"Miłosierdzie ocala człowieka z 'raka' grzechu"

KAI / Radio Watykańskie / CTV / drr
Niedziela, 15 września 2013, godz. 12:38
Radością Boga jest przebaczenie! - zapewnił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym dzisiejszą modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra. Dodał, że nie jest to "ideologizowanie dobra". - Wręcz przeciwnie, miłosierdzie jest prawdziwą siłą, która może ocalić człowieka i świat z "raka" jakim jest grzech, zło moralne, duchowe. Tylko miłość wypełnia pustki, negatywne otchłanie, jakie zło otwiera w sercach i w historii - mówił Ojciec Święty.
więcej

Franciszek: To nie zapewni Ci szczęścia

KAI / drr
Niedziela, 15 września 2013, godz. 12:00
Przed szukaniem szczęścia w posiadaniu rzeczy materialnych przestrzegł papież Franciszek w dzisiejszym wpisie na Twitterze.
więcej

Franciszek o tragicznie zmarłej lekarce

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Sobota, 14 września 2013, godz. 22:04
Papież jest głęboko poruszony tragiczną śmiercią włoskiej lekarki, która jak Miłosierny Samarytanin niosła pomoc rannemu cudzoziemcowi.
więcej

Łatwo jest mówić. Papież zachęca do konkretów

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / pz
Sobota, 14 września 2013, godz. 20:19
Szerokim echem odbiły się słowa Papieża o konieczności przeznaczenia pustych klasztorów na potrzeby uchodźców. Papież Franciszek apelował o to do zakonników i zakonnic w czasie swej wizyty w jezuickim centrum dla uchodźców w Rzymie.
więcej

Papież: to można zrozumieć tylko na kolanach

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / ctv / pz
Sobota, 14 września 2013, godz. 14:37
Tajemnica krzyża jest dla człowieka wielkim misterium i można się do niej zbliżyć jedynie przez modlitwę i łzy - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej Eucharystii, sprawowanej w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Domu Świętej Marty.
więcej

Franciszek: to nie jest życie chrześcijańskie

KAI / pz
Sobota, 14 września 2013, godz. 11:39
O tym, że chrześcijaństwo oznacza zainteresowanie konkretnym drugim człowiekiem przypomina dziś Ojciec Święty w swoim wpisie na portalu Twitter.
więcej

"Nie wiecie o wszystkich moich telefonach"

KAI / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:37
Niespodziewane rozmowy telefoniczne z różnymi osobami, o których piszą media, nie są żadną sensacją - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z dyrektorem Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego (CTV) ks. Dario Viganò.
więcej

Papież przyjmie przewodniczącego PE

KAI / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:33
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz przybędzie 11 października do Watykanu i zostanie przyjęty na audiencji przez Franciszka. Podczas spotkania najprawdopodobniej zaprosi papieża do złożenia wizyty i wygłoszenia przemówienia w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
więcej

Papież został zaproszony do Tajlandii

KAI / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:29
Podczas wczorajszego spotkania z papieżem premier Tajlandii, Yingluck Shinawatra zaprosiła Franciszka do odwiedzenia tego kraju - donosi "The Bangkok Post". Informuje zarazem, że nie wiadomo kiedy mogłoby dojść do tej wizyty.
więcej

Franciszek: pół roku pontyfikatu w liczbach

KAI / mh
Piątek, 13 września 2013, godz. 20:24
Upływające 13 września półrocze pontyfikatu papieża Franciszka jest dobrą okazją do przedstawienia kilku liczb, obrazujących jego dokonania. Ojciec Święty "z końca świata" - jak sam siebie określił tuż po wyborze, podczas pierwszego spotkania z wiernymi 13 marca na Placu św. Piotra - odbył dotychczas jedną podróż zagraniczną: do Brazylii w dniach 23-28 lipca, jedną po Włoszech: na wyspę Lampedusa 8 lipca i odwiedził jedną parafię rzymską - św. Elżbiety i św. Zachariasza 26 maja.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook