Franciszek: podejmujmy dialog ze wszystkimi

KAI / drr
Piątek, 2 sierpnia 2013, godz. 15:59
Do podejmowania dialogu ze wszystkimi, aby dać świadectwo wiary, wezwał wierzących papież Franciszek na swym koncie na Twitterze.
więcej

Papież Franciszek kanonizuje także Piusa XII?

KAI / psd
Czwartek, 1 sierpnia 2013, godz. 15:30
Papież Franciszek chciałby kanonizować także Piusa XII - poinformowała katolicka agencja ACI Prensa powołując się na anonimowe źródło w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Miałoby to nastąpić w taki sam sposób, jak zdecydowano o kanonizacji bł. Jana XXIII, czyli bez procesu kanonicznego dotyczącego autentyczności cudu za jego wstawiennictwem.
więcej

"Zaryzykować wszystko dla wielkich ideałów"

KAI / slo
Środa, 31 lipca 2013, godz. 10:59
Do postawienia wszystkiego na Chrystusa i na Ewangelię zachęcił Ojciec Święty młodzież w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Papież oddaje cześć św. Ignacemu

Radio Watykańskie
CTV / slo
Środa, 31 lipca 2013, godz. 10:19
Ojciec Święty Franciszek celebrował rano Mszę świętą w rzymskim kościele del Gesù. Okazją do tego była przypadająca dziś uroczystość św. Ignacego - święta patronalnego jezuitów.
więcej

Papież złożył kondolencje po wypadku autokaru

PAP / mh
Wtorek, 30 lipca 2013, godz. 18:15
Ojciec Święty wyraża ból i współczucie rodzinom osób, które zginęły w wypadku drogowym w pobliżu Avellino w południowych Włoszech. Modli się także za tych, którzy stracili życie, i za rannych. Zapewnia o tym kardynał sekretarz stanu Tarcisio Bertone w telegramie kondolencyjnym wystosowanym z tej okazji. Jak przypomina, tragedia jest tym większa, że wśród ofiar znalazły się też dzieci.
więcej

Papież o kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II

KAI / mh
Wtorek, 30 lipca 2013, godz. 17:11
Krótko przed odlotem z Brazylii Papież Franciszek udzielił wywiadu tamtejszej telewizji "TV Globo". Mówił w nim między innymi o planowanej kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.
więcej

Franciszek: A teraz, moi Drodzy, musimy....

KAI / drr
Wtorek, 30 lipca 2013, godz. 11:16
Papież Franciszek opublikował kolejną wiadomość na Twitterze. Nawiązał w niej raz jeszcze do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.
więcej

Papieski dar dla ubogich i dla uzależnionych

KAI / drr
Wtorek, 30 lipca 2013, godz. 10:40
Ojciec Święty przekazał czek na 20 tys. euro na potrzeby mieszkańców faweli Varginha i kolejny - także na 20 tys. euro na potrzeby szpitala św. Franciszka, gdzie leczone są osoby uzależnione - poinformował abp Orani João Tempesta w rozmowie z telewizją Globo.
więcej

Franciszek o roli radia i solidarności

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / slo
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 20:29
Pochwałę radia jako współczesnej ambony wygłosił Papież przedwczoraj na falach diecezjalnej rozgłośni Rádio Catedral w Rio de Janeiro. Choć Franciszek już na początku podróży zastrzegł, że nie udziela wywiadów, to jednak po spotkaniu z brazylijskim episkopatem dał się namówić na wizytę w studiu urządzonym w kompleksie budynków tamtejszej archidiecezji.
więcej

Kolejny zaskakujący gest papieża Franciszka

KAI / slo
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 19:02
Kolejny zaskakujący gest papieża Franciszka. Po powrocie z Rio de Janeiro do Rzymu, w drodze z lotniska Ciampino do Watykanu, papież zrobił krótki postój. Udał się do bazyliki Matki Boskiej Większej, gdzie w skupieniu modlił się przez 10 minut przed cudownym obrazem "Salus populi romani" w bocznej kaplicy.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook