Papież odwiedził szopkę na placu św. Piotra

Wtorek, 31 grudnia 2013, godz. 21:45
Papież odwiedził szopkę na placu św. Piotra. Po zakończeniu Nieszporów w bazylice św. Piotra Franciszek przyjechał pod kolumnę stojącą na środku placu.
więcej

Papież: ludzie są naszymi braćmi

KAI / CTV / kn
Wtorek, 31 grudnia 2013, godz. 18:22
Czy tego chcemy, czy też nie, ludzie są naszymi braćmi - powiedział papież Franciszek w homilii podczas Nieszporów w bazylice św. Piotra w Watykanie. Po adoracji eucharystycznej zostanie odśpiewany dziękczynny hymn "Te Deum" (Ciebie, Boga wysławiamy) za kończący się rok 2013.
więcej

Niech Bóg uczy nas obchodzić się z ranami

KAI / kn
Wtorek, 31 grudnia 2013, godz. 17:07
Papież Franciszek nie zapomina o ofiarach tragedii, do jakiej doszło przed dziewięciu laty w jego ówczesnej diecezji. 30 grudnia 2004 r. pożar dyskoteki Cromañón w Buenos Aires spowodował śmierć 194 osób, głównie młodzieży.
więcej

Papież Franciszek o źródle Jezusowego pokoju

KAI / mh
Wtorek, 31 grudnia 2013, godz. 11:49
Rozważanie tajemnicy Bożego Narodzenia pozwala nam zaczerpnąć ze źródła radości i pokoju - stwierdził Ojciec Święty w swoim dzisiejszym wpisie na portalu Twitter.
więcej

Plany papieża na 2014 rok według "La Croix"

KAI / psd
Poniedziałek, 30 grudnia 2013, godz. 17:03
W słynnej papieskiej teczce, którą zabiera ze sobą w podróże, Franciszek nosi m.in. kalendarz. Papież sam zarządza swoim czasem, niekiedy osobiście wyznaczając terminy spotkań. Co planuje na 2014 rok? - zastanawia się francuski dziennik katolicki "La Croix".
więcej

Wybór Franciszka wydarzeniem roku 2013

KAI / mm
Poniedziałek, 30 grudnia 2013, godz. 13:30
Za najważniejsze wydarzenie mijającego roku na świecie Polacy uznali wybór nowego papieża Franciszka, a jednym z najważniejszych w wymiarze krajowym była dla nich zapowiedź kanonizacji Jana Pawła II - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
więcej

Papież na Twitterze: Boże oblicze w dzieciątku

KAI / mm
Poniedziałek, 30 grudnia 2013, godz. 13:16
Papież na Twitterze: w Dzieciątku Jezus kontemplujemy oblicze Boga
więcej

O czym napisał prezydent Syrii do papieża

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie
Niedziela, 29 grudnia 2013, godz. 18:25
Prezydent Syrii Baszar al-Asad podziękował Franciszkowi za podejmowane przez niego wysiłki na rzecz przywrócenia pokoju w tym kraju. Zapewnił jednocześnie, że syryjskie władze, na bazie dialogu narodowego, są w stanie doprowadzić do zakończenia wojny, a więc interwencja z zewnątrz jest niepotrzebna. Prezydent napisał o tym w specjalnym przesłaniu, które wczoraj w Watykanie przekazała delegacja władz w Damaszku. Fragmenty listu ujawniła syryjska agencja informacyjna SANA.
więcej

Francja: rekordowa popularność Franciszka

KAI / psd
Niedziela, 29 grudnia 2013, godz. 18:10
Papież Franciszek jest niezwykle popularny wśród Francuzów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię BVA, a opublikowanego dziś przez Parisien dimanche i Aujourd’ hui-en-France. 85 proc. Francuzów ma dobrą opinię o obecnym Następcy Piotra.
więcej

Papież: święty i nienaruszalny charakter rodziny

Radio Watykańskie
PAP / KAI / CTV / psd
Niedziela, 29 grudnia 2013, godz. 13:42
Papież Franciszek modlił się o to, aby we wszystkich rozbudziła się na nowo świadomość świętego i nienaruszalnego charakteru rodziny. W Niedzielę Świętej Rodziny powiedział, że trzy zwroty zapewnią pokój i radość: przepraszam, dziękuję, proszę o wybaczenie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook