Abu Zabi: papież Franciszek odwiedził katedrę Świętego Józefa

(fot. Stefano Guidi / Shutterstock.com)

Pierwszym punktem wtorkowego programu 27 pielgrzymki zagranicznej Papieża Franciszka była wizyta prywatna w katedrze św. Józefa w Abu Zabi.


O godz. 8.45 (5,45czasu polskiego) Ojciec Święty opuścił swoją rezydencję w Abu Zabi. Wcześniej pozdrowił pracowników, nuncjusza apostolskiego abp. Francisco Montecillo Padillę, grupę braci kapucynów oraz księży pracujących w Wikariacie Apostolskim Arabii Południowej w towarzystwie bpa Paula Hindera. Udał się do katedry pw. św. Józefa, jednej z dwu świątyń katolickich w emiracie Abu Zabi, gdzie zgromadziła się grupa około 300 członków wspólnoty katolickiej.

 

Papież został powitany przez Wikariusza Apostolskiego Południowej Arabii, bpa Paula Hindera OFM Cap, wikariusza generalnego i proboszcza parafii, pochodzącego z Indii ks. Johnsona Kadukanmakala. Wszedł w procesji do nawy głównej. Tam rodzina z czwórką dzieci ofiarowała mu kwiaty, które złożył on na ołtarzu. Po chwili modlitewnego skupienia Franciszek pobłogosławił obecnych. Wyznał, że odwiedziny młodego Kościoła, który jest obecny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dla niego wielką radością. Podziękował wiernym za świadectwo ich wiary.

 

O godz. 9.45 (6.45 czasu polskiego) Ojciec Święty opuścił świątynię i udał się na stadion Zayed Sports City, gdzie sprawować będzie Eucharystię z liczącą ponad 130 tys. wiernych wspólnotą katolicką Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook