Peru: nuncjusz oczekuje na mocne słowa papieża. Chodzi o dwie sprawy

(fot. PAP/EPA/MARIO RUIZ)

Nuncjusz apostolski w Peru, abp Nicolas Girasoli oczekuje, że podczas wizyty w tym kraju papież Franciszek w sposób wyraźny potępi korupcję.

 

Jest to choroba, która dotyka nie tylko Peru, ale także inne kraje Ameryki Łacińskiej, powiedział pochodzący z Włoch dyplomata w rozmowie z portalem Vatican News.

 

- Innym ważnym i aktualnym tematem jest przemoc wobec kobiet - dodał nuncjusz. Jego zdaniem, jest to ważny i "powszechnie dostrzegalny problem społeczny".

 

Ponadto Kościół katolicki w Peru spodziewa się, że wraz z wizytą papieża można będzie rozpocząć "nową drogę autentycznej jedności", gdyż kraj dzielą wielkie różnice między biednymi i bogatymi. Ponadto papież może umocnić stosunki między Peru i sąsiednim Chile, które obecnie odwiedza.

 

Do Peru Franciszek przyleci 18  stycznia. W programie tej wizyty, która potrwa do niedzieli 21 stycznia, przewidziane są Msza św. na bulwarach nadmorskich Huanchaco w Trujillo, nabożeństwo maryjne, a także spotkania z ludnością Amazonii, wizyta w dzielnicy dotkniętej powodzią w 2017 roku oraz spotkania z duchowieństwem zakonnym i biskupami. Z Limy papież powróci do Rzymu.

 

Jest to 22. podróż zagraniczna papieża Franciszka i szósta wizyta w Ameryce Południowej. W drodze do Chile papieski samolot leciał nad rodzinną Argentyną Franciszka. W ciągu dotychczasowego, niemal pięcioletniego już pontyfikatu, do wizyty Franciszka w Argentynie jeszcze nie doszło.

 

*  *  *

 

Śledź papieża w Peru i Chile. Odwiedź nasz specjalny serwis pielgrzymkowy >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?