emma Bonino.
więcej

Uczmy się od Maryi odczytywania Słowa

Radio Watykańskie
KAI/ CTV/ ad
Sobota, 8 czerwca 2013, godz. 13:35
Do przyjmowania i zachowywania na wzór Maryi Słowa Bożego zachęcił papież podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Nawiązując do dzisiejszego Wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty podkreślił, że Maryja odczytywała swe życie w świetle Słowa Bożego, a to oznacza właśnie strzeżenie.
więcej

Papież: bądźcie wielkoduszni i wolni

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / mh
Piątek, 7 czerwca 2013, godz. 16:36
Kluczowym zagadnieniem jezuickiego systemu oświatowego jest wielkoduszność w rzeczach dużych i małych, codziennych. Trzeba mieć serce szerokie i wielkie, uważnie wsłuchujące się w to, co Jezus nam mówi - przypomniał papież Franciszek w przemówieniu do nauczycieli i uczniów szkół jezuickich z Włoch i Albanii. Papież przyjął ich w piątek na audiencji w Auli Pawła VI w Watykanie. Wśród ok. 9 tys. uczestników tego wydarzenia byli także dawni uczniowie tych placówek oświatowych, dziś osoby na wysokich stanowiskach publicznych, oraz członkowie ignacjańskich ruchów młodzieżowych i parafii, prowadzonych przez Towarzystwo Jezusowe.
więcej

Papieski tweet przeciwko marnotrawstwu

KAI / drr
Piątek, 7 czerwca 2013, godz. 12:47
O poszanowanie każdego kawałka chleba zaapelował papież Franciszek w swym dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

"W wieku 76 lat zamierza zmienić świat"

"L'Osservatore Romano" / PAP / drr
Piątek, 7 czerwca 2013, godz. 08:35
"To jest człowiek, który, mając 76 lat, zamierza zmienić świat. Czy mu się to uda?"- ten epilog najnowszej biografii papieża Franciszka przytacza w piątkowym wydaniu dziennik "L’Osservatore Romano". Autorką tomu jest dziennikarka argentyńskiej gazety "Nacion".
więcej

Franciszek: Pozwólmy Bogu, aby nas kochał!

KAI / drr
Piątek, 7 czerwca 2013, godz. 07:26
Nie łatwo pozwolić Bogu, aby nas czule kochał, ale o to powinniśmy Go prosić - powiedział papież podczas dzisiejszej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Uczestniczyli w niej pracownicy Tajnego Archiwum Watykańskiego wraz z Archiwistą Świętego Kościoła Rzymskiego, abp. Jean-Louis Bruguesem OP oraz prefektem, biskupem Sergio Pagano.
więcej

Media: Franciszek przekroczył barierę cyfrową

KAI / psd
Czwartek, 6 czerwca 2013, godz. 20:20
Blog prestiżowego dziennika "Washington Post" zachwala "prosty i bezpośredni" język obecnego papieża i stwierdza, że przekroczył on "barierę cyfrową". Franciszek urodził się dla Twittera - podsumowuje argentyński dziennik "La Nación".
więcej

Papież do przyszłych dyplomatów watykańskich

Radio Watykańskie
KAI / CTV / psd
Czwartek, 6 czerwca 2013, godz. 17:41
Dyplomata papieski ma zawsze szukać wolności wewnętrznej, nie kariery, i służyć Ewangelii. Przypomniał o tym Franciszek w przemówieniu do wykładowców i słuchaczy Papieskiej Akademii Kościelnej, których przyjął 6 czerwca w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Było to pierwsze spotkanie obecnego Ojca Świętego z przedstawicielami instytucji, kształcącej przyszłych dyplomatów Stolicy Apostolskiej.
więcej

Papież Franciszek: demaskujcie "ukryte bożki"

Radio Watykańskie
KAI / CTV / psd
Czwartek, 6 czerwca 2013, godz. 16:33
Zachętę do odkrycia "bożków ukrytych w licznych zakamarkach naszej osobowości", do "wypędzenia bożka światowości, który doprowadza nas do tego, że stajemy się nieprzyjaciółmi Boga", skierował Papież Franciszek czwartek 6 czerwca podczas Mszy św. odprawianej w kaplicy Domu św. Marty. Wśród obecnych byli pracownicy Watykańskiej Biblioteki Apostolskiej i Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego. Omówienie papieskiej homilii zamieszczono na stronie internetowej "L’Osservatore Romano" w języku polskim.
więcej

Franciszek spędzi letni urlop w Watykanie

KAI / psd
Czwartek, 6 czerwca 2013, godz. 15:37
Papież Franciszek spędzi letni urlop w Watykanie. Jak poinformował dzisiaj ks. Federico Lombardi, szef biura prasowego Stolicy Apostolskiej, papież chce w lipcu i sierpniu nadal mieszkać w Domu św. Marty oraz nie planuje żadnych wakacyjnych podróży. Prawdopodobnie kilka dni spędzi w letniej rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook