Papież Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego

KAI/ ed
Piątek, 17 listopada 2017, godz. 14:05
Papież Franciszek ustanowił Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu od I Niedzieli Adwentu do 6 stycznia 2019 r., czyli święta Objawienia Pańskiego. W ciągu tego roku wierni przybywający do kaliskiej bazyliki będą mogli uzyskać odpust zupełny.
więcej

Papież do mieszkańców Mjanmy: nie mogę się doczekać spotkania z wami

KAI/ ed
Piątek, 17 listopada 2017, godz. 12:57
Nie mogę się doczekać spotkania z wami - powiedział Franciszek w przesłaniu video skierowanym do mieszkańców Mjanmy na półtora tygodnia przed przybyciem do tego kraju. 27 listopada samolot z Ojcem Świętym na pokładzie wyląduje na płycie lotniska w Rangunie.
więcej

Papież zachęca, żebyśmy pomyśleli o niej, kiedy zaczynamy dzień albo idziemy do lekarza

KAI/ ed
Piątek, 17 listopada 2017, godz. 12:41
"Myśl o śmierci nie jest okrutną fantazją, to rzeczywistość. Czy to jest okrutne czy też nie - nie ode mnie zależy. Ale na pewno będzie to spotkanie z Panem, i ono właśnie stanowi piękno śmierci - powiedział Franciszek.
więcej

Franciszek do księży o postępowaniu, które jest jak rzucanie bomb i działania terrorystyczne

KAI/ ed
Piątek, 17 listopada 2017, godz. 08:41
- Bracia kapłani, przypominam, proszę, zawsze będziemy widzieć złe rzeczy w innych, zawsze, ponieważ katarakta tego oka nie atakuje, oczy zawsze są gotowe do widzenia rzeczy złych, ale niech to nie doprowadza do plotkowania, obmów - podkreślił papież.
więcej

Papież odwiedził nieoczekiwanie punkt medyczny dla ubogich

PAP / sz
Czwartek, 16 listopada 2017, godz. 19:56
Papież Franciszek przyszedł w czwartek po południu do punktu medycznego z małym szpitalem polowym dla biednych i bezdomnych przy placu Świętego Piotra. Punkt zorganizowano przed Światowym Dniem Ubogich, który z inicjatywy papieża będzie obchodzony w niedzielę.
więcej

Papież wspomina kapelana na Antarktydzie

KAI / sz
Czwartek, 16 listopada 2017, godz. 17:41
Papież wspomina włoskiego jezuitę ks. Bonaventurę De Filippis, który był pierwszym kapelanem argentyńskiej stacji na Antarktydzie. Zmarł on w 2002 w wieku 80 lat.
więcej

Papież wyraźnie wypowiedział się przeciwko uporczywej terapii

KAI / sz
Czwartek, 16 listopada 2017, godz. 16:55
Watykaniści uznali za znaczące słowa papieża Franciszka, który w przesłaniu do przewodniczącego Papieskiej Akademii Życia wypowiedział się przeciwko uporczywej terapii. Przypomniał, że zawieszenie "nieproporcjonalnej terapii" jest "moralnie" uzasadnione.
więcej

Papież spotkał się z prezydentem Austrii

KAI / sz
Czwartek, 16 listopada 2017, godz. 16:00
Franciszek przyjął na audiencji 16 listopada w Pałacu Apostolskim w Watykanie prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellena. Ich prywatna rozmowa trwała 25 minut. Papież powitał swego gościa po niemiecku, ale zaraz dodał: "Niestety, do naszej rozmowy potrzebny jest tłumacz".
więcej

Papież: musimy unikać czterech niegodziwych postaw

PAP / pk
Czwartek, 16 listopada 2017, godz. 13:29
Nie można dłużej negować faktu globalnego ocieplenia - napisał papież Franciszek w liście, odczytanym podczas konferencji klimatycznej w Bonn. Przestrzegł przed "niegodziwymi" postawami w kwestiach klimatu, wymieniając wśród nich obojętność.
więcej

Papież Franciszek: Królestwo Boże to nie show, ani karnawał

KAI / pk
Czwartek, 16 listopada 2017, godz. 12:25
Królestwo Boże nie jest spektaklem, ani "karnawałem", "nie lubi reklamy": to Duch Święty sprawia, że wzrasta, a nie "plany duszpasterskie" - powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Papież Franciszek 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook