Kardynał krytycznie o mediach komentujących pielgrzymkę papieża do Chile i Peru

(fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO / POOL)

Kard. Oscar Ojea negatywnie wyraził się o pracy argentyńskich mediów w kontekście relacjonowania pobytu papieża w Chile.

 
Zdaniem biskupa diecezji San Isidro nacisk został położony na nieistotne szczegóły, które przesłaniają całościową treść przesłania Ojca Świętego.
 

Przewodniczący Konferencji Biskupów Argentyny uczestniczył w chilijskiej części pielgrzymki. Jego zdaniem spotkania papieża były wielkim świętem dla wszystkich, którzy w nich uczestniczyli.

 

"Franciszek ma ogromną charyzmę i dar bezpośredniej komunikacji z wiernymi" - zaznaczył kardynał. Ten klimat entuzjazmu i radości, w jego opinii, nie został wystarczająco pokazany przez media.

 

Argentyński hierarcha podkreślił, że sukcesem zakończyła się między innymi wizyta papieża w więzieniu dla kobiet. Szczególne wrażenie zrobiły tam słowa Ojca Świętego o niezbywalnej godności więźniarek.

 

Przekaz Franciszka, zdaniem kard. Ojea, pozwala zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem, także osobom duchownym, z którymi papież również odbył spotkanie podczas pobytu w Chile.

 

Biskup San Isidro zwrócił uwagę, że w wielu wydarzeniach, jak na przykład na Mszy św. w parku im. O’Higginsa w Santiago de Chile, brały udział rzesze wiernych, w tym licznie reprezentowana była młodzież. Kardynał wyraził ubolewanie, że pełen miłości i nadziei przekaz nie znalazł swojego odzwierciedlenia w mediach oraz zachęcił do słuchania słów Franciszka bezpośrednio, a nie z gazet.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.64

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?