Franciszek do jezuitów: Chrystus i Kościół w centrum życia

Radio Watykańskie
tłum. Marek Wójtowicz SJ / CTV / psd
Środa, 31 lipca 2013, godz. 19:11
Ojciec Święty Franciszek celebrował rano Mszę świętą w rzymskim kościele del Gesù. Okazją do tego była przypadająca dziś uroczystość św. Ignacego - święta patronalnego jezuitów.
więcej

Papież do biskupów Ameryki Łacińskiej: Kościół ma służyć!

KAI / drr
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 09:45
- Biskupi powołani są, by być sługami Świętego Wiernego Ludu Bożego - stwierdził Ojciec Święty spotykając się z Komitetem Koordynacyjnym Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAM). W obszernym przemówieniu papież zwrócił uwagę na najpoważniejsze wyzwania Kościoła na tym kontynencie, w tym wypełnienie zadania bycia uczniem i misjonarzem.
więcej

Papież Franciszek podziękował Brazylijczykom i młodym za spotkania w Rio de Janeiro

KAI / drr
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 09:32
Opuszczając Brazylię Papież Franciszek podziękował swoim gospodarzom oraz młodym uczestnikom Światowych Dni Młodzieży. Zapewnił, że wydarzenia i spotkania minionego tygodnia wpisały się na trwałe w jego pamięć i zamienią się w modlitwę. Ceremonia pożegnania z udziałem wiceprezydenta Michela Temera odbyła się na międzynarodowym lotnisku Galeão w Rio de Janeiro.
więcej

Papież do wolontariuszy ŚDM w Rio de Janeiro

KAI / drr
Poniedziałek, 29 lipca 2013, godz. 09:08
Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Podziękował im za wkład w to spotkanie i wezwał, by przeciwstawiali się kulturze promującej to, co przelotne i odważnego "płynięcia pod prąd". Ojciec Święty spotkał się z nimi w Centrum Kongresowym.
więcej

Papież do biskupów Brazylii: Kościół musi towarzyszyć także ludziom zagubionym

KAI / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 20:43
"Potrzebujemy Kościoła, który potrafi prowadzić dialog z tymi uczniami, którzy uciekają z Jerozolimy, włóczą się bez celu, sami, ze swoim zawodem, rozczarowaniem chrześcijaństwem uważanym już za ziemię jałową, bezowocną, niezdolnym do generowania sensu" - stwierdził papież Franciszek w przemówieniu do biskupów Brazylii. Ojciec Święty spotkał się z nimi na posiłku w Domu Jana Pawła II w pobliżu Kurii Arcybiskupiej w Rio de Janeiro.
więcej

Brazylia musi szanować swą tradycję, budować solidarność i dialog

KAI / CTV / Radio Watykańskie / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 17:56
O docenienie oryginalnej tradycji kulturowej swego narodu, kształtowanie relacji społecznych w oparciu o zasadę solidarności oraz rozwijanie dialogu zaapelował Ojciec Święty podczas spotkania z przedstawicielami świata polityki, kultury i przedsiębiorczości Brazylii, w ramach Światowych Dni Młodzieży. Papież podkreślił, że światło, promieniujące z Ewangelii może służyć integralnemu rozwojowi tego wielkiego kraju oraz każdego z jego mieszkańców.
więcej

Papież do duchownych: nie kierujcie się jedynie skutecznością

KAI / CTV / Radio Watykańskie / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 15:55
Powołaniem duchownych jest głoszenie Ewangelii, zwłaszcza ubogim i krzewienie kultury spotkania, będącej przeciwieństwem "kultury odrzucenia" - stwierdził papież podczas Mszy św. sprawowanej z biskupami, którzy przybyli towarzysząc młodzieży na jej Światowy Dzień. Zachęcił ich, aby nie kierowali się jedynie skutecznością i pragmatyzmem. W Eucharystii wzięli też udział kapłani, zakonnicy, zakonnice i klerycy którzy przyjechali do Rio de Janeiro z całego świata.
więcej

Papież Franciszek: krzyż Chrystusa wzywa nas do miłości braci i sióstr

KAI / psd
Sobota, 27 lipca 2013, godz. 07:57
Ojciec Święty zachęcił uczestników XXVIII Światowego Dnia Młodzieży, by kochali każdego brata i siostrę miłością Chrystusa. Kończąc rozważania Drogi Krzyżowej Papież Franciszek zaznaczył, iż Pan Jezus jednoczy się z każdym ludzkim cierpieniem, że przekształcając krzyż z narzędzia nienawiści, klęski i śmierci w znak miłości, zwycięstwa i życia Chrystus daje nadzieję i życie oraz odwagę, by przeciwstawiać się dominującym nurtom.
więcej

Papież Franciszek apeluje o dialog międzypokoleniowy

KAI / mh
Piątek, 26 lipca 2013, godz. 17:19
"Dialog między pokoleniami jest skarbem, który należy zachowywać i strzec" - stwierdził papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" odmawianą z balkonu kurii metropolitalnej w Rio de Janeiro.
więcej

Papież do młodych Argentyńczyków: Kościół musi wyjść na ulice

KAI / psd
Piątek, 26 lipca 2013, godz. 14:47
Kościół musi wyjść na ulice, inaczej stanie się organizacją pozarządową - powiedział papież Franciszek 25 lipca podczas nieplanowanego wcześniej spotkania z młodymi Argentyńczykami, uczestniczącymi w XXVIII Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook