Prezydent Szwajcarii u papieża

KAI / CTV / drr
Poniedziałek, 6 maja 2013, godz. 15:16
O "chwalebnej, wielowiekowej służbie Gwardii Szwajcarskiej" w Watykanie mówiono podczas audiencji, jakiej papież Franciszek udzielił prezydentowi Konfederacji Szwajcarskiej, Ueli Maurer. Z gościem rozmawiał też sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami.
więcej

Duch Święty pozwala poznać Jezusa

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / mh
Poniedziałek, 6 maja 2013, godz. 14:00
"Duch Święty jest naszym przyjacielem i towarzyszem podróży, mówi nam, gdzie jest Jezus" - powiedział podczas dzisiejszej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty papież Franciszek. Ojciec Święty podkreślił także znaczenie dla życia chrześcijańskiego codziennego rachunku sumienia. We Mszy św. wzięli w niej udział pracownicy Administracji Bazyliki św. Piotra (tzw. Fabbrica di San Pietro), którym towarzyszył jej przewodniczący, kard. Angelo Comastri oraz ks. prał. Pablo Colino.
więcej

Papież o byciu świadkiem Bożego miłosierdzia

KAI / mh
Poniedziałek, 6 maja 2013, godz. 12:59
Do modlitwy do Boga, aby uczynił życie chrześcijan świadectwem Jego miłosierdzia i miłości zachęcił Ojciec Święty w swoim wpisie na portalu Twitter.
więcej

Co nam mówi Franciszek? - vol 2.

Papież Franciszek / pz
Niedziela, 5 maja 2013, godz. 14:47
Przeczytaj najciekawsze myśli Papieża z kwietnia 2013 roku - czyli "Co nam mówi Franciszek? - vol. 2"
więcej

Papież złożył życzenia Kościołom Wsch.

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / slo
Niedziela, 5 maja 2013, godz. 12:07
"Dzisiaj Kościoły wschodnie, które posługują się kalendarzem juliańskim obchodzą święto Paschy. Pragnę przekazać tym naszym braciom i siostrom szczególne pozdrowienie, jednocząc się z nimi całym sercem w głoszeniu Radosnej Nowiny: Chrystus zmartwychwstał!" - powiedział Franciszek przed dzisiejszą modlitwą "Regina caeli" w Watykanie.
więcej

Papież: Pobożność ludowa jest skarbem

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / slo
Niedziela, 5 maja 2013, godz. 11:48
"Bądźcie misjonarzami miłości i czułości Boga!" - zaapelował do bractw kościelnych papież Franciszek podczas dzisiejszej Mszy św. w Watykanie. W homilii Ojciec Święty przypomniał, że przez wieki bractwa były miejscem, gdzie "wykuwała się świętość tak wielu ludzi, którzy żyli z prostotą intensywną relacją z Panem" i wskazał na trzy cele którymi kierują się bractwa: ewangeliczność, kościelność i misyjność.
więcej

Franciszek: jakby chcieli pozostać nastolatkami

Radio Watykańskie
PAP / Radio Watykańskie / CTV / pz
Sobota, 4 maja 2013, godz. 21:50
Papież Franciszek przewodniczył w sobotę, z okazji rozpoczęcia miesiąca maryjnego, modlitwie różańcowej w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej. Mówił, że ludzie przywiązani są do tego, co tymczasowe, jakby chcieli być nastolatkami przez całe życie.
więcej

Poufna narada papieża na temat oszczędności

PAP / pz
Sobota, 4 maja 2013, godz. 18:05
W Watykanie odbyła się poufna narada papieża Franciszka z szefami urzędów Kurii Rzymskiej na temat oszczędności i redukcji biurokracji - podała w sobotę agencja ANSA. Według jej źródeł papież nakazał też poprawić współpracę między watykańskimi dykasteriami.
więcej

Dlaczego kobiety nie mogą być kapłanami?

KAI / pz
Sobota, 4 maja 2013, godz. 17:15
Na pytanie, dlaczego w Kościele katolickim kobiety mogą wprawdzie sprawować wiele funkcji, ale nie mogą być kapłanami, Franciszek odpowiada prosto: "Ponieważ najwyższym kapłanem jest Jezus, mężczyzna". Dodaje, że tradycja teologiczna definiuje kapłaństwo jako powołanie mężczyzny, co nie znaczy, że rola kobiety jest drugorzędna. Jest inna, zdefiniowana w postaci Maryi, stojącej wręcz ponad apostołami - tłumaczy dzisiejszy papież Franciszek.
więcej

Papież: jak przezwyciężyć nienawiść świata?

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / CTV / pz
Sobota, 4 maja 2013, godz. 15:15
Bądźmy zawsze ludźmi łagodnymi i pokornymi, by przezwyciężyć ułudy i nienawiść świata - powiedział dziś papież Franciszek podczas porannej Mszy św. sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook