Co mówi się w mediach Chile i Peru o wizycie papieża Franciszka?

(fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO / POOL)

W pierwszych reakcjach po tygodniowej wizycie papieża Franciszka w Chile i Peru największe gazety Ameryki Łacińskiej dokonały zróżnicowanego bilansu tego wydarzenia.

 
Z jednej strony krytycznie odnoszą się do wizyty w Chile, z drugiej - chwalą jako sukces wizytę w Peru.

 

Gazeta "El Comercio" w Peru na całej pierwszej stronie umieszcza zdjęcie papieża wśród tłumów wiernych i tytułuje to cytatem jednego z papieskich przesłań: "Chrońcie swoją nadzieję - Owacyjne pożegnanie". Także inna gazeta "La Repubblica" na plan pierwszy wysuwa zachętę Franciszka: "Nie pozwólcie odebrać sobie nadziei".

 

Również gazeta sportowa "El Bocón" umieściła na pierwszej stronie zdjęcie papieża, ściskającego dłoń trenera piłkarskiej reprezentacji Peru, swego rodaka Ricarda Garecy.

 

Nawiązując do słynnego gestu argentyńskiej gwiazdy futbolu Diego Maradonny z Mundialu 1986 w Meksyku, gazeta napisała: "Ręka Boga - Garece otrzymał błogosławieństwo papieża dla ekipy Peru na Mundialu 2018 w Rosji".

 

W Chile ciągle jeszcze wspominana jest wizyta papieża w tym kraju zakończona 18 stycznia. "La Tercera" na pierwszej stronie zapowiada relację z tego wydarzenia: "Sprawa Barrosa pojawiła się także podczas wizyty w Peru". Chilijskiemu biskupowi ofiary molestowania zarzucają przemilczanie przypadków molestowania seksualnego.

 

Argentyński dziennik "La Nación" relację z wizyty papieża na pierwszej stronie opatrzył tytułem zaczerpniętym z wypowiedzi Franciszka: "Polityka w Ameryce Łacińskiej jest chora". A gazeta "El Día" pisze: "Papież przeciwko korupcji - pożegnanie pośród mas ludzkich".

 

Lewicowa gazeta "Pagina 12" w dziale "Opinie" pod tytułem "Papafilia- Papafobia" stwierdza, że z wizyty papieża pozostaje medialny obraz, że papież starał się chronić biskupa, który ukrywał przypadki molestowania seksualnego. Jednocześnie Franciszek jest "jedyną siłą, która jest w stanie skupić naród w tak wielkiej masie".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?