Papież Franciszek do dziennikarzy: boję się wojny nuklearnej. Jesteśmy na granicy

(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO BIANCHI / POOL / Anna Jędrusiak)

Papież Franciszek przekazał dziennikarzom w czasie lotu do Chile przerażające zdjęcie. Czy jest to forma ostrzeżenia? "Obawiam się wojny nuklearnej, jesteśmy na granicy"

 
Konflikt między USA a Koreą Północną narasta. Papież, jak i liczne dokumenty Kościoła, ostrzegały wielokrotnie przed konsekwencjami konfliktu i użycia bomby atomowej. Franciszek jednak jest pierwszym papieżem, który wypowiedział się nie tylko przeciw użyciu, ale również samemu posiadaniu broni atomowej
 
"To zdjęcie - powiedział - znalazłem je przypadkiem, zostało zrobione w 1945 roku. To jest dziecko i na swoich barkach niesie swojego zmarłego brata, który czeka na krematorium w Nagasaki."
 
 

 

Franciszek opowiedział też co czuł, kiedy znalazł to zdjęcie. "Byłem bardzo smutny i chciałem napisać: Owoc wojny. Chciałem to wydrukować i dać wam, ponieważ to zdjęcie wyraża więcej niż wiele słów" - czytamy na portalu Vatican Insider. 

 

Jeden z dziennikarzy zapytał papieża, czy boi się wojny nuklearnej. Według VI papież miał odpowiedzieć: "tak, naprawdę się boję. Jesteśmy na granicy, wystarczy jeden wypadek. Nie możemy pozwolić, aby zainstaniała taka sytuacja. Musimy wyeliminować broń nuklearną". 

 

*  *  *

 

Śledź papieża w Peru i Chile. Odwiedź nasz specjalny serwis pielgrzymkowy >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.42

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

danka0105 14:13:53 | 2018-01-15
niestety,po odczytaniu wczoraj w Kościele listu Franciszka Papieza,stwierdzam,ze Franciszek jest tylko czlowiekiem,moze slabszym ode mnie?

Oceń 6 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?