Papież Franciszek: Duch Święty prowadzi Kościół na drogach ewangelizacji

KAI / pz
Środa, 22 maja 2013, godz. 11:42
Rola Ducha Świętego w prowadzonym przez Kościół dziele ewangelizacji to temat, jaki podjął papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Odbywała się ona na placu św. Piotra, a wzięło w niej udział, według danych Prefektury Domu Papieskiego około 50 tys. wiernych.
więcej

Papież Franciszek o sensie chrześcijańskiego miłosierdzia

KAI / psd
Wtorek, 21 maja 2013, godz. 21:19
Wy ubodzy jesteście darem dla Kościoła. Pokazujecie nam, że kochać Boga i bliźniego to konkret, że w każdej osobie można zobaczyć oblicze Pana. Wy jesteście obliczem Jezusa - mówił Papież w w domu dla ubogich "Dar Maryi". Od 25 lat prowadzą go założone przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty siostry Misjonarki Miłości.
więcej

Kościół ubogi i dla ubogich? Franciszek wyjaśnia, co to znaczy

KAI / drr
Niedziela, 19 maja 2013, godz. 12:35
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało treść spontanicznych wystąpień Ojca Świętego, który 18 maja odpowiedział na cztery ważne pytania.
więcej

Papież Franciszek: Duch Święty wnosi w życie Kościoła nowość, harmonię i posyła w świat

KAI / pz
Niedziela, 19 maja 2013, godz. 11:38
Działaniom Ducha Świętego, wnoszącego w życie Kościoła nowość, zapewniającego mu harmonię i posyłającego jego członków w świat poświęcił papież Franciszek swoją homilię podczas Eucharystii sprawowanej z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń kościelnych.
więcej

Papież o Duchu Świętym na audiencji ogólnej

KAI / drr
Środa, 15 maja 2013, godz. 11:13
Znaczeniu Ducha Świętego w życiu chrześcijan i wspólnoty Kościoła w prowadzeniu Kościoła i każdego chrześcijanina do Prawdy poświęcił papież swoją katechezę podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się według danych Prefektury Domu Papieskiego około 70 tys. wiernych.
więcej

Niech nowi święci dadzą Kościołowi nowy zapał i odwagę misyjną

KAI / psd
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 13:26
Niech przykład i wstawiennictwo nowych świętych da Kościołowi nowe bodźce i zapał misyjny i ewangelizacyjny - życzył Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli. Odmówił ją wraz z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Watykanie na zakończenie Mszy św., podczas której ogłosił świętymi ponad 800 męczenników za wiarę z Otranto z 1480 oraz dwie zakonnice: Laurę Montoya z Kolumbii i Marię Guadalupe Garcí Zavala z Meksyku. Papież wspomniał również o beatyfikowanym wczoraj w Rzymie ks. Alojzym Novarese oraz pozdrowił uczestników Marszu dla życia, który dziś rano przeszedł ulicami stolicy Włoch.
więcej

Papież: nowi święci uczą nas wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii

KAI / psd
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 13:24
Wierność Chrystusowi i Jego Ewangelii, aby głosić Go słowem i życiem oraz świadczenie o miłości Boga swoją miłością i miłosierdziem wobec wszystkich - oto świetliste wzory i nauka, jaką dają nam ogłoszeni dziś święci. Zwrócił na to uwagę papież Franciszek w homilii podczas mszy św. 12 maja na Placu św. Piotra w Watykanie, podczas której ogłosił świętymi 800 męczenników z 1480 w Otranto oraz dwie zakonnice: Laurę Montoya y Upegui z Kolumbii i Marię Guadalupe García Zavala z Meksyku.
więcej

Nie można żyć z Jezusem nie kochając Kościoła

Radio Watykańskie
KAI / Radio Watykańskie / ctv / pz
Środa, 8 maja 2013, godz. 16:14
Na centralne miejsce Chrystusa i Jego Ewangelii, znaczenie władzy jako posługi miłości, a także konieczność myślenia w Kościele i z Kościołem (sentire cum Ecclesia) zwrócił uwagę Ojciec Święty spotykając się dziś rano w auli Pawła VI z ponad 800 siostrami, uczestniczkami sesji plenarnej Międzynarodowej Unii Żeńskich Przełożonych Generalnych (UISG). Obradowała ona w Rzymie w dniach 3-7 maja b.r.
więcej

"Duch Święty źródłem życia Bożego w nas"

KAI / slo
Środa, 8 maja 2013, godz. 11:41
O znaczeniu Ducha Świętego dla życia chrześcijańskiego mówił dziś papież podczas cotygodniowej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez związanych z Rokiem Wiary podkreślił, że Duch Święty jest wielkim darem Zmartwychwstałego Chrystusa, otwierającym nas na wiarę w Jezusa i prowadzącym nas do komunii z Bogiem.
więcej

Papież o godności pracy i znaczeniu kontemplacji Boga

KAI / psd
Środa, 1 maja 2013, godz. 11:55
O autentycznej godności ludzkiej pracy, znaczeniu wierności obowiązkom, przeżywania wiary w działaniach każdego dnia i kontemplacji Bożych tajemnic przypomniał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra zgromadziło się na niej według danych Prefektury Domu Papieskiego ponad 100 tys. wiernych, w tym 90 grup z Polski i około 6 tys. pielgrzymów polskich.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook