Kolumbia: media witają papieża Franciszka jako "ambasadora pokoju"

(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO / POOL)

Rozpoczęta 6 września wizyta papieża Franciszka w Kolumbii znalazła się w czołówkach wszystkich mediów.

 

"Dziś przybywa do nas najwyższy przedstawiciel Kościoła katolickiego z orędziem pojednania w silnie spolaryzowanym kraju. W ten sposób Franciszek spełnia swoją obietnicę, że przyjedzie do Kolumbii, aby uczyć pokoju po podpisaniu porozumienia" - doniósł dziennik "El Espectador" na pierwszej stronie pod wielkim tytułem: "Franciszek - ambasador pokoju".

 

Magazyn "Semana" w swoim internetowym wydaniu na specjalnej stronie na bieżąco informuje o przebiegu papieskiej wizyty w Kolumbii. "Franciszek, człowiek w skórze papieża, który wstrząsnął Kolumbią" - te słowa inaugurują "papieską" stronę portalu. Specjalny numer poświęcony papieżowi opublikowało też papierowe wydanie tygodnika. Na stronie tytułowej wydania widnieje napis: "Franciszek - Superstar".

 

Największa gazeta Bogoty "El Tiempo" - podobnie jak wszystkie wielonakładowe gazety - odlicza godziny dzielące od wylądowania papieża w stolicy Kolumbii. "Papież przyjeżdża do naszego kraju z orędziem pokoju i pojednania" - czytamy "Il Tiempo" i zacytowało słowa prezydenta Juana Manuela Santosa, że "papież odegrał kluczową rolę w tym, iż poszukiwanie pokoju nie zostało zaprzepaszczone".

 

Wydawana w Medellin gazeta "El Colombiano" ciesząc się, że papież już w piątek odwiedzi miasto, w komentarzu zatytułowanym "Pokój - wkład papieża w Kolumbii" pisze: "Franciszek przybywa do Kolumbii w nadziei, że jego wizyta służy pojednaniu wszystkich Kolumbijczyków i przynosi przesłanie, stanowiące motywację dla wszystkich obrońców pokoju, by kontynuowali swoją pracę".

 

Dziennik "El Pais" wychodzący w milionowym mieście Cali, opatrzył pierwsza stronę tytułem: "Historyczna wizyta papieża w Kolumbii - dziś Franciszek przybywa do Bogoty".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook