Powołano specjalną gwardię w związku z wizytą papieża

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Ponad 20 tys. młodych weźmie udział jako wolontariusze w wydarzeniach papieskiej wizyty w Peru w styczniu przyszłego roku. Poinformował o tym dyrektor komitetu organizacyjnego ks. Luis Gaspar.

 

Zadaniem specjalnej "Gwardii Papieskiej" ma być pomoc pielgrzymom oraz sprawy logistyczne w czasie głównych spotkań Franciszka z wiernymi w Limie, Trujillo i Puerto Maldonado.

Wolontariusze mają pochodzić z terenu całego kraju i z różnych grup społecznych. Zapisy zostaną rozpoczęte w przyszłym miesiącu wraz z uruchomieniem specjalnej strony internetowej informującej o papieskiej wizycie.

Ks. Gaspar zaznaczył, że choć na spotkaniach z Franciszkiem można spodziewać się nawet 5 mln ludzi, to nie można tego traktować jako popkulturowej imprezy. "Ojciec Święty nie przyjeżdża niczym jakiś artysta - stwierdził organizator papieskiej wizyty w Peru. - Nie przybywa on, by zrobić show czy zagrać sztukę teatralną, bądź robić cyrk. On przybywa jako ojciec, który odwiedza swoje dzieci" - dodał peruwiański duchowny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?