Papież wyraża głęboki smutek zamachem w Manchesterze

PAP / kk
Wtorek, 23 maja 2017, godz. 15:03
Papież Franciszek jest "głęboko zasmucony" z powodu "barbarzyńskiego ataku" terrorystycznego w Manchesterze - napisał w depeszy kondolencyjnej wystosowanej we wtorek w imieniu papieża watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.
więcej

Franciszek do sióstr: bądźcie radosnymi uczennicami

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / psd
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 14:38
"Nie przyłączajcie się do proroków nieszczęścia, którzy tyle szkód wyrządzają Kościołowi i życiu zakonnemu, nie popadajcie w pokusę uśpienia i rozpaczy, jak uczniowie w ogrodzie Getsemani. Umacniajcie wasze powołanie do bycia strażniczkami poranka, by głosić nadejście świtu. Obudźcie świat, oświecajcie przyszłość" - mówił papież do uczestniczek Kapituły Generalnej Uczennic Boskiego Mistrza.
więcej

Franciszek u św. Marty: Duch Święty nie może wejść do serca zamkniętego

KAI / sz
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 12:36
Jedynie Duch Święty uczy nas mówić: "Jezus jest Panem" - stwierdził papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Jednocześnie Ojciec Święty podkreślił konieczność otwarcia serca, aby słuchać Ducha Świętego i w ten sposób być zdolnymi do złożenia świadectwa o Jezusie Chrystusie.
więcej

Franciszek: to jest grzech najczęstszy naszych wspólnot

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / CTV / psd
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 20:28
Do zachowania postawy łagodności i szacunku między chrześcijanami wezwał papież wiernych odwiedzając parafię pw. św. Piotra Damianiego w peryferyjnej dzielnicy Rzymu - Acilia. Była to wizyta w piętnastej już parafii Rzymu od początku pontyfikatu Franciszka.
więcej

Papież Franciszek odpowiadał na pytania dzieci

KAI / psd
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 18:09
O roli modlitwy, szacunku dla innych ludzi oraz swoim powołaniu powiedział Franciszek podczas spotkania z dziećmi na stadionie sportowym Casal Bernocchi, w parafii pw. św. Piotra Damianiego w peryferyjnej dzielnicy Rzymu - Acilia.
więcej

Papież zwołał konsystorz i mianował 5 nowych kardynałów

KAI / CTV / psd
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 13:06
Na zakończenie niedzielnej modlitwy Regina Caeli papież Franciszek ogłosił datę nowego konsystorza i nominację pięciu nowych kardynałów.
więcej

Franciszek: tej sztuki musimy uczyć się codziennie

KAI / CTV / psd
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 12:58
"Każdego dnia musimy nauczyć się sztuki miłości, każdego dnia trzeba postępować cierpliwie w szkole Chrystusa, z pomocą Jego Ducha" - powiedział Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Regina Caeli" w Watykanie.
więcej

Papież prosi ochronę Trumpa, by nie przeszkadzała wiernym

PAP / psd
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 09:05
Papież Franciszek poprosił Amerykanów o to, by ochrona prezydenta Donalda Trumpa i środki bezpieczeństwa w czasie jego środowej wizyty w Watykanie nie przeszkadzały wiernym uczestniczącym w audiencji generalnej- pisze w niedzielę "Corriere della Sera".
więcej

Franciszek o Bractwie św. Piusa X: obecne stosunki są braterskie

KAI / kw
Niedziela, 21 maja 2017, godz. 08:00
Papież ujawnił jednak, że są pewne problemy "na przykład w przypadkach nadużyć wobec nieletnich", które blokują drogę do pełnego porozumienia. Dowiedz się więcej.
więcej

Papież: dramatyczne rozmiary bezrobocia na świecie

PAP / jp
Sobota, 20 maja 2017, godz. 13:43
- Bezrobocie na świecie wśród osób młodych i dojrzałych osiągnęło dramatyczne rozmiary i wymaga poczucia sprawiedliwości, a także odpowiedzialności - powiedział papież Franciszek podczas spotkania w sobotę z watykańską fundacją Centesimus Annus - Pro Pontefice.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook