Peruwiańskie media: papieska wizyta udana dzięki głębokiej religijności narodu

(fot. PAP/EPA/LUCA ZENARO)

Peruwiańskie media szeroko komentują wizytę papieża w ich kraju, wskazując, że jest ona udana dzięki głębokiej religijności narodu. Dziennik “La Republica" twierdzi, że mieszkańcy Peru lepiej ugościli Franciszka niż obywatele Chile, gdzie wcześniej pielgrzymował Ojciec Święty.

 

Wprawdzie komentatorzy gazety twierdzą, że katolickość w ich kraju to głównie religijność ludowa, ale dystansują się od oceny “wiary ludzi, jako osobistego aktu woli każdej osoby". Wskazują jednak, że powszechność katolików w Peru pomogła dobrze zorganizować papieską pielgrzymkę, a Franciszek został bardzo dobrze przyjęty w każdym z odwiedzanych miejsc tego kraju.

 

“La Republica" wskazuje, że Peru, podobnie jak Chile, jest krajem o złożonej sytuacji politycznej. Wydawany w Limie dziennik zauważa jednak, że papież podczas kończącej się w niedzielę pielgrzymki nie unikał trudnych tematów, jak np. sytuacja ludów indiańskich. Gazeta przypomniała, że Franciszek zaapelował o stosowanie dialogu jako narzędzia do rozwiązywania problemów.

 

Papież dotarł do Peru z Chile 19 stycznia. Pierwszego dnia spotkał się m.in. z przedstawicielami plemion indiańskich Ameryki Południowej w Puerto Maldonado. Ostatnim wydarzeniem wizyty w Peru będzie sprawowana przez Franciszka Msza św. w bazie wojskowej “Las Palmas".

 

Odbędzie się ona w niedzielę w godzinach popołudniowych miejscowego czasu. Szacuje się, że weźmie w niej udział około 1 mln osób.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?