Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 22 marca 1998

(fot. shawnleishman / Foter / CC BY-SA)

Po złożeniu tej świętej i Bogu przyjemnej ofiary — którą błogosławiony Cyprian Michał Iwene Tansi składał w czasie całego swego kapłańskiego życia — i przyjęciu pokarmu Ciała i Krwi Pańskiej, modlimy się do Najświętszej Maryi Panny, odmawiając wspólnie «Anioł Pański».

 

Najświętsza Maryjo, Matko Odkupiciela, przygotowujemy się do obchodów dwutysięcznej rocznicy przyjścia na ziemię Twego Syna Jezusa, który jest Emmanuelem — Bogiem z nami. Przypomina nam to, że Bóg nie opuszcza swego ludu. Pośród problemów, którym musimy stawiać czoło, ucz nas bezgranicznie ufać Panu i w Nim pokładać nadzieję. W Nim znajdujemy odwagę i siłę, by nie tylko wytrwać w ciężkich sytuacjach, ale by podejmować konkretne działania mające na celu przezwyciężenie i zmianę tych sytuacji.

 

Błogosławiona Dziewico, Matko odkupionych, polecamy Ci synów i córki Kościoła, który jest «Rodziną Ojca, wspólnotą braci Jego Syna, obrazem Trójcy» (Ecclesia in Africa, 144). Powierzamy Twej macierzyńskiej opiece chorych i opuszczonych, ubogich i głodnych, uchodźców, więźniów, osoby starsze, których marzenia się nie spełniły, młodych, których dążenia mogą się nie spełnić. Tobie, Królowo Nigerii, powierzamy każdego obywatela tego kraju, który pragnie i łaknie sprawiedliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?